Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Recept na rovnováhu v živote existuje, skúste týchto 7 tipov

Azda každý z nás by chcel byť spokojný so svojím životom a vybalansovať vplyvy stresových situácií a pozitívnych pocitov. Poradíme vám, ako sa dopracovať k dôležitej životnej rovnováhe.

Počúvajte svoju intuíciu

Intuícia je veľmi spoľahlivý ukazovateľ. Pocit kdesi vnútri, ktorý sa vás vo chvíľach rozhodovania pýta, či vážne robíte dobre, a zároveň vám našepkáva, ktoré rozhodnutie je správne. Problém je, že intuíciu nechávame prevalcovať rozumom a takmer nikdy ju nepočúvame. Preto aj často nerobíme to, čo by sme chceli a čo by pre nás bolo skutočne najlepšie.

Traduje sa, že je nutné hlavne počúvať ľudí okolo seba a plniť ich priania, len tak vraj budeme žiť správne … Nezmysel. Tak to skutočne nefunguje. Žiť správne znamená jediné: žiť v súlade s vlastnými túžbami, prianiami a cieľmi.

Učte sa byť šťastní

Do životnej nerovnováhy nás, okrem iného, dostáva nastavenie „spokojná budem, až…“ Až stretnem toho pravého, až dostanem lepšiu robotu… Alebo si spájame pocity spokojnosti len s prítomnosťou iných ľudí. Dokonca i s vecami. Takže sa stále utvrdzujeme v tom, že sa budeme mať lepšie, až sa partner vráti z práce, deti zo školy alebo až si kúpime novú kabelku. Nezmysel. Cesta k životnej rovnováhe vedie cez schopnosť byť šťastný sám so sebou.

Riaďte sa vlastnými hodnotami

Koľkokrát ste sa s niekým rozprávali o svojom vlastnom rebríčku hodnôt? Na rovinu, bez porovnávania sa s tým, čo by ho asi malo tvoriť? O tom, čo skutočne vyznávame a uznávame, hovoríme na rovinu málokedy. Skôr čakáme, čo kto v našom okolí povie, a potom – aby sme nemuseli nič vysvetľovať – pritakávame a tvárime sa, že zdieľame rovnaké hodnoty. Aj preto, aby sme sa necítili sami, však? Lenže medzi ľuďmi, s ktorými sa skutočne nedelíme o rovnaké hodnoty a princípy, sa budeme tak či onak cítiť sami.

Učte sa nové veci

Či už sa „zaseknete“ v nevyhovujúcej práci, priateľstve alebo partnerskom vzťahu, vždy sa stretnete s pocitom, že ste v pasci a život je „o ničom“. Nie je, ale treba pre to niečo urobiť. Rozhliadnuť sa po nových veciach, objavovať nové miesta, spoznávať nových ľudí. Dopriať si radosť z väčšieho rozhľadu a rozletu, pocitu slobody a neobmedzených možností. Potom je riziko ustrnutia minimálne a šance na život v rovnováhe oveľa vyššie.

Pokoj v duši

Na každého je toho niekedy priveľa, aj na tých najvyrovnanejších ľudí pod slnkom. Ale tí vedia, čo robiť, aby im bolo dobre. Idú si zabehať, kreslia, počúvajú obľúbenú platňu… Alebo vedia, že im pomôže, keď zrýľujú celú záhradku alebo sa na desať minút zavrú a budú meditovať. Váš ventil pre náročné chvíle môže byť naozaj čokoľvek. Hlavné je, aby ste nejaký mali. A aby ste ho používali.

Dajte si poradiť

Keď jedného dňa už nebudete mať nápady, čo ďalej so svojím životom, nebojte sa obrátiť na odborníkov, ktorí vám pomôžu nájsť smer. Na chudnutie si tiež najmete trénera, tak prečo nie na hľadanie vysnívaného životného šťastia?

Predovšetkým už na nič nečakajte!

A to najlepšie na koniec: jednoducho do hľadania rovnováhy a žitia podľa seba skočte rovnými nohami. Nie je na čo čakať. Čím menej vecí premárnite, tým lepšie pre vás!

… … …

… … …

Chcete vedieť o každom novom článku?

Zadajte svoj e-mail a žiadny už Vám neutečie!

.

… … …

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Blog