Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Ako odrádzame ľudí našimi planétami

Väčšina vzťahov nefunguje, a aj keď najradšej by sme z toho obviňovali toho druhého, zmeniť môžeme len seba. Planéty v našich astrologických diagramoch symbolizujú rozmanitosť túžob, ktoré máme ako ľudské bytosti: živiť sa, vytvárať, presadzovať sa, brániť sa, unikať atď. Hoci vyjadrenie akejkoľvek planéty môže byť prospešné, pre iných ľudí môžu byť prejavy našich planét aj také, že druhých od nás odradia.

Slnečné znamenia AnteAr

Nižšie sú uvedené iba výzvy, ktoré prinášajú planéty od Jupitera až po Pluto, pretože často sú to ich tvrdé disharmonické väzby, ktoré zvierajú s osobnými planétami (Slnko, Luna, Merkúr, Venuša, Mars), a práve tie odhaľujú naše temnejšie stránky.

Jupiter

Jupiter ako veľká planéta má tendenciu preháňať. Pri náročných aspektoch môže Jupiter viesť k arogancii, evanjelizácii, prílišnému vzďaľovaniu sa od konkrétnej reality, prekračovaniu toho, čo je nevyhnutné, prehliadaniu detailov. Takýto postoj sa môže prejaviť až k náboženským fanatizmom, ospravedlňovaním všetkého či už dobrého, či zlého božským princípom. Nikto nechce, aby ho druhí poučovali či obracali na svoju vieru. A správať sa drzejšie a namyslenejšie, než je potrebné a odôvodnené naším postavením alebo schopnosťami, dokáže ostatných len znechutiť a odradiť.

Saturn

Strach, pocit menejcennosti… všetci máme svoje nedostatky, a to je v poriadku. Dôležité je, ako s nimi pracujeme. Saturn nás príliš často nabáda, aby sme si stavali obranné múry, za ktoré schovávame náš pocit, že nie sme dosť dobrí. Stávame sa strnulými, nepružnými. Alebo vynakladáme až príliš veľké úsilie, aby sme kompenzovali svoje nedostatky, a tak sa z nás stanú workoholici. Disciplína je cnosť, ale keď popierate svoju zraniteľnosť, pre ľudí je oveľa ťažšie, zblížiť sa s vami.

Urán

Svet potrebuje revolucionárov. Inak by život stagnoval a väčšina ľudí by žila pod nadvládou monarchov. Ale niekedy sa vzbúrite len preto, aby ste sa odlíšili od ostatných, chopíte sa veci a provokujete ľudí až do takej miery, že si ich nakoniec odcudzíte. Nezáleží na tom, či bojujete za zákaz potratov alebo ste aktivistom za práva zvierat, existuje spôsob, ako bojovať proti moci bez toho, aby ste tým odstrašili svojich priateľov.

Neptún

Veľké umenie a hudba sú často inšpirované múzami a bohmi. Neptúnov sklon k únikom do svetov mimo reality však u vás môže viesť k tomu, že sa stratíte v alkoholickom opojení alebo virtuálnom svete a zanedbáte svoje každodenné povinnosti. Svojou závislosťou na hulení alebo online hrách pre viacerých hráčov možno neklesnete až na dno, ale vaša nedostupnosť urobí z intimity náročný boj.

>> Výklad partnerského horoskopu vám poskytne prehľad o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Pluto

Pluto je pánom podsvetia. Môže byť agentom transformácie, vynáša na povrch psychické a fyzické jedy, aby umožnil naše uzdravenie a regeneráciu. Pluto sa však môže prejavovať aj nátlakom a vydieraním, hrabať sa v špine iných ľudí a manipulovať s ostatnými pre svoj vlastný zisk. Hoci vhľad do ľudskej psychiky a schopnosť odhaľovať tajomstvá môžu byť použité pre dobro, tento nevhodne použitý talent môže zradiť dôveru a vyvolať v ľuďoch pocit, že boli – metaforicky povedané – znásilnení.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy