Žena s ascendentom v Baranovi

Žena s ascendentom v Baranovi je žiarivá, veselá, optimistická, s nádychom domýšľavosti. V srdci jej burácajú slová. „Som žena.“ Rada sa pletie do tradične mužských záležitostí, od riadenia podniku po údržbu auta. Rada vyhráva, rada je prvou.

Zvládne športy, techniku a väčšinu funkcií ovládaných ľavou hemisférou. Čo však nedokáže, je odpočívať a dať veciam voľný priebeh.

V milostnom vzťahu si dohovára schôdzky nasledovne. „V sobotu budem inštalovať postrekovače trávnika, nechcel by ste mi prísť pomôcť?“

Svoju hodnotu vidí vo svojom výkone, schopnosti a zručnosti. Hľadá muža, ktorému by to imponovalo. Nie sú všetci takí. Pochopiteľne jej to pôsobí isté problémy vo vzťahoch.

Celkom úprimne, je schopná prežiť svoj život bez muža a touto schopnosťou sa chváli. Pod sebadôverou a nezávislosťou však tlčie srdce, ktoré sa desí dominantného postavenia a ovládania.

V láske nie je plachá ani neľútostná. Po čom túži, je muž, ktorý ide svojou vlastnou životnou dráhou a dovolí jej duši trochu sa túlať. Chce muža, ktorý dá prednosť tričku a šortkám pred luxusnou čipkovou bielizňou.

U ženy s ascendentom v Baranovi neprichádzajú ženské lákadlá do úvahy. Nikdy by si nemohla vážiť muža ktorý by neprehliadol také hlúpe hry, a ona nadovšetko potrebuje muža, ktorého by mohla obdivovať a rešpektovať. Keď nakoniec takého rytiera nájde, šťastne mu odovzdá svoje srdce, urobí mu steak na grile, a keď to bude nutné, bude bojovať proti celému svetu, aby ho bránila…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Baran & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Baran

Jedinci narodení pod vládou planéty Mars sa môžu chváliť najväčšou a najrazantnejšou silou z celého zverokruhu. Vyžarujú vnútornú energiu a zvyčajne nemajú problém dosiahnuť to, po čom túžia. Neberú žiadne ohľady na druhých, preto nemá význam brzdiť ich v rozlete. Len zrodenci Váh si môžu dovoliť rolu poradcu, ktorý diplomaciou môže mnohé baranie kroky zvrátiť. Títo ľudia sú súťaživí a málokedy sa potýkajú s prehrou. Neradi zostávajú stáť na mieste, neustále vymýšľajú niečo nové, preto sú úspešní v podnikaní.

Slnko Býk & Ascendent Baran

Býk s ascendentom v Baranovi symbolizuje emocionálne zrelého, vyrovnaného človeka, ktorý inklinuje k trvalým hodnotám. K šťastiu potrebuje stáleho partnera, útulný domov i kopu detí. Oplýva ohromným nadšením pre život, ktorým strhne široké okolie. Často pracuje vo vedúcich pozíciách, alebo funguje na voľnej nohe. Priateľom i kolegom neustále pumpuje entuziazmus do žíl. Patrí k temperamentným osobnostiam, ktoré si berú všetko, na čo majú chuť. To platí v láske, voľnočasových aktivitách i zamestnaní.

Slnko Blíženci & Ascendent Baran

Táto osobnosť je charakterizovaná ohromnou vnútornou silou i chuťou do života. Blíženec s ascendentom v Baranovi je rád stredom pozornosti. Skvele sa uplatňuje vo vedúcich pozíciách i ako ťahúň medzi kamarátmi a príbuznými. V kolektíve je obľúbený, pretože neskazí žiadnu zábavu. Neutíchajúci optimizmus z neho robí vyhľadávaného spoločníka pre ťažké chvíle. Kameňom úrazu môže byť jeho nestálosť a neschopnosť dotiahnuť veci do konca. Zaoberá sa niekoľkými problémami súčasne a má množstvo rôznorodých koníčkov.

Slnko Rak & Ascendent Baran

Ak sa spojí Rakova krehká nátura s Baranovým sebavedomím, vzniká zdanlivo veľmi silná osobnosť. Pokiaľ však nahliadnete tomuto človeku pod povrch, zistíte, že je stále rovnako citlivou a nežnou bytosťou. Baranova vnútorná sila bude uplatniteľná predovšetkým v povolaní, kedy Rak predstiera neohrozenosť, sebaistotu i chuť riskovať. V láske je stále tým roztomilým stvorením, ktoré by ste najradšej vystískali. Schopnosť empatie mu umožní porozumieť problémom inej generácie. Bude z neho perfektný rodič.

Slnko Lev & Ascendent Baran

Lev s ascendentom v Baranovi pôsobí nedbalým dojmom, ktorý hraničí s nezodpovednosťou. Ľudia nesúci so sebou toto bremeno, sa do všetkého vrhajú strmhlavo a nikdy nevedia, čo ich čaká. Život berú tak, ako práve prichádza. V jadre sa však jedná o pokojné, harmonické osobnosti, ktorých vnútorná rovnováha vyjde najavo až neskôr vo vyššom veku. Oplývajú ohromným sebavedomím a neboja sa riskovať. Milujú napätie a dokonca ho v práci i zábave vyhľadávajú. V láske sa správajú rovnako, potrebujú teda chápajúceho partnera.

Slnko Panna & Ascendent Baran

Môžete sa radovať zo šťastného spojenia a priazne planét. Panna s ascendentom Barana má veľkú príležitosť predrať sa nahor a vybudovať perspektívne živobytie. Darí sa jej v podnikateľskom alebo ekonomickom ovzduší, kedy môže ľahko podľahnúť workoholizmu. Hoci tomu ich vizáž nezodpovedá, vo vnútri sú to ľudia veľmi krehkí, nežní a čistí ako ľalia. Rovnaké je to aj v láske. Môže sa zdať, že majú na každý deň iného amanta. V skutočnosti sú hanbliví a potrebujú stabilnú lásku a starostlivého partnera.

Slnko Váhy & Ascendent Baran

Váha s ascendentom v Baranovi oplýva nezvyčajnou sebaistotou a potrebnú guráž do života objavuje vo svojom vnútri. Hoci ju symbolizuje ohromné odhodlanie, v jadre je krehká a túži len po láske. Rada podniká stále nové veci a iba výnimočne zostáva dlhší čas na jednom mieste. Je krásna a šarmantná, ale vzhľad nevyužíva na získanie lacných výhod. Tvrdo pracuje, aby na výsledky mohla byť pyšná. To isté platí i v láske. Hľadá rovnako ladeného partnera, ktorému sú vlastné tolerancia, úprimnosť a férovosť.

Slnko Šrorpión & Ascendent Baran

Škorpión s ascendentom v Baranovi ukazuje na impulzívnu a vášnivú osobnosť. Títo zrodenci patria k ľuďom s najsilnejšou vôľou v celom zverokruhu. Pokiaľ si niečo vezmú do hlavy, potom sa svojich plánov len tak nepustia. Môžu byť robustnejšej postavy a majú veľmi pevné zdravie. Len by mali myslieť na to, že hlavou môr neprerazia. Ascendent v Baranovi umožňuje Škorpiónovi oslobodiť sa od strachu a užívať si sex v celej jeho kráse. Srdce týchto Škorpiónov je verné a nadmieru zraniteľné, svojmu partnerovi napriek tomu bezmedzne dôverujú.

Slnko Strelec & Ascendent Baran

Človek s ascendentom v Baranovi pôsobí vďaka vnútornému nepokoju ako neriadená strela. Túži po voľnosti, dobrodružstve, je odvážny a ničoho sa nebojí. V správny čas sa však stihne usadiť a žije podľa dobrých mravov. Vo vzťahu získava nemalé ústupky vo forme pánskych či dámskych dní v mesiaci, kedy sa baví s priateľmi, alebo zmizne na dovolenku. To isté ale rád poskytne svojmu partnerovi. Je štedrý, rád cestuje a je rodeným obchodníkom. V živote mu preje šťastie, patrí k najspokojnejším znameniam zverokruhu.

Slnko Kozorožec & Ascendent Baran

Ľudia baranieho typu majú veľkú výhodu vďaka prvému dojmu, aký vyžarujú. Nadväzujú pevné medziľudské vzťahy, pôsobia milým dojmom a nikdy si nesťažujú, že by toho na nich bolo priveľa. Môžu sa chváliť vynikajúcim ťahom na bránu a v zamestnaní nájdu uplatnenie všade tam, kde sa veci budujú od piky. Vyhľadávajú výzvy, nikdy sa ničoho nezľaknú a majú radi nebezpečné riziká. V láske sú skutočnými majstrami milostného umenia. Prekonávajú mnohé tabu, len by sa mali naučiť byť tolerantní k slabším povahám.

Slnko Vodnár & Ascendent Baran

Vodnár s ascendentom v Baranovi ukazuje na spoločenských jedincov, ktorí sa môžu radovať z priaznivého postavenia hviezd. Vyžaruje z nich zdravá autorita okorenená kvapkou drzosti. V jadre sa však jedná o jedincov takých láskavých a obetavých, že im nemožno tú ich tvrdú škrupinku odpustiť. V spoločnosti sú títo Vodnári nesmierne obľúbení. Môže za to ich pohodová nátura a zmysel pre humor. Milujú čestne a rovnaký prístup majú aj k práci. Vďaka nekonvenčnému mysleniu sa jedná o inovátorov, ktorí sa uplatnia v každej profesii.

Slnko Ryby & Ascendent Baran

Ryba s ascendentom v Baranovi ukazuje na výnimočne krásne osobnosti. Oplývajú nielen fyzickým kúzlom, ale sú úchvatné aj vo svojom vnútri. V tomto človeku sa snúbi začiatok a koniec zverokruhu, čo mu dodáva prekvapujúcu dávku odvahy a pracovného odhodlania. Všetko čo robí, má pomáhať iným ľuďom. Väčšina Baranov je trochu egocentrická, ale táto bytosť sa dokáže hlboko napojiť na myslenie i cítenie svojho partnera. Rada a často flirtuje, ale jej láska väčšinou patrí niekomu, koho nadovšetko nezištne miluje.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu