Žena s ascendentom v Býkovi

Väčšinou svojimi citmi neplýtva na spory a starosti, ale šetrí si ich pre praktické životné záležitosti, ako je príprava lákavého jedla pre svojho muža, nosenie zmyselných tkanín na tele a uspokojenie svojej silnej sexuálnej túžby.

Peniaze tiež hrajú dôležitú úlohu v jej živote. Keďže peniaze umožňujú vytvoriť pohodlie, silne ju priťahujú. V súlade so svojou povahou skrýva mieru svojej žiadostivosti po materiálnych veciach a neúnavne sa plahočí po ceste k zisku. Kráča pokojne a vytrvalo, je ochotná počkať na svoje šťastie.

Toto je ascendent, ktorý šťastne nechá muža biť sa do pŕs. Ponechá vám vaše výstredné Ja, nechá vás všímať si krásne okoloidúce ženy a bude očarene počúvať vaše rozprávanie o minulosti.

Ale hoci sa môže zdať, že vo svojom tichom obdive voči vám nepozná žiadne hranice, predsa len svoje medze má. Zatlačte ju príliš ďaleko a ona sa vzoprie, zahalí zlou náladou a celé dni to v nej bude vrieť. Jej hnev, aj keď ho nie je ľahké vyvolať, je nezabudnuteľným divadlom.

Oceľová ruža vychádzajúcich znamení – žena s ascendentom v Býkovi má rovnú chrbticu a železnú vôľu. Má mimoriadny dar sebaovládania a dokáže obdivuhodne potláčať svoje city a ponechať mužovi dominantné postavenie.

Nie je rozmarná, povrchná ani výstredná. Je to matka Zem, vôňa čerstvo upečeného chleba a lenivé popoludnie na bielych ľanových prestieradlách…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Býk & Slnečné znamenie

Slnko Baran + Ascendent Býk

V týchto ľuďoch sa stretáva princíp ohňa a zemského živlu. Baran s ascendentom v Býkovi stojí nohami na zemi a riskuje oveľa menej, než iní baraní kolegovia. Vie predvídať straty, a preto je v mnohých ohľadoch opatrnejší. To sa odráža na jeho vzťahu k peniazom i podnikaní. Skôr než sa do niečoho pustí, potrebuje si všetko premyslieť. Potom je schopný zvýšiť tempo z nuly na sto neuveriteľnou rýchlosťou! Najúspešnejší býva vo vyššom veku, kedy dosiahne životnú múdrosť. Inklinuje k rodine a trvalým hodnotám.

Slnko Býk + Ascendent Býk

Ak máte po svojom boku takého človeka, môžete si gratulovať. Jedná sa o pokojného človeka, ktorý odoláva stresom a zvládne akékoľvek komplikácie. Jeho veľkou devízou je optimistické videnie sveta a neutíchajúci zmysel pre humor. Dvojnásobná sila Býka ukazuje na priateľskú náturu, ktorá je v jadre presne taká, ako pôsobí navonok. Ide o kultivovaných, rozvážnych jedincov, ktorí dostanú všetko, načo pomyslí. V láske si nestavia žiadne hranice. Hoci sú závislí na sexe, snažia sa byť svojmu partnerovi verní.

Slnko Blíženci + Ascendent Býk

Tieto úchvatné stvorenia predstavujú ideálnych jedincov pre rodinný život. Blíženec je v jadre pojašenec, ktorého ascendent v Býkovi dokáže zabrzdiť. Takéto osobnosti oplývajú vnútorným pokojom a rovnováhou. O svojom živote majú jasnú predstavu a všetky kroky smerujú k naplneniu túžob a plánov. Situáciu držia pevne vo svojich rukách a prácu ani milostné dobrodružstvá si nenechajú prerásť cez hlavu. Stelesňujú inteligentných rečníkov, ktorí vedia, kedy je vhodné prestať. Oplývajú výborným telesným i duševným zdravím.

Slnko Rak + Ascendent Býk

Ascendent Býka je štipkou, ktorú Raci potrebujú k svojej dokonalosti. V tomto spojení vzniká vynikajúci milenec, ktorý sa dokáže postarať o zaistenie rodiny i bezpečie domáceho krbu. Zároveň nehrozia žiadne milostné výpady, pretože Rak je vo svojej podstate verný. Tento ascendent ukazuje na telesne krásne osobnosti, ktoré nadovšetko milujú svoj domov. Istý problém môže predstavovať ich láska k peniazom. Hoci pôsobia šetrne, poslednú korunu by investovali do toho, aby mali spokojné partnerstvo.

Slnko Lev + Ascendent Býk

V týchto jedincoch sa snúbi planéta lásky a krásy Venuša so samotným vládcom slnečnej sústavy Slnkom. Vďaka tomu ide o vznešené, zvodné a krásne osoby, ktoré majú vyzametanú cestičku ku šťastiu. Nikam neponáhľajú, životom sa vznášajú a pôsobia nadpozemsky. Často pochádzajú z lepších spoločenských vrstiev či aristokracie. V zamestnaní sa derú sebavedome do popredia, ale zároveň pri tom vyzerajú rozvážne a milo. Nikto sa na nich nedokáže dlho hnevať, pretože oplývajú prirodzenou autoritou a osobitým čarom.

Slnko Panna + Ascendent Býk

Panna s ascendentom v Býkovi potrebuje po svojom boku silného, láskyplného partnera, ktorý ju bude neustále presviedčať o jej výnimočnosti. Pokiaľ ide o financie a materiálne zabezpečenie, netrpí núdzou. Ale vo vzťahoch sa cíti neisto. Veľmi často sa citovo upnú na svojho milého. Akýkoľvek neúspech v láske, alebo hádka sa jej hlboko dotýka. Pre túto krehkú bytosť je samozrejmosťou pracovať a zarábať horibilné sumy. Financie jej totiž dávajú pocit nezávislosti. Odpočinku sa dočká v náruči milovanej osoby.

Slnko Váhy + Ascendent Býk

Váha s ascendentom v Býkovi v sebe spája idealizmus aj praktickosť. Oplýva neuveriteľnou duševnou krásou, zároveň si získava obdiv tiež vďaka svojmu vysokému pracovnému nasadeniu. Takéto osobnosti charakterizuje telesná príťažlivosť a vysoká sexualita. V sexe pre nich neexistuje žiadne tabu. Milostnej súhre vo vzťahu prikladajú vysokú hodnotu. Potrebujú sa však zabezpečiť aj z materiálneho hľadiska. Radi sa obklopujú všetkým pekným, majú cit pre detail a estetické cítenie. U svojho partnera hľadajú dokonalosť.

Slnko Škorpión + Ascendent Býk

V týchto ľuďoch sa bije túžba zmocniť sa sveta materiálnym spôsobom, ale zároveň pomáhať ľudstvu, aby sa oslobodili od hmotných potrieb. Planéta Venuša mu dáva do vienka krásne telo, jemné črty a určitý predpoklad pre záujem o umelecké činnosti. Na opačné pohlavie pôsobí doslova ako magnet. Túži byť milovaný a svoju vyvolenú dokáže obšťastniť netušeným spôsobom. V sexe je stelesnením živočíšnosti a nehy zároveň. Dokáže sa výborne vcítiť do svojho partnera. Vďaka tomu odhadne, čo sa od neho žiada.

Slnko Strelec + Ascendent Býk

Strelci sú všeobecne šťastní jedinci, ascendent v Býkovi im navyše dodáva okrem pozitívneho naladenia ešte vnútornú istotu. Zaujímajú sa o duchovné disciplíny a šťastie im ide samo naproti. Majú veľa známych a priateľov, pretože sa v ich blízkosti každý cíti vítaný. Sú galantní, milí a nikdy nie sú drzí ani sa netlačia ostrými lakťami vpred. Napriek tomu, alebo práve preto sa im v kariére darí a dosahujú veľké úspechy. Títo Strelci sú obdarení citeľnou vnútornou krásou, ale aj telesným pôvabom.

Slnko Kozorožec + Ascendent Býk

Kozorožec s ascendentom v Býkovi je krehký ťahúň, pre ktorého sú dôležité pevné medziľudské väzby. Miluje deti a snaží sa dobre vychádzať s rodinou. Má rád zväzky, preto sa často – niekedy až príliš často vydáva či žení. Tento Kozorožec je stále v jednom kole, ale vďaka Venuši, vládkyni jeho ascendentu, má šancu prežiť pohodový život. Táto planéta mu nahráva aj šťastiu v milostnom živote. Má povesť vynikajúceho milovníka, manžela a rodičia v jednej osobe. Je krásny, vyrovnaný a udrží si pokoj za všetkých okolností.

Slnko Vodnár + Ascendent Býk

Vodnár s ascendentom v Býkovi je dobré spojenie pre kariérne úspechy. Tento ascendent umožňuje svojmu nositeľovi dosiahnutie všetkého, čo si vodnářský mozog vymyslí. Oproti ostatným narodeným v tomto znamení sa jedná o praktickú osobu, ktorá sa zaujíma o budúcnosť. Hoci dobre rozumie financiám a obchodom, zároveň sa nezväzuje konvenciami a v práci využíva inovatívne postupy. V zrelom veku sa stáva zo spoločenského tvora skôr rodičom, ktorý zabezpečuje svoje potomstvo a sexuálne obšťastňuje životného druha.

Slnko Ryby + Ascendent Býk

Ryba potrebuje cítiť veľa lásky, čo jej ascendent v Býkovi umožňuje. Rybička je schopná rozpoznať, kto lásku len hrá a kto ju skutočne miluje. Vďaka tomu získa partnera na celý život. Ascendent Býka jej navyše dodáva praktické uvažovanie, vďaka ktorému sa v živote len zriedkakedy ocitne v úzkych. Pracuje rada, ale v budovaní kariéry ju brzdia príliš abstraktné ciele. Jej ambície sa skrývajú v tvorivých a sociálnych oblastiach. Na prvom mieste v jej živote stojí jej partner, ktorého nikdy neopustí.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu