Žena s ascendentom v Kozorožcovi

Žena s ascendentom v Kozorožcovi bude mať stále plné ruky práce so stanovovaním cieľov, písaním zoznamov, zásobovaním špajze, ale hoci už má po tridsiatke, stále ešte bude brať svoju mamu so sebou do obchodného domu, aby jej pomohla vybrať oblečenie.

Ženie ju úzkosť, a nie sú jej cudzie nočné mory a pod škrupinkou sebaovládania je bojazlivá a plachá. Miluje filmy Woodyho Allena, pretože tlmočia jej obavy. Má strach, že urobí zlú voľbu, že sa zamiluje do zlého muža, že odovzdá prácu s chybami. Napriek tomu všetkému vzbudzuje maximálnu dôveru. Keď pochopíte túto dichotómiu, umožní vám to vstúpiť do posvätného teritória jej srdca. Keď slovne vyjadríte jej obavy, odhadnete jej nedostatky a zľahčíte jej plány, vylúči vás zo svojho života. Ak nájdete to správne zaklínadlo pre priateľstvo s ňou bude ohľaduplnou priateľkou, vernou a milujúcou partnerkou. Nesklame vašu dôveru a bude zdieľať vaše sny.

Je rezervovaná, odmeraná, ale nikdy chladná ani ľahostajná. V láske je pomalá, rozvíja sa ako kvetina na jar, nežne. Muži cítia toto zdráhanie a v tom spočíva jej sex appeal. Existuje azda lepšie milostné volanie, než je zdráhanie? Presvedčiť ju ponúka polovicu vzrušenia. Môže, ale nemusí byť práve najkrajšou, muži to zriedka postrehnú. Pretože sa odmieta predávať, nepovie vám, že je manažérkou podniku, že je tiež bytovou architektkou a navyše jedným z najvtipnejších ľudí, akých ste kedy stretol.

Stojí pred vami žena hĺbky. Povrchní muži ju odpudzujú. Bezcieľni, labilní muži ju nechávajú chladnou. Kladie si vysoké ciele. Hľadá úprimnosť, slušnosť a – ach áno – aj nejaké peniaze v banke…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Kozorožec & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Kozorožec

Takéto spojenie môže hocikedy pôsobiť ako hračka prírody. Veľmi záleží na tom, v akom veku Barana s ascendentom v Kozorožcovi spoznáte. Títo jedinci sa rodia ako duševne vyzretí a s pribúdajúcimi rokmi akoby mladli. Už vo veľmi útlom veku sa musia popasovať s nepríjemnosťami. Nič nedostanú zadarmo, ale o svoje šťastie sa musia zaslúžiť. Preto sa jedná o zodpovedných a úplne spoľahlivých kolegov, partnerov i rodičov. Ich zdravie býva zvyčajne krehkejšie, ale dožívajú sa vysokého veku a vyzerajú dlho mlado!

Slnko Býk & Ascendent Kozorožec

Býk, ktorý má do vienka daný ascendent Kozorožca, inklinuje k duševnej životnej rovine. Netrápi ho naivita a dobre si uvedomuje, že sa o svoje šťastie musí najprv sám zasadiť. Taký človek je stvorený pre budovanie materiálnych hodnôt. Oplýva vynikajúcimi znalosťami logiky, matematiky aj ekonomickým cítením. S pribúdajúcimi rokmi však stále viac inklinuje k rodine a domáckemu spôsobu života. Zväzujú ho silné morálne pravidlá, a preto uzatvára manželstvo na celý život a netúži po milostných dobrodružstvách.

Slnko Blíženci & Ascendent Kozorožec

Toto spojenie ukazuje na optimistu, ktorý sa nikam neponáhľa. Užíva si všetko, čo sa na životnej ceste ponúka, a nič neplánuje. K majetku prichádza až vo vyššom veku, vtedy sa tiež upokojí a je pripravený na založenie rodiny. Vďaka ascendentu v Kozorožcovi sú Blíženci viac ambiciózni a húževnatí. Časom to môžu dotiahnuť skutočne ďaleko! Títo ľudia sú nedoceniteľnými milovníkmi, ktorí si však udržujú od svojho partnera zdravý odstup. K telu si ho pripustia iba vtedy, ak s ním počítajú do budúcnosti.

Slnko Rak & Ascendent Kozorožec

Rak s ascendentom v Kozorožcovi symbolizuje tak trochu rozporuplnú povahu. Jedná sa o krehkého, nežného človeka, ktorý po svojom boku potrebuje úprimne milujúceho partnera. Vo vzťahu sa zaujíma predovšetkým o to, či je jeho náprotivok vhodným rodičom pre spoločné potomstvo. V takom prípade sa z neho stáva pozorný, láskyplný a starostlivý optimista, ktorý hľadí v ústrety lepšej budúcnosti. V milostnom živote sa nevie odpútať od starostí, rád sa túli k partnerovi, ale duševne je pritom stále v práci či na nákupoch.

Slnko Lev & Ascendent Kozorožec

Lev s ascendentom v Kozorožcovi je rodený ťahúň, ktorý sa nebojí chopiť akejkoľvek pracovnej príležitosti. Chváli sa vysokou disciplinovanosťou, málokedy ho uvidíte leňošiť, alebo si uľahčovať prácu. Až v neskorom veku v sebe môže objaviť niečo zo šibalského Leva a začať si trochu vyhadzovať z kopýtka. Inak pôsobí múdrym a vážnym dojmom, veľmi sa nesmeje, hoci na to má veľa dôvodov. Ascendent v Kozorožcovi dodáva Levom estetické cítenie, vďaka ktorému tvoria a nechávajú sa očariť spaľujúcimi citmi v milostnom romániku.

Slnko Panna & Ascendent Kozorožec

Panna s ascendentom v Kozorožcovi stelesňuje láskavé stvorenie, ktoré na prvý pohľad pôsobí zádumčivo. Akonáhle mu nahliadnete pod povrch, zistíte, že sa starajú o všetky ťažkosti sveta. Sú skvelými pracovníkmi, ktorí si vedia každú povinnosť dokonale rozvrhnúť. Nepríjemnosti riešia s predstihom a pred problémami nestrkajú hlavu do piesku. V láske oplývajú múdrosťou a svoje partnerstvo berú smrteľne vážne. Uvoľnia sa až v neskoršom veku.

Slnko Váhy & Ascendent Kozorožec

Váha s ascendentom v Kozorožcovi predstavuje šťastnú osobnosť. Tento človek túži po stabilnej práci, ktorá by ho napĺňala. V súkromí sa dokáže uvoľniť a platí za empatického rodiča i partnera. Pred kolegami a neznámymi ľuďmi si udržuje istý odstup, ale jeho pracovné tempo je udivujúce. V druhej polovici života sa upokojí a cíti sa šťastnejší. Začína si užívať kultúru, sex i kamarátov. V intímnom živote je spočiatku ostýchavý, ale po čase zábrany stratí. Platí za šikovného a vnímavého milenca.

Slnko Škorpión & Ascendent Kozorožec

Škorpión s ascendentom v Kozorožcovi je typickým ťahúňom, ktorý celý život pracuje na plný plyn. Až v starobe pochopí, že existujú aj omnoho príjemnejšie veci. Unikajú mu aj tie najzákladnejšie radosti, ako je starostlivosť o rodinu, láska dvoch ľudí, šport i zábava. Má pocit, že by iba mrhal svojím drahocenným časom. O to viac sa potom v zrelom veku snaží všetky tieto drobné radosti dohnať. Títo ľudia sa dožívajú vysokého veku a dlho tiež oplývajú sexuálnou silou a chuťou. V partnerstva sú verní a majú príkladné manželstvo.

Slnko Strelec & Ascendent Kozorožec

Strelec s ascendentom v Kozorožcovi je zložitou osobnosťou, ktorú nie je ľahké jednoznačne popísať. Jeden deň je plný optimizmu a srší sebavedomím, zatiaľ čo ďalší deň upadá do depresívnejšej nálady. Život s týmto Strelcom nie je prechádzkou ružovým sadom a môže ho ustáť iba vyrovnaný a tolerantný jedinec. V práci upadajú do stresu kvôli termínom, nečakaným komplikáciám aj sporom s kolegami. Nevie hodiť problémy za hlavu, naopak ich radi priživujú. V psychológii by ich označoval termín samonaštvávací pes.

Slnko Kozorožec & Ascendent Kozorožec

Typickí Kozorožci sú stelesnením vysokej disciplinovanosti. Majú radi prácu, sú podnikaví a len zriedkakedy leňošia. Celý život študujú a rozširujú svoje profesijné obzory. Na druhú stranu nezabúdajú na to, čo je skutočným zmyslom života. V láske sú šťastní, keď môžu svojmu náprotivku plne dôverovať. K ostatným sú prísni, ale vysoké nároky kladú tiež na svoju osobu. Dobre si rozumejú so staršou generáciou, cítia z nej totiž životnú múdrosť. Stále niečo budujú, stavajú alebo zlepšujú. Riadia sa vlastným poriadkom.

Slnko Vodnár & Ascendent Kozorožec

Vodnár s ascendentom v Kozorožcovi označuje seriózneho človeka, ktorý je predurčený pre vytvorenie pevného manželského zväzku. V jeho živote všetko klape podľa plánu. Jedná sa o pracantov, ktorí všetky svoje kroky smerujú k rodine a jej spokojnosti. Až v neskoršom veku sa zbavia všedných starostí a začnú si viac užívať všetky príjemné stránky života, ktoré sa im ponúkajú. Vedia si zo seba urobiť srandu a často druhých ľudí prekvapujú svojím suchým humorom. Sú radi sami, ale nemožno o nich povedať, že by sa ľudí stránili.

Slnko Ryby & Ascendent Kozorožec

Ryba s ascendentom v Kozorožcovi je najmä v mladosti veľmi bojazlivá a neistá. Pod ochrannými krídlami svojich rodičov sa väčšinou zdržiava dlhšie ako jej rovesníci. Neskôr sa však ostrieľa a vypracuje v úplne novú osobnosť. Tieto Rybky sú inteligentné úplne inak ako väčšina ľudí, u nich sa jedná skôr o dokonalú intuíciu. Vycítia, kedy je na čo najvhodnejší čas. Nepotrebujú preto žiadne plány, rozhodujú sa v okamihu a vždy robia správne rozhodnutia. V láske je Ryba absolútne verná, nežná a trpezlivá.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu