Žena s ascendentom v Levovi

Hriva vlasov lesknúcich sa na slnku, žiarivý úsmev a hojnosť ozdôb a šperkov sú súčasťou aury ženy s ascendentom v Levovi, kráľovnej vychádzajúcich znamení. Pokiaľ pôsobí rozmaznane, tak tiež rozmaznaná je. Pozornosť priťahuje prirodzene a podnecuje a vedie celkom samozrejme. Nie je bežnou modelkou, ale modelkou luxusnou.

Muži, ktorí potrebujú niekomu dominovať alebo s niekým manipulovať, by si mali radšej udržať odstup. Pre takéto pokusy o nadvládu má len ľadové opovrhnutie. Vo vzťahu vyžaduje rovnoprávnosť.

Je schopná v mnohých oblastiach, ale aj k tým najbežnejším každodenným povinnostiam bude pristupovať tvorivým, dramatickým spôsobom. Je hrdá na to, že je nezávislý typ. Napriek všetkej svojej dramatickosti a nadšeniu má nádhernú schopnosť radovať sa zo života ako malé dieťa, je samý smiech, roztopašná a hravá.

Vo vzťahoch je šľachetná a láskyplná k tým, ktorých prijala do svojho vnútorného kruhu, ale ľahostajná k ostatným. Tí, ktorí boli vylúčení z jej dvora, môžu očakávať už len mrazivú ľahostajnosť, ktorá nasleduje po zavrhnutí. Je rozhodná, tvrdohlavá, je výzvou, ktorej dokáže málo mužov odolať. Ale mužov, ktorí získajú jej rešpekt, čaká prekvapenie: možno ju skrotiť. Skrotiť áno, ale nikdy nie podrobiť. Kým verí, že jej partner je obdivuhodný a skvelý, bude tou najvernejšou a najloajálnejšou priateľkou. Môže byť vláčená blatom, prestojí manželské búrky, aké by dokázalo zniesť len málo žien.

Môžete byť v jej živote krátkym tornádom, ale jej partner nikdy nesmie byť lacný, malicherný a bez fantázie. A muž jej snov tiež nesmie vysedávať každý piatok večer v reštaurácii…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Lev & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Lev

Títo ľudia oplývajú prirodzenou autoritou a sú určení pre hviezdnu dráhu. Najčastejšie ich nájdete medzi politikmi, manažérmi i podnikateľmi. Baran s ascendentom Leva ukazuje na sebavedomého človeka, ktorý je schopný ísť tvrdo za svojím snom. Takí ľudia oplývajú optimizmom a spokojnosťou. Život držia plne vo svojich rukách a nič nenechávajú na náhodu. Pokiaľ je nositeľkou tejto osobnosti žena, môže mať problémy pri hľadaní rovnako schopného muža. Nedokážu spomaliť tempo, preto časom hrozia zdravotné ťažkosti.

Slnko Býk & Ascendent Lev

Býk s ascendentom v Levovi je zosobnením prirodzenej autority. Napriek tomu je v kútiku duše romantikom a citlivkou. Celý jeho život sa odvíja od potreby vybudovať stabilné rodinné zázemie. Túži po sebe zanechať nejakú nezmazateľnú stopu v histórii, dielo, ktoré by ho prežilo a ohromovalo i ďalšie generácie. Preto je schopný drieť do úmoru. Tento Býk je rodeným optimistom a môže sa radovať z výnimočnej priazne hviezd. Rád flirtuje a kochá sa napohľad krásnymi stvoreniami. Rozhodne sa ale nikdy nezníži k nevere.

Slnko Blíženci & Ascendent Lev

Títo krehkí tvorovia potrebujú toľko lásky a pozornosti, koľko im je okolie schopné poskytnúť! Jedná sa o priateľských jedincov veľmi obľúbených v akomkoľvek kolektíve. Vďaka pozitívnemu postaveniu hviezd u nich nič nie je v nerovnováhe. Značí ich krásna upravená vizáž a vysoké spoločenské postavenie. To dosahujú nielen vďaka vysokému intelektu, ale hlavne pre svoje konexie. Obe pohlavia sú veľmi eroticky zamerané. Ak sa vám dostane do postele Blíženec okorenený štipkou Leva, vedzte, že ho nebudete vedieť unaviť.

Slnko Rak & Ascendent Lev

Rak s ascendentom v Levovi je chodiaci rozpor. Charakterizuje ho časté striedanie nálad a nestálosť v citoch. Jeho videnie sveta nie je ani tak čiernobiele, ako zbytočne pestré. Čo kritizuje ráno, môže večer milovať. Celý život sa hľadá a nikdy nenájde vytúžené šťastie. Ak má dominantného partnera, túži po romantike, ak je jeho náprotivok nežný, spomína na predchádzajúceho temperamentného. Svojich vyvolených ovláda vďaka citovému vydieraniu aj emočným výlevom. Jeho silnou stránkou je kreativita a estetické cítenie.

Slnko Lev & Ascendent Lev

Dvojité spojenie Levieho charakteru ukazuje na požehnanie pre lásku, prácu i domácnosť. Taký človek je vynikajúcim priateľom, ale nebezpečným konkurentom a súperom. Lev s levím ascendentom sa domnieva, že je na ňom všetko závislé. Snaží sa preto mať vo všetkom hlavné a posledné slovo. V zrelšom veku títo ľudia konečne zistia, že menej je niekedy viac. Druhí ľudia ich majú radi pre priateľskú povahu, obchodného ducha i originálne nápady. Majú vynikajúce predpoklady pre budovanie kariéry v športe i ekonomike.

Slnko Panna & Ascendent Lev

Panna s ascendentom v Levovi symbolizuje vášnivé stvorenia. Títo ľudia držia prst na pulze dejín a potrebujú mať okolo seba neustály ruch. Nezriedka sa dostávajú do vedúcich pozícií a tiež vo vzťahu majú hlavné slovo. Celý život pracujú na vzdelaní a rozširujú si obzory. Je pre nich nepredstaviteľné, že by mali profesijne prestať rásť. V láske dávajú priechod svojej panenskej podstate a nechávajú sa rozmaznávať drahou polovičkou. Vedia byť prítulní a požiadať o to, čo ich duša i telo potrebuje. To je pre budúcnosť podstatné.

Slnko Váhy & Ascendent Lev

Váha v kombinácii s Levom na ascendente je očarujúca po všetkých stránkach. Priaznivej budúcnosti nahráva predovšetkým súlad dvoch planét – Venuša a Slnko. V tejto osobnosti sa skĺbia jemnosť, fyzická krása, elegancia a šarm. Vďaka tomu nemá núdzu o nekonečný zástup ctiteľov – všetci sa ju však snažia zlákať len do postele. Lenže ona túži po skutočnej láske! V jadre zostáva bytostnou Váhou, ktorá žije s človekom, ktorý ju vie pohladiť na tele i na duši. Nehľadí pritom na jeho vzhľad či postavenie.

Slnko Škorpión & Ascendent Lev

Škorpióni s ascendentom v Levovi sa výborne hodia pre rizikové povolania. Chvália sa odolnosťou voči stresu aj analytickým uvažovaním. Sú obdarení prenikavým pohľadom aj ostrými lakťami, vďaka čomu zriedkakedy zídu z naplánovanej cesty. Držia sa zásady, že silným jedincom berú a slabším dávajú. Veľakrát môžu byť drsní až agresívni aj v sexe a partnerskom živote. Kvôli láske si často nabijú nos. Nemajú pud sebazáchovy a radi a často riskujú. Ascendent v Levovi dáva týmto ľuďom tvorivé sily a osobité čaro.

Slnko Strelec & Ascendent Lev

Strelec s ascendentom v Levovi je energický človek, v ktorom sa skrýva dvojnásobný oheň. Vyhľadáva náročné povolania, dobrodružstvo a vitálnych partnerov, vďaka ktorým zo seba vybije všetku nahromadenú silu. Na prvý pohľad pôsobí neprístupne a povýšene, ale ak mu nahliadnete pod povrch, objavíte pravý opak. Má srdečnú, priateľskú povahu a úmyselne by neublížil ani muche. Na opačné pohlavie pôsobí ako magnet, je fyzicky aj duševne príťažlivý. Jeho život je jeden veľký dobrodružný románik.

Slnko Kozorožec & Ascendent Lev

Kozorožec s ascendentom v Levovi potrebuje každodenné výzvy a náročné zamestnanie. Oplýva nesmiernou silou, inteligenciou a odhodlaním. Vďaka tomu má skvelé predpoklady pre získanie vedúcej pozície. Dominantné postavenie je pre týchto Kozorožcov typické aj vo vzťahu. Nedokážu sa zmieriť s tým, že nie každý človek vydrží toľko, čo oni. V pracovnom tíme aj milostnom živote vedľa nich dokážu existovať iba tí najodhodlanejší. Zvládajú oveľa viac, než si kto vie predstaviť. Problém sa skrýva v ich netolerantnosti.

Slnko Vodnár & Ascendent Lev

Vodnár s ascendentom v Levovi ukazuje na rozporuplnú osobnosť, ktorá musí veľa zakúsiť, než dosiahne životnú rovnováhu. Jedná sa o veľmi šikovnú a vynachádzavú osobnosť, ktorej nechýba diplomacia a takt. Vďaka tomu utlmí leviu zložku, ktorá ho tlačí do lacného správania. Aj napriek tomu v ňom možno rozpoznať nezbednú náturu, ktorú docenia najmä milostný partneri. Má ohromné vnútorné kúzlo, a k tomu značný intelekt, preto iba výnimočne žije sám. Je očarujúcim spoločníkom, verným kamarátom a pozorným milencom.

Slnko Ryby & Ascendent Lev

Ryba narodená s ascendentom Leva ukazuje na sympatických čudákov, ktorí vyčnievajú z davu. Lev im prepožičiava značné osobité kúzlo, vďaka ktorému nemajú núdzu o priazeň opačného pohlavia. Sú to však oni sami, ktorí sa často nešťastne zamilujú a potom nevedia, ako z toho von. Voči svojmu vyvolenému a tiež vo vzťahu k priateľom sa správajú srdečne a každý hneď spozná, že má pred sebou pozitívneho a pohodového človeka so srdcom na dlani. Je ozdobou všetkých spoločenských akcií a v tiež zamestnaní vždy exceluje.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu