Muž s ascendentom v Rakovi

Muž s ascendentom v Rakovi je pohoršený, keď počuje iných mužov hovoriť, že domov je miesto, kam ideme, keď nemáme kam ísť. Napriek tomu keď raz opustí svoj domov a ocitne sa vo svete podnikania, stane sa jedným z tých, ktorí zarábajú veľa peňazí a podobní kométam sa v práci vznášajú na nebi konkurencie.

Rozhodne v tom nie je žiadny rozpor, pokiaľ ide o domov a prácu; jednoducho priľnú k svojmu okoliu. Ich korene tvoria zvyky, nevykoreniteľné ako burina. Doma nikdy nevyhodia starú pohovku, ale nechajú ju znovu vyčalúniť. V práci hovoria skôr „rozpínať sa“ než zmeniť pôsobisko.

Lipne na minulosti

Muž s ascendentom v Rakovi lipne na svojom majetku – veci pre neho znamenajú mnoho. Sú súčasťou toho, kde bol a kým je. Podľa jeho spôsobu myslenia by v novinách mala byť inzertná rubrika predaja automobilov zaradená pred nekrológmi.

Vo vašom vzťahu s týmto mužom môže dôjsť k vážnej roztržke, pokiaľ nebudete mať porozumenie pre jeho potrebu žiť obklopený svojimi zvykmi. K svojim ľuďom tiahne veľmi podobným spôsobom. Pokiaľ ho jeho milovaná z akéhokoľvek dôvodu opustí, stále bude lipnúť na svojich pocitoch, aj keď mu spôsobujú muky.

Hoci je skvelým radcom, nie je aj skve1ým pacientom, pretože sa nikdy nezbaví nezmyselných myšlienok, ktoré ho ťažia. Je citlivý a môžete sa s ním podeliť o svoje najvnútornejšie myšlienky, nikdy vám neublíži, nezneužije vašu slabosť ani dôveru. Za žiadnu cenu. Tak či onak bude trvať na presne takom živote, aký chce žiť. Môže to byť blízko jeho rodného domu, jeho matky alebo niečoho významného z jeho minulosti.

Potrebuje pocit bezpečia

Bude tiež trpieť záchvatmi skľúčenosti. Trápi sa pre koniec sveta. Trápi sa pre svoje zdravie. Nedefinovateľná úzkosť je dôležitou súčasťou jeho života podobne ako u hrdinov Woodyho Allena. Takže keď sa vás opýta „Prečo dnes jednoducho nebudeme večerať doma?“, nehľadá v skutočnosti odpoveď ani debatu, ale hľadá viac času pod svojím ochranným vankúšom vytvoreným zo štyroch stien, času, v ktorom môže pomaly odložiť svoj pancier, ktorý ho chráni pred požiadavkami sveta.

Pretože bezpečie, domov a rodinný krb sú pre neho také dôležité, žena, ktorá chce raz za niekoľko rokov zdvihnúť kotvy a pohrúžiť sa do inej kultúry kvôli skúsenosti, ho neupúta. Keď si budete raz za čas meniť farbu vlasov, bude z toho nervózny, a keď je nervózny, začne byť podráždený. A keď začne byť podráždený, tak jediná moja rada je pretiahnuť si prikrývku cez hlavu a počkať, kým ho to neprejde.

Z jeho nálad ho nedostanete upokojovaním, utešovaním, ani mu ich nevyhovoríte. Pamätajte si to, ak si myslíte, že ho môžete tvarovať a že ním môžete manipulovať, pretože vyzerá taký sladký a nežný. Napriek tomu, že je vrtkavý, nemení sa.

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Rak & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Rak

Spojenie týchto dvoch znamení značí rozporuplnú osobnosť. V takom človeku dochádza k vnútornému boju – na jednej strane totiž túži po budovaní kariéry, vzrušení a dobrodružnom živote, ale zároveň sa v ňom skrýva potreba vybudovať pevné rodinné zázemie. Jedná sa o cieľavedomých a usilovných jedincov, pod ktorých škrupinkou možno nájsť krehkú a citlivú dušu. Majú vynikajúcu schopnosť počítať a skvele hospodária so zvereným majetkom. V láske platia za verných, domáckych partnerov, na ktorých je stopercentné spoľahnutie.

Slnko Býk & Ascendent Rak

Býk s ascendentom v Rakovi ukazuje na zvodcu, ktorý ku šťastiu potrebuje veľa lásky. Na opačné pohlavie pôsobí jemným éterickým dojmom. Ich partneri majú pocit, že ich musia stále ochraňovať a starať sa o nich ako najvzácnejšiu kvetinku. Rodina pre nich znamená naplnenie života, túžia mať kopu detí a urobia pre nich maximum. Tiež svojho miláčika dokážu vyniesť až do oblakov. Dosahujú výborné výsledky v kariére, vďaka svojej húževnatosti a usilovnosti. Financie však slúžia len ako prostriedok k naplneniu rodinného šťastia.

Slnko Blíženci & Ascendent Rak

Spojenie týchto dvoch aspektov násobí duševný život svojho nositeľa. Takí ľudia pôsobia krehkým a zraniteľným dojmom, ale v skutočnosti stelesňujú pravý opak. Oplývajú ohromnou inteligenciou aj sebavedomím. So svojím okolím sa pohrávajú a nechávajú druhých, aby ich ľutovali pre ich slabosť. V jadre sa však skrýva muž či žena činu! Ak odhalíte ich skutočný charakter, zistíte, že ide o vysoko múdrych, zdatných jedincov, ktorí majú všetkých päť pohromade. Nezabúdajú na zadné vrátka a odkladajú financie.

Slnko Rak & Ascendent Rak

Rak, ktorý sa narodil pri východe Slnka a má teda ascendent tiež v Rakovi, je žiarivou ukážkou slnečného človeka. Jedná sa o neprehliadnuteľných optimistov, ktorým nechýba zmysel pre humor. Často sa štylizujú do úlohy komika, aby odľahčili situáciu, alebo niekomu urobili radosť. Rodina pre nich predstavuje prístav, do ktorého sa často a radi vracajú. Túžia po istote a pokoji. Zle znášajú hádky a sklamania. Ak sa v niekom sklamú, potom sa o to viac zaprú do pracovných povinností. Vďaka tomu vybudujú ohromnú kariéru.

Slnko Lev & Ascendent Rak

Spojenie Leva a Raka vytvára výbušnú zmes plnú nezdolnej energie a dobrej nálady. Takí ľudia túžia po bujarej spoločnosti, páči sa im vo väčšom kolektíve, kde všetci bez obmedzenia otvorene komunikujú. Výnimočné postavenie planét im prepožičiava neprehliadnuteľný sex-appeal, preto sú častými účastníkmi milostných eskapád. Títo Leví zrodenci v sebe skrývajú jas samotného Slnka, ale zároveň aj melancholický jemnocit Luny, preto sa jedná o jednu z najodolnejších a najvášnivejších osobností zverokruhu.

Slnko Panna & Ascendent Rak

Panna s ascendentom v Rakovi je nesmierne obetavé stvorenie, ktoré si musí každý zamilovať. Oplýva totiž láskyplnou a dobrosrdečnou povahou, každému sa snaží pomôcť a vyjsť v ústrety. Duša takého človeka je veľmi krehká. Musíte ho stále hýčkať a poskytovať mu svoju ochranu. Ascendent v znamení Raka upozorňuje na istú dávku neistoty a malého sebavedomia. Tento človek miluje deti, a za svoju rodinu by pokojne dýchal. Panny s Račím ascendentom ukazujú na perfektných rodičov, ktorí majú vynikajúce výchovné metódy.

Slnko Váhy & Ascendent Rak

Váha s ascendentom v Rakovi je bytosť, ktorú by mnohí najradšej vystískali. Pôsobí nežným a krehkým dojmom a je lepšie, ak sa jedná o ženu. Tá bude využívať svoju podmanivú krásu nielen pre početné milostné dobrodružstvá, ale aj pre kariérny rast. V partnerstve k sebe láka mužov, ktorí sa o ňu budú láskyplne starať. Veľakrát jej ku šťastiu stačia horúce city, inokedy neopovrhne ani finančnou výpomocou. V jadre je totiž silnou a rozhodnou osobnosťou. Títo ľudia so Slnkom v znamení Váh sú predurčení pre tvorivé zamestnanie.

Slnko Škorpión & Ascendent Rak

Škorpión s ascendentom v znamení Raka potrebuje k svojmu životu lásku ako soľ! Spojenie týchto dvoch znamení ukazuje na túžbu po láskavom partnerovi, ktorý jediný môže zložitej Škorpiónskej povahe porozumieť. Ľudia s týmto charakterom vedia byť neskutočne žiarliví, hoci k tomu nemajú najmenší dôvod. Dokonca sú schopní si nejaké tie dôkazy vymyslieť. Ascendent v Rakovi dáva týmto osobnostiam veľkú sexuálnu príťažlivosť aj poriadnu dávku nehy a romantickosti. Ženám navyše pridáva do vienka vysokú plodnosť a materské sklony.

Slnko Strelec & Ascendent Rak

Strelec s ascendentom v Rakovi je človek, ktorého možno ťažko obmedzovať v rozlete. Zriedkakedy zostane dlhší čas sedieť na jednom mieste. Rád cestuje, potrebuje spoznávať cudzie kraje, experimentovať v kuchyni a občas tiež v láske. Prelietavosť v milostnom živote je skôr špecifikom žien narodených v Strelcovi. Zo svojho domova a od osudovej lásky sa však nikdy nevzdialia úplne. Akonáhle ukoja svoju chuť po dobrodružstve, vrátia sa späť ku koreňom. Ženy narodené v tomto ascendente bývajú bezkonkurenčnými gazdinkami.

Slnko Kozorožec & Ascendent Rak

Kozorožec s ascendentom v Rakovi je spojením dvoch protikladných charakterov. Voči okolitému svetu vystupuje ako Rak, má krehkú, nepriebojnú a trochu flegmatickú schránku. V skutočnosti je jeho jadro viac odolné ako jeho vzhľad. S ľahkosťou dosahuje všetko, čo si zaumieni. Jeho silnou stránkou je veľká trpezlivosť, dobre rozpozná, kedy nastal správny čas na útok. Rozpor v jeho povahe sa ukáže najmä ako nutnosť rozhodovať sa častejšie medzi prácou a láskou. Túto disharmóniu odstránia až životné skúsenosti.

Slnko Vodnár & Ascendent Rak

Spojenie týchto dvoch znamení ukazuje na vyrovnaného človeka s utešenou racionálnou a emocionálnou charakterovou zložkou. S ľahkosťou sa prispôsobuje zmenám, a preto v živote dosahuje nemalé úspechy. Vie v tom dokonale chodiť! V spoločnosti nepokazí žiadnu radosť a zostáva taktným aj vo chvíli, keď ostatným už dávno došla trpezlivosť. Jeho cieľom je vytvoriť pokojné domáce prostredie, v ktorom by sa mohol on i jeho blízki správať bez škrupulí. Na pracovisku aj v sexe platí za vynaliezavého vizionára.

Slnko Ryby & Ascendent Rak

Dve vodné znamenia, ktoré sa v tomto človeku stretávajú, v sebe ukrývajú precitlivenosť. Títo ľudia sa často zaoberajú svojou minulosťou, hľadajú chyby a zároveň s nostalgiou spomínajú na dávne časy. O budúcnosti radšej nepremýšľajú, majú z nej až nezdravý rešpekt. Svedčí im láska racionálneho partnera, najlepšie Kozorožca alebo triezveho a rozumného jedinca. Táto Ryba vníma každý záchvev smútku, podlieha skepse a ľahko sa rozplače. Na druhú stranu sa dokáže z týchto emócií rýchlo otrepať a čoskoro je zase ako slniečko.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu