Žena s ascendentom v Strelcovi

Nie že by zabudla na svoju skautskú prísahu, že bude čistotná, poriadna a dobrá, ale ona naozaj nebude mať čas na kopec vecí, ktoré sa od manželky očakávajú. Rozháraná činorodosť a nadšenie do života zvíťazia nad jej túžbou upiecť vám piškótovú tortu či začať vojnu s prachom.

Pred vami je žena plná entuziazmu, ktorá je v živote tým, čím sú bublinky v šampanskom. Ak by som mal vybrať najvýraznejšiu vlastnosť tohto vychádzajúceho znamenia, povedal by som, že je to chuť žiť život naplno. Pochopiteľne, s touto prioritou sa jej môže stať, že sa zapletie do dobrodružstiev, ktoré jej môžu spôsobiť ťažkosti, napríklad že sa zabudne vrátiť domov z dvojtýždňovej dovolenky, bude tajiť kúpu nových šiat („neutrácam viac, ale tie ceny za čistiareň sa strašne zvýšili“), predá zdedený porcelán, aby zaplatila za plesové šaty.

Nakoniec bude mať kopy priateľov, prejde dvadsiatkou rôznych zamestnaní, bude priťahovať húfy ctiteľov a zamiluje sa do tucta mužov. Kto dokáže odolať tejto vrodene dobromyseľnej, večnej optimistke, kráľovnej školských plesov, ktorá zostane doma so svojim najlepším priateľom, pretože má osýpky? Nikdy úplne nezostarne, pretože sa nikdy neprestane dokázať baviť a prežívať dobrodružstvá.

Je ťažké jej odolať a ešte ťažšie ju pripútať. Mnoho vecí robí napochytre, ale pretože manželstvo obvykle medzi nich nepatrí, v budúcnosti túto žabku čaká ešte niekoľko svadieb…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Strelec & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Strelec

Dvojnásobok ohnivého živlu v týchto ľuďoch môže mylne ukazovať na výbušnú povahu. Opak je pravdou. Ascendent Strelca dodáva bežnej baranej povahe dobrosrdečnosť a ochotu pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Kým bežní Barani majú sklony k povýšenosti, títo ľudia patria medzi najštedrejších z celého zverokruhu. Nezaujímajú sa o hmotné statky, inklinujú skôr k duchovným otázkam. Symbolizuje ich tiež nadanie k najrôznejším športom. Sú neustále v pohybe a vyžarujú zo seba optimizmus aj obrovskú radosť zo života.

Slnko Býk & Ascendent Strelec

Býk narodený v ascendente Strelca to nemá v živote jednoduché. Ide o rozporuplnú osobnosť, ktorú charakterizuje emocionálna nerovnováha. Chce prežívať hlbokú lásku, ale zároveň nehodlá obmedzovať svoju voľnosť. Sobáš aj založenie rodiny pre neho môže predstavovať zásadnú prekážku. Často ani sám nevie, čo od života vlastne chce. Túži po cestovaní a zoznamovaní sa s ľuďmi, ale zároveň je pripútaný k rodine a trvalým hodnotám. Časom sa skutočne usadí a náhoda mu prihrá dobrú pracovnú pozíciu.

Slnko Blíženci & Ascendent Strelec

V tomto človeku dochádza k spojeniu dvoch protikladov, ktoré sa prejavujú zdanlivo nezlučiteľnými vlastnosťami v jednom charaktere. Blíženec s ascendentom v Strelcovi miluje slobodu, avšak zároveň prahne po fyzickom i duševnom spojení. Zásadné problémy sa potom týkajú jeho profesijnej dráhy. Je totiž veľmi talentovaný a zaujíma sa o viac oblastí naraz, preto nie je schopný špecializácie. Často sa snaží stihnúť tisíc vecí naraz, a býva duševne i fyzicky vyčerpaný. Duševnej očisty sa dočká vďaka športovaniu.

Slnko Rak & Ascendent Strelec

Rak s ascendentom v Strelcovi nevydrží stáť dlho na jednom mieste. Miluje cestovanie, blahobyt a leňošenie. Môže sa chváliť bohatým vnútorným životom. Na rozdiel od ostatných Rakov svoje city neskrýva, ale užíva si ich hĺbku. Rád sa smeje a vychutnáva každý deň naplno. Voči rodine a priateľom je veľmi veľkorysý a často sa nachádza v charitatívnych projektoch. Daruje nielen financie, ale aj úsmev či krv. Niekedy môže byť veľkorysosti až príliš, čo je pozvánkou pre prešibaných jedincov a zlodejov.

Slnko Lev & Ascendent Strelec

Lev s ascendentom v Strelcovi túži po láske, ktorá dosahuje hviezdnych výšok. Títo ľudia sú často veriaci, alebo inklinujú k filozofii. V bežnom živote sa prejavujú rýdzo prakticky. Riadia sa pevnými morálnymi hodnotami, ku svojim blízkym sú ochotní a milí. Konajú čestne a nikdy sa neuchýlia k nízkosti či vulgárnostiam. Napriek skromnej povahe by mohli dosiahnuť slávu. Druhí ľudia k nim vzhliadajú a čerpajú z nich energiu, pretože jej majú na rozdávanie. Aj napriek tomu musia hlavne vo vyššom veku bojovať s lenivosťou.

Slnko Panna & Ascendent Strelec

Panna s ascendentom v Strelcovi pôsobí ako suverén, v skutočnosti stelesňuje pravý opak. Ascendent Strelca sa prejavuje ako sebavedomý seladon, ktorý riskuje a nemá problém flirtovať. V jadre duše sa skrýva citlivá Panna, ktorá trpí zmenami nálad. Ak chcú títo ľudia dosiahnuť ozajstné životné šťastie, nesmú pracovať za dvoch, a potom zase upadať do lenivosti. Akékoľvek extrémy im uberajú energiu! Na opačné pohlavie pôsobia ako magnet. Všetci chcú aspoň na chvíľu spočinúť v ich žiare.

Slnko Váhy & Ascendent Strelec

Váha s ascendentom v Strelcovi je majstrom všetkých športových zápolení. Za mlada má skvelé telo, s pribúdajúcimi rokmi sa môže objaviť sklon k tučnote. Preto by mala športovať za všetkých situácií po celý život. Je vyložene spoločenským klenotom. Ako každý ascendentný Strelec je neriadenou strelou a svojimi výbuchmi smiechu nakazí polku štadióna alebo celé hľadisko v divadle. Sama je vyrovnaná, nič ju vnútorne nerozhádže. Vždy je totiž nejaká možnosť zase všetko napraviť. Je pravdou, že rada koketuje a potrebuje značnú voľnosť, lenže to neznamená, že by nevytvorila ukážkový vzťah. Jej partner sa s ňou nikdy nebude nudiť a precestujú spolu pekný kus sveta. K deťom nie je autoritatívna, ako ostatne k nikomu, ale jej detičky ju samé a radi budú napodobňovať.

Slnko Škorpión & Ascendent Strelec

Ascendent v Strelcovi dodáva týmto Škorpiónom pozitívne myslenie a priateľskú auru. Sú na svete preto, aby robili druhým ľuďom radosť a skrášľovali rutinné dni. Chvália sa nesmiernou empatiou a ich hlboký vhľad do ľudských trápení im umožňuje vždy dobre poradiť. Títo Škorpióni sú rodení optimisti, preto na všetkom nájdu niečo dobré! Okrem práce s ľuďmi veľmi radi cestujú a bývajú športovo nadaní. Ich životné tempo je oproti ostatným niekoľkokrát rýchlejšie, rovnako ako ručička na tachometri!

Slnko Strelec & Ascendent Strelec

Strelec narodený za úsvitu potrebuje v živote nejakého sprievodcu. Žije naplno a túži spoznať všetko, čo stojí za to. Priam prahne po ďalších informáciách, rád cestuje, študuje a stretáva sa s novými ľuďmi. V zamestnaní sa však zameriava na jeden odbor, ktorému venuje všetok svoj čas. Medzi jeho priateľmi a radcami často nájdete Blížencov, ktorí ho odvádzajú od povinností, aby nestratil kontakt so svetom. V partnerstve je taký náruživý, že jeho partneri občas zatúžia po nejakom pokojnejšom peciválovi.

Slnko Kozorožec & Ascendent Strelec

Kozorožec s ascendentom v Strelcovi ukazuje na človeka, ktorý okolo seba vytvára veľa rozruchu. Jedná sa o rýchlych a bystrých jedincov, ktorí sú neustále v pohybe a riešia veľa záležitostí súčasne v jednej chvíli. Milujú vášeň a vyhľadávajú trochu napínavejší život. Často si žijú na vysokej nohe, prahnú po luxuse a nedokážu si nič odoprieť. Na druhú stranu si to môžu dovoliť. Nemajú radi záhaľku, naopak drú až do úmoru. Niekedy sa javia ako pohodári, ktorým úspech spadne do lona, ale nie je to tak.

Slnko Vodnár & Ascendent Strelec

Ascendent Strelca ukazuje na jedincov, ktorí prahnú po celoživotnej slobode a rozlete. Nevyhľadávajú inštitút manželstva a radšej žijú len tak „bez papierov“. Zaujímajú sa o cudzie problémy, neustále niečo študujú a rozširujú svoje obzory. Majú cestovateľskú horúčku, radi sa vydávajú na neplánované cesty, menia svoje rozhodnutia a vyhľadávajú dobrodružstvá. Títo Vodnári môžu byť mnohokrát nekomunikatívni, radšej sa túlajú svetom bez ďalších pozorovateľov. Zle znášajú autority a málokedy pred niekým ohnú chrbát.

Slnko Ryby & Ascendent Strelec

Ryba s ascendentom v Strelcovi je pod dvojitou ochranou Jupitera, ktorý zabraňuje útlaku a chudobe. Svojim chránencom umožňuje rozpoznať zlé činy od dobrých. Tieto osoby možno často nájsť medzi sudcami a pracovníkmi charitatívnych organizácií. Vďaka svojmu odhodlaniu sú schopní dostať sa k veľmi bohatej vrstve ľudí a časť financií si odkrojiť pre seba. V láske symbolizujú ideál všetkých cností. Nesprávajú sa ako pokrytci a nepomáhajú druhým ľuďom len na oko. Všetko u nich vychádza z ozajstného záujmu a nadšenia.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu