Muž s ascendentom vo Váhach

Tento temperamentný a inteligentný muž, ktorý má vždy po ruke niekoľko dobre volených slov, vás dokáže presvedčiť takmer o čomkoľvek. Je úspešný v práci, všetkými obľúbený a je známy tým, že mení názory a priateľky mihnutím oka. Pokiaľ nedávate pozor, môže to byť mätúce. Dovoľte, aby som vám to vysvetlil: Nech už zmení názor na čokoľvek, nikdy sa to netýka zásadných hodnôt. Každého dokáže obalamutiť, ale pokiaľ sú zainteresované jeho city, lipne na veciach, ako je česť.

Ashley Wilkes z Juhu proti Severu je prototypom muža s ascendentom vo Váhach. Keď stojí pri hranici dreva a Scarlett s ním hovorí o úteku, pýta sa ho, čo by ich mohlo zastaviť. Ashley odpovedá. „Nič, okrem cti.“ Scarlett si mohla ušetriť roky utrpenia, keď k nej vysielal túžobné pohľady a dával jej polovičaté prísľuby rozkoše. Neskôr dostane ďalšie vodítko, keď Ashley hovorí o Melanii ako o jedinom sne, ktorý nezomrel tvárou v tvár realite.

Sny a česť

Sny a česť, také veci ho zaväzujú a spútavajú. Áno, miluje flirt, a áno, pôjde z jedného vzťahu do druhého, pretože nedokáže byť sám. Znalec krásy, je známy tým, že sa oženil s ohavou. Ale keď nájde svoj sen, je to pre neho zaväzujúce.

Uvediem dva príklady pokrivenej cti. Keď sa jeden muž s ascendentom vo Váhach zoznámil so ženou svojich snov, zistil, že tá žena má dieťa z prvého manželstva. S ohľadom na to, že dieťa utrpelo stratu otca, odmietol prichádzať na návštevu, keď bolo doma. Jedine keď svadbou potvrdil svoju oddanosť tejto žene, nadviazal vzťah s dcérou. Jeho zdôvodnenie: Nechcel, aby dieťa prežilo stratu ďalšej otcovskej postavy a chcel si najskôr zaistiť svoje postavenie.

Iný muž mal niekoľko mileniek a udržiaval s nimi celoživotný kontakt, dokonca aj potom, že sa vydali. Prečo? Jeho zmysel pre česť vyžadoval, aby dohliadal na to, že sa im darí dobre, nakoľko sa cítil previnilo, pretože im sám nikdy neponúkol sobáš. Jeho motívy sa splietajú a kľukatia ako cesty v bludisku, ale vždy zahýbajú späť k ohľadom a dôstojnosti.

Zdieľajte s ním sen o dokonalých partneroch, o živote obklopenom pohodlím a vkusom a o harmonických vzťahoch so všetkými, a on vám zaistí útulný domov so starosvetským kúzlom, kde láska je nežná a sladká…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Váhy & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Váhy

Pre týchto jedincov je charakteristická jemná, kultivovaná povaha. Sú bystrí a ľudovo povedané majú Filipa. Vyhľadávajú spoločnosť a aj v pracovnej sfére sa najlepšie uplatňujú v tíme. Baran s ascendentom vo Váhach je charizmatickou osobnosťou, ktorá nemá núdzu o pozornosť opačného pohlavia. Zdá sa, že je stvorený pre to, aby ho druhí obdivovali a milovali. Vie sa obliekať, správa sa galantne a nemožno ho prehliadnuť. Symbolizuje ho zmysel pre detail a poriadok. Má upratanú domácnosť a vzorne vychované deti.

Slnko Býk & Ascendent Váhy

V týchto jedincoch sa zdvojnásobuje vplyv Venuše. Jedná sa o nadpozemské stvorenia, ktoré sú prestúpené láskou. Srší z nich kultivovanosť, čistota a silná osobnosť. Pohybujú sa v najvyšších kultúrach a nikdy by sa neznížili k vulgárnostiam či nízkemu spôsobu správania. V živote hľadajú šľachetného partnera, preto im vzťahy robia problémy. Mnohí ich považujú za prieberčivých a pyšných. V sexe ich priťahujú úplne odlišní jedinci – nebezpeční, emočne nestabilní a dráždiví. V práci potrebujú rozvíjať estetické nadanie.

Slnko Blíženci & Ascendent Váhy

Blíženec s ascendentom vo Váhach ukazuje na nádhernú vzdušnú kombináciu, ktorá symbolizuje šťastnú a perspektívnu budúcnosť. Títo ľudia sú veľkí rojkovia a idealisti, ktorí vnímajú všetko predovšetkým z pozitívnej stránky. Starosti si nepripúšťajú, alebo sa im dokonca vyhýbajú s neuveriteľnou predvídavosťou. Môžu sa chváliť rýchlym úsudkom, inteligenciou a vycibrenou komunikatívnosťou. Vo svojej podstate sú však stvorení pre lásku. Stále hľadajú v ľuďoch ideály a snažia sa svet urobiť krajším.

Slnko Rak & Ascendent Váhy

Spojenie Raka a Váhy ukazuje na láskavého človeka so srdcom na dlani. Charakterizuje ho vedomý optimizmus, s ktorým nahliada na svet. Jedná sa o duševne krásnu bytosť, ktorá žije mimo spoločnosti. Má komornejšiu povahu, ktorej svedčí uzavretý okruh priateľov. Pre svojich najmilších je ochotný obetovať veľa času a energie, ale aj nemalé finančné čiastky. Vie, že raz sa mu to všetko v tom najlepšom vráti. Do vienka dostávajú sex appeal i materiálne zabezpečenie. Zároveň sa chvália vysokými morálnymi hodnotami.

Slnko Lev & Ascendent Váhy

Lev s ascendentom vo Váhach oplýva jemnocitom a krehkou dušou. Ich nátura je čistá ako ľalia, hocikedy až príliš zjemnená, čo je u žien samozrejme výhoda. Títo ľudia sú fyzicky krásni, majú predpoklady pre umeleckú kariéru. V láske sú takí rozkošní, že by ste ich najradšej zjedli. Ich partneri majú tendenciu starať sa a zahŕňať ich horúcou láskou. Ak ich však niekto sklame, stane sa z prítulnej mačky domácej poriadna šelma. Lev vo Váhach je otvorený a žiadnu trpkosť v sebe dlho nevydrží uchovávať.

Slnko Panna & Ascendent Váhy

Panna s ascendentom vo Váhach označuje ladnú, krásnu a tajomnú bytosť. Vo svojej povahe je to však ťahúň, ktorý vie poriadne zabrať v práci a zároveň žiť pre svojho partnera. Niekedy ho svojou láskou až nezdravo rozmaznáva. Kvôli svojmu vysokému nasadeniu v živote, potrebujú títo ľudia veľa spánku a more času, aby sa zregenerovali. Túžia po dokonalom tele, perfektne upratanej domácnosti aj ukážkovo vychovaných deťoch. Od svojho partnera sa môžu naučiť nechať udalosti plynúť a zbytočne sa nimi nestresovať.

Slnko Váhy & Ascendent Váhy

Typický predstaviteľ Váh ukazuje na rodeného zvodcu, ktorý sa preháňa väčšinu života na vlnách lásky a nezaujíma sa o nič iné. Svojmu partnerovi sú Váhy bezmedzne oddaní. Zamilovanosť ich odvádza od reality, po boku svojho partnera si totiž stavajú vlastné vzdušné zámky. Ak však zostanú nohami na zemi, všímajú si všetky ľudské spory a túžia po spravodlivosti. Váhy možno často nájsť v súdnych sieňach i medzi advokátmi. Môžu byť tiež dobrými politikmi, ktorí skutočne myslia na prosperitu národa.

Slnko Škorpión & Ascendent Váhy

Škorpión s ascendentom vo Váhach žije pre lásku! Okolo nej sa točia všetky jeho rozhodnutia. Hoci prahne po hviezdnej kariére, nakoniec aj tak skončí v náruči niektorého z vytúžených partnerov. Platí za zvodcu, ktorý sa po pracovnej dobe vyparí do najbližšieho baru a nikdy neodíde sám. Krehkému pohlaviu dodáva ascendent vo Váhach mladistvý vzhľad a schopnosť plodiť deti do vysokého veku. Fyzickú krásu a estetické cítenie dodáva tento ascendent tiež mužom. Vedia sa vkusne obliekať a správajú sa vždy galantne.

Slnko Strelec & Ascendent Váhy

Strelec s ascendentom vo Váhach symbolizuje miernu, vyrovnanú povahu. Navonok pôsobí trochu nepriebojne, ale skutočnosť je úplne opačná. Voči rodine vystupuje ako dobrosrdečný obor s láskavým srdcom. Je obdarený jemnosťou, tvorivými vlohami a vďaka Venuši tiež estetickým cítením. V láske túži po vážnom vzťahu, ale ťažko si ho dokáže udržať. Pre svoje krásne telo je obletovaný početným zástupom ctiteľov, preto mu nehrozí samota. V sexe je nepremožiteľný, ale ide mu skôr o nájdenie duševného spriaznenia.

Slnko Kozorožec & Ascendent Váhy

Kozorožec s ascendentom vo Váhach je stelesnením duševnej a fyzickej krásy. Pôsobí jemným éterickým dojmom a priam nabáda k tomu, aby sa o nich druhí ľudia láskyplne starali. Potrebujú pokojné zázemie, kde nikto nezvyšuje hlas. Ženy budujú útulné, nedobytné rodinné hniezdočko, kde s partnerom vychovávajú najlepšie celú kopu detí. Veľmi skoro majú jasno v tom, ako by chceli žiť. Ich vzťah k manželskej inštitúcii je ale neutrálny. Majú vysoko estetické cítenie. Krásne sa obliekajú a obklopujú sa peknými vecami.

Slnko Vodnár & Ascendent Váhy

Vodnár s ascendentom vo Váhach symbolizuje krehkú, romantickú dušu, ktorá potrebuje veľa lásky, porozumenia a nekonečných dotykov. Sám sa snaží svoju jemnosť potlačiť a túži po väčšej samostatnosti a živote podľa vlastných zákonov. Väčšinou je však pasívnym partnerom či kolegom, ktorý sa často spolieha na druhých. V láske môže dochádzať k rozporu, pokiaľ si neujasní, či bude dominantný, či submisívny. Túži po rovnocennom vzťahu, kde sa každý prejavuje podľa toho, aká je jeho skutočná povaha.

Slnko Ryby & Ascendent Váhy

Ryba potrebuje od svojho partnera i rodiny vždy viac citu a pozornosti než ostatné znamenia zverokruhu. Ascendent vo Váhach túto potrebu ešte prehĺbi. Títo jedinci stelesňujú čistú studnicu lásky a hlbokého prepojenia so svojimi milými. Túžia robiť druhým ľuďom radosť, čo sa prejavuje častým nákupom darčekov pre svojich blízkych. Na oplátku požadujú pochopenie zo strany svojho náprotivku a častejšie cukrovanie. Ich emócie prekračujú hranice sexuality, sú pozornými, nežnými a bezkonkurenčnými milencami.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu