Žena s ascendentom vo Váhach

Rozkošná a s milým úsmevom, pôsobí poddajne a ústupčivo. Môže byť neistá a nerozhodná. Bude spoliehať na vás, svojho „priateľa“, „ocina“, „miláčika“, že jej pomôžete v kríze. Nie je to schopná sama zvládnuť… Fúúha! Spamätajte sa, človeče. Neriadi tak náhodou svoj vlastný podnik? Nerobí si doktorát? Je to súčasť jej spôsobu zvádzania. Je fajn sa takto hrať, ale nikdy nepriradzujte jej bezradnosť ani len omylom niečomu inému než dôkladne vykalkulovanému plánu, ako vás polapiť.

Táto žena je veľmi silná. Nie že by nebola vhodnou, či dokonca fantastickou partiou. Ale prinúti vás skákať cez obruč, keď to bude chcieť. Je majstrom v prehováraní a nebude mať žiadne škrupule primäť vás, aby ste sa s ňou oženil, presťahoval sa do iného mesta, zmenil náboženstvo alebo povolanie. Žiadna žena s iným ascendentom sa jej nevyrovná, ak sa jedná o skrotenie muža.

Pokiaľ snívate o láskavom diktátorovi, ďalej už nehľadajte. Na revanš dostanete útulný domov a manželku, ktorá je neobyčajne atraktívna, inteligentná a prvotriedna hostiteľka. Nikdy sa neprizná k svojim manipuláciám a nikto nikdy neuhádne, že ju nevediete životom vy. Pred vašimi priateľmi dokonca môžete hrať šéfa. Nebude o vás pred priateľmi rozprávať škaredo, pokiaľ nebude v kríze. Samozrejme, v tom čase už môže byť pripravená vás opustiť.

Svojho partnera si idealizuje, je zamilovaná do lásky a ponúka vám večere pri sviečkach. Bude s vami táboriť, jazdiť na motorke, pomôže vám pripraviť sa na skúšky, učiní sa nepostrádateľnou.

Keď ponúka svoju lásku, tak bez výhrad. Robí to preto, že život bez partnera je pre ženu s ascendentom vo Váhach neznesiteľný. Úplne jednoducho – existuje pre lásku…

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Váhy & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Váhy

Pre týchto jedincov je charakteristická jemná, kultivovaná povaha. Sú bystrí a ľudovo povedané majú Filipa. Vyhľadávajú spoločnosť a aj v pracovnej sfére sa najlepšie uplatňujú v tíme. Baran s ascendentom vo Váhach je charizmatickou osobnosťou, ktorá nemá núdzu o pozornosť opačného pohlavia. Zdá sa, že je stvorený pre to, aby ho druhí obdivovali a milovali. Vie sa obliekať, správa sa galantne a nemožno ho prehliadnuť. Symbolizuje ho zmysel pre detail a poriadok. Má upratanú domácnosť a vzorne vychované deti.

Slnko Býk & Ascendent Váhy

V týchto jedincoch sa zdvojnásobuje vplyv Venuše. Jedná sa o nadpozemské stvorenia, ktoré sú prestúpené láskou. Srší z nich kultivovanosť, čistota a silná osobnosť. Pohybujú sa v najvyšších kultúrach a nikdy by sa neznížili k vulgárnostiam či nízkemu spôsobu správania. V živote hľadajú šľachetného partnera, preto im vzťahy robia problémy. Mnohí ich považujú za prieberčivých a pyšných. V sexe ich priťahujú úplne odlišní jedinci – nebezpeční, emočne nestabilní a dráždiví. V práci potrebujú rozvíjať estetické nadanie.

Slnko Blíženci & Ascendent Váhy

Blíženec s ascendentom vo Váhach ukazuje na nádhernú vzdušnú kombináciu, ktorá symbolizuje šťastnú a perspektívnu budúcnosť. Títo ľudia sú veľkí rojkovia a idealisti, ktorí vnímajú všetko predovšetkým z pozitívnej stránky. Starosti si nepripúšťajú, alebo sa im dokonca vyhýbajú s neuveriteľnou predvídavosťou. Môžu sa chváliť rýchlym úsudkom, inteligenciou a vycibrenou komunikatívnosťou. Vo svojej podstate sú však stvorení pre lásku. Stále hľadajú v ľuďoch ideály a snažia sa svet urobiť krajším.

Slnko Rak & Ascendent Váhy

Spojenie Raka a Váhy ukazuje na láskavého človeka so srdcom na dlani. Charakterizuje ho vedomý optimizmus, s ktorým nahliada na svet. Jedná sa o duševne krásnu bytosť, ktorá žije mimo spoločnosti. Má komornejšiu povahu, ktorej svedčí uzavretý okruh priateľov. Pre svojich najmilších je ochotný obetovať veľa času a energie, ale aj nemalé finančné čiastky. Vie, že raz sa mu to všetko v tom najlepšom vráti. Do vienka dostávajú sex appeal i materiálne zabezpečenie. Zároveň sa chvália vysokými morálnymi hodnotami.

Slnko Lev & Ascendent Váhy

Lev s ascendentom vo Váhach oplýva jemnocitom a krehkou dušou. Ich nátura je čistá ako ľalia, hocikedy až príliš zjemnená, čo je u žien samozrejme výhoda. Títo ľudia sú fyzicky krásni, majú predpoklady pre umeleckú kariéru. V láske sú takí rozkošní, že by ste ich najradšej zjedli. Ich partneri majú tendenciu starať sa a zahŕňať ich horúcou láskou. Ak ich však niekto sklame, stane sa z prítulnej mačky domácej poriadna šelma. Lev vo Váhach je otvorený a žiadnu trpkosť v sebe dlho nevydrží uchovávať.

Slnko Panna & Ascendent Váhy

Panna s ascendentom vo Váhach označuje ladnú, krásnu a tajomnú bytosť. Vo svojej povahe je to však ťahúň, ktorý vie poriadne zabrať v práci a zároveň žiť pre svojho partnera. Niekedy ho svojou láskou až nezdravo rozmaznáva. Kvôli svojmu vysokému nasadeniu v živote, potrebujú títo ľudia veľa spánku a more času, aby sa zregenerovali. Túžia po dokonalom tele, perfektne upratanej domácnosti aj ukážkovo vychovaných deťoch. Od svojho partnera sa môžu naučiť nechať udalosti plynúť a zbytočne sa nimi nestresovať.

Slnko Váhy & Ascendent Váhy

Typický predstaviteľ Váh ukazuje na rodeného zvodcu, ktorý sa preháňa väčšinu života na vlnách lásky a nezaujíma sa o nič iné. Svojmu partnerovi sú Váhy bezmedzne oddané. Zamilovanosť ich odvádza od reality, po boku svojho partnera si totiž stavajú vlastné vzdušné zámky. Ak však zostanú nohami na zemi, všímajú si všetky ľudské spory a túžia po spravodlivosti. Váhy možno často nájsť v súdnych sieňach i medzi advokátmi. Môžu byť tiež dobrými politikmi, ktorí skutočne myslia na prosperitu národa.

Slnko Škorpión & Ascendent Váhy

Škorpión s ascendentom vo Váhach žije pre lásku! Okolo nej sa točia všetky jeho rozhodnutia. Hoci prahne po hviezdnej kariére, nakoniec aj tak skončí v náruči niektorého z vytúžených partnerov. Platí za zvodcu, ktorý sa po pracovnej dobe vyparí do najbližšieho baru a nikdy neodíde sám. Krehkému pohlaviu dodáva ascendent vo Váhach mladistvý vzhľad a schopnosť plodiť deti do vysokého veku. Fyzickú krásu a estetické cítenie dodáva tento ascendent tiež mužom. Vedia sa vkusne obliekať a správajú sa vždy galantne.

Slnko Strelec & Ascendent Váhy

Strelec s ascendentom vo Váhach symbolizuje miernu, vyrovnanú povahu. Navonok pôsobí trochu nepriebojne, ale skutočnosť je úplne opačná. Voči rodine vystupuje ako dobrosrdečný obor s láskavým srdcom. Je obdarený jemnosťou, tvorivými vlohami a vďaka Venuši tiež estetickým cítením. V láske túži po vážnom vzťahu, ale ťažko si ho dokáže udržať. Pre svoje krásne telo je obletovaný početným zástupom ctiteľov, preto mu nehrozí samota. V sexe je nepremožiteľný, ale ide mu skôr o nájdenie duševného spriaznenia.

Slnko Kozorožec & Ascendent Váhy

Kozorožec s ascendentom vo Váhach je stelesnením duševnej a fyzickej krásy. Pôsobí jemným éterickým dojmom a priam nabáda k tomu, aby sa o nich druhí ľudia láskyplne starali. Potrebujú pokojné zázemie, kde nikto nezvyšuje hlas. Ženy budujú útulné, nedobytné rodinné hniezdočko, kde s partnerom vychovávajú najlepšie celú kopu detí. Veľmi skoro majú jasno v tom, ako by chceli žiť. Ich vzťah k manželskej inštitúcii je ale neutrálny. Majú vysoko estetické cítenie. Krásne sa obliekajú a obklopujú sa peknými vecami.

Slnko Vodnár & Ascendent Váhy

Vodnár s ascendentom vo Váhach symbolizuje krehkú, romantickú dušu, ktorá potrebuje veľa lásky, porozumenia a nekonečných dotykov. Sám sa snaží svoju jemnosť potlačiť a túži po väčšej samostatnosti a živote podľa vlastných zákonov. Väčšinou je však pasívnym partnerom či kolegom, ktorý sa často spolieha na druhých. V láske môže dochádzať k rozporu, pokiaľ si neujasní, či bude dominantný, či submisívny. Túži po rovnocennom vzťahu, kde sa každý prejavuje podľa toho, aká je jeho skutočná povaha.

Slnko Ryby & Ascendent Váhy

Ryba potrebuje od svojho partnera i rodiny vždy viac citu a pozornosti než ostatné znamenia zverokruhu. Ascendent vo Váhach túto potrebu ešte prehĺbi. Títo jedinci stelesňujú čistú studnicu lásky a hlbokého prepojenia so svojimi milými. Túžia robiť druhým ľuďom radosť, čo sa prejavuje častým nákupom darčekov pre svojich blízkych. Na oplátku požadujú pochopenie zo strany svojho náprotivku a častejšie cukrovanie. Ich emócie prekračujú hranice sexuality, sú pozornými, nežnými a bezkonkurenčnými milencami.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu