Muž s ascendentom vo Vodnárovi

Intelektuálny, racionálny a lietajúci na vlastnom stroji času, muž s ascendentom vo Vodnárovi nevenuje mnoho času premýšľaniu o citoch. Jeho dar chápať spojenie medzi časom a emóciou mu dovoľuje neuviaznuť v danom okamihu, ale zamerať svoju myseľ na chvíle budúce, kedy budú jeho vyhliadky lepšie a sľubnejšie.

Ešte stále sa divíte, prečo zostáva taký pokojný, keď plačete nad tým, že neprišiel na večeru? Tento chladný a neosobný prístup k všetkému vrátane lásky jeho známych občas dokáže zmiasť, čo je presne to, čo on chce. Vládcom tohto muža je planéta nepredvídateľnosti a stáva sa, že jeho skutky sú také nepredvídateľné, až sa zdá, ako by chcel byť zlý.

Navzdory pôsobeniu zmätku na úrovni osobného života sú jeho úmysly voči svojej skupine alebo blížnym zvyčajne dobré. Vzbudzuje intenzívny záujem, čo je niečo, čo nedokáže vo svojich vzťahoch podnietiť mnoho mužov. Ponúka vzťahy založené na prúdení komunikácie a názorov. Je slobodomyseľným prorokom, prinúteným pracovať ako opravár elektrospotrebičov, až kým nebude môcť dokázať svoje teórie o skleníkovom efekte.

Je takým mužom, ktorý priťahuje mnoho žien v kríze stredných rokov. Je zvodnou zmenou a fascinujúcim dobrodružstvom pre znudené. Jeho trúfalosť je hypnotizujúca pre nesmelé. Sám pre seba je nezávislý, idealistický a jedinečný.

Napriek všetkej svojej nepredvídateľnosti a nekonvenčnému správaniu je stály. Rozhodný. Pretože má tak neuveriteľnú silu vôle, často je v diskusiách emocionálne zablokovaný. Pripravte sa na to, že vo vojne dôvtipu s týmto mužom prehráte, nie preto, že by bol prešibanejší, ale preto, že je nepreniknuteľný.

Očarenie, ktoré tento muž dokáže vôkol seba siať navzdory svojmu čudáctvu, má pôvod v štvrtej dimenzii. Dozviete sa o vízii, bratstve, zvedavosti a možnostiach, na ktoré sa v našom všednom svete rýchlo zabúda.

Keď hovorí: „Buďme len priateľmi“, a vy smerujete späť na zem, spomeňte si na let do neznáma na palube jeho fantastického stroja času i na svoje preniknutie do krajiny budúcnosti. Nestálo to náhle pochopenie za to?

12 znamení zverokruhu AnteAr

Ascendent Vodnár & Slnečné znamenie

Slnko Baran & Ascendent Vodnár

Tento človek dostáva do vienka samé pozitívne vlastnosti, ktoré sú pre Baranov aj Vodnára typické. Jedná sa o nadpriemerne inteligentných a veľmi pracovitých ľudí, oplývajúcich zároveň neuveriteľnou fyzickou silou. Sú schopní ovládať svoje emócie a povznášať sa nad malicherné problémy. Výborne sa uplatňujú v kolektíve – majú veľa priateľov a sú obľúbení medzi spolupracovníkmi. Achillovu pätu predstavuje nesmierna túžba po nezávislosti a voľnosti. Len neradi sa nechávajú spútať sobášom a rodinnými väzbami.

Slnko Býk & Ascendent Vodnár

V tejto osobnosti sa snúbi vplyv Venuše s Uránom. To mu poskytuje vysoký intelekt a schopnosť rýchleho myslenia. Životom často preletí neuveriteľne rýchlo a zostáva za ním iba žeravá stopa. Veľakrát je kvôli svojej horlivosti nezodpovedným pracovníkom, rodičom i partnerom, čo u Býkov nebýva obvyklé. Títo ľudia s ascendentom vo Vodnárovi inklinujú k samotárskemu spôsobu života, preto sa ženia či vydávajú až v pomerne vysokom veku. Až v sebe objavia odpovede na všetky otázky, začnú sa zaujímať o svet okolo.

Slnko Blíženci & Ascendent Vodnár

Stretnutie Merkúra s Uránom dáva tomuto človeku do vienka ohromný intelekt. Takáto osobnosť je stredom pozornosti v akejkoľvek spoločnosti a má hlavné slovo v zamestnaní i domácnosti. Majú takú vysokú inteligenciu, že sa veľakrát robia hlúpejšími, len aby sa priblížili svojim kamarátom. Priateľské väzby sú pre nich totiž veľmi dôležité! Sú to muži a ženy činu. Namiesto úvah sa púšťajú hneď do akcie. Charakterizuje ich rýchle myslenie a neústupnosť. Ak si niečo vezmú do hlavy, je to hotová vec.

Slnko Rak & Ascendent Vodnár

Rozporuplnosť týchto dvoch znamení sa plne odráža v roztrieštenej povahe Rakov s ascendentom vo Vodnárovi. Zatiaľ čo jedna časť osobnosti túži po dokonalom rodinnom zázemí, druhá nechce zľaviť zo svojej slobody a voľnosti. Títo ľudia často podliehajú zvratom v milostnom živote, pretože nedokážu ovládnuť svoje rozbúrené emócie. Zväzuje ich akási vnútorná nervozita, za ktorú môže matersky a sexuálne zameraná Luna. Bez rodiny a početnej základne priateľov sa tento človek zvyčajne nedokáže zaobísť. Pre druhých by aj dýchal.

Slnko Lev & Ascendent Vodnár

Lev s ascendentom vo Vodnárovi ukazuje na veselého človeka, ktorý srší originalitou a plánmi do budúcnosti. Táto priaznivá konštelácia hovorí aj o vysokom sebavedomí a mnohokrát až o extravagancii. Vie na seba strhnúť pozornosť, čo mu umožňuje vybudovať perspektívnu kariéru. Svojou výnimočnosťou sú tieto osoby predurčené k životu v lepšej spoločnosti. V láske ukazujú tieto znamenia na možné komplikácie. Ak nie sú ochotné zľaviť zo svojich nárokov a sľúbiť svojmu partnerovi vernosť, radšej sa vôbec neviažu.

Slnko Panna & Ascendent Vodnár

Panna s ascendentom vo Vodnárovi stelesňuje inteligentnú a schopnú osobnosť. Túži po rovnocennom vzťahu, preto hľadá samostatného partnera, ktorému nemusí stáť za chrbtom. Istý problém predstavuje zložitý komunikačný kanál, ktorý v láske používa. Nie vždy je pre druhého človeka dostatočne zrozumiteľný a presný. Emócie týchto Panien sú úprimné, ale považujú ich za také samozrejmé, že sa ich nenamáhajú dávať častejšie najavo. Vysokú dôležitosť prikladajú spoločenskému postaveniu aj materiálnemu zabezpečeniu.

Slnko Váhy & Ascendent Vodnár

Váha s ascendentom vo Vodnárovi symbolizuje intelektuála s krehkou dušou. Túži po nehe a láske, obyčajný sex ju na dlho neuspokojí. Vo vzťahu potrebuje vyššie intelektové prepojenie. Bystrý mozog ju rajcuje skôr než dominantný partner. Svojho partnera často kritizuje, ale v jadre duše k nemu pociťuje celoživotnú lásku. Hoci medzi nimi vládne často veľké napätie, milujú sa verne a celoživotne. Prípadné avantúry je Váha schopná udržať v tajnosti. Vôbec jej nerobí problémy občas bývať len sama.

Slnko Škorpión & Ascendent Vodnár

Vodnár na ascendente dáva svojmu nositeľovi celoživotne mladistvú vizáž. Títo ľudia preto vyzerajú celý život rovnako, ani nemladnú, ani nestarnú. Na svoje okolie pôsobia suverénnym a sebavedomým dojmom, hoci sami tento názor nezdieľajú. Ich pohľad na manželstvo a lásku je rýdzo konzervatívny a vo vzťahu sú vernými a láskyplnými partnermi. Inklinujú k duchovnu a milujú všetko záhadné, preto sa často stretávajú s nevysvetliteľnými javmi. Kľúčovú otázku v živote týchto Škorpiónov hrá rodina a dedičstvo.

Slnko Strelec & Ascendent Vodnár

Strelec s ascendentom vo Vodnárovi je symbolizovaný priateľskou, pokojnou a miernou povahou. Túži po pevnom partnerskom zväzku, ktorý vydrží po celý život. Na okolie pôsobí plachým a nenápadným dojmom, ale v skutočnosti v ňom vrie bohatý vnútorný život. V láske vyhľadáva aktívnejších partnerov, ktorí jeho romantickú povahu trochu rozprúdia. Býva verným a veselým náprotivkom, na ktorého je spoľahnutie. Ženy platia za vynikajúce gazdinky a láskyplné matky. Vďaka vesmírnej moci môžu byť nadpozemsky krásne.

Slnko Kozorožec & Ascendent Vodnár

Ascendent vo Vodnárovi prináša Kozorožcovi väčší nadhľad nad sebou samým. Vďaka tomu sa dokáže odpútať od malicherných starostí a všedných povinností. Oproti ostatným Kozorožcom nemusí riešiť nezdravú upätosť. V spoločnosti je obľúbený pre svoj špecifický zmysel pre humor a otvorenú myseľ. Je neuveriteľne šikovný a pracovitý, napriek tomu sa nepovyšuje nad menej úspešných jedincov. Toto spojenie ukazuje na vynaliezavých milovníkov a tolerantných partnerov i rodičov. Radi a hlavne efektívne pomáhajú druhým ľuďom.

Slnko Vodnár & Ascendent Vodnár

Typický Vodnár je v jadre divoch, ale zároveň nesmierne dobrý a láskavý človek. Má plno originálnych nápadov a potrebuje po svojom boku inšpiratívneho človeka, ktorý ho bude v jeho bláznovstve podporovať. Takého človeka bude Vodnár verne milovať a nosiť na rukách až do smrti. Trápi ho roztržitosť a prelietavosť. V hlave sa mu totiž vynára jedna lepšia myšlienka za druhou. V tomto znamení sa rodí veľa domácich majstrov, ktorí domácnosť zásobujú jedným zlepšovákom za druhým. Rozhodne sa s nimi nikto nenudí.

Slnko Ryby & Ascendent Vodnár

Ryba s ascendentom vo Vodnárovi je krehkou, ľahko výstrednou osobnosťou, ktorá po svojom boku potrebuje dominantného partnera. V láske ukáže svoju sebavedomejšiu tvár a do partnera sa často navážajú. Nejde o žiadne zásadné hádky, skôr roztomilé hašterenie. Hoci títo ľudia milujú voľnosť, bez lásky sa len ťažko zaobídu. Ideálne si nájdu partnera, ktorý ich v ničom nezväzuje. Túžia po veľkej rodine, svojich potomkov prijímajú medzi svojich kamarátov a budú sa k nim správať rovnocenne. Rozumejú si s nimi hlavne v dospelosti.

. . .

Ste pripravení zistiť si svoj vlastný Ascendent?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Ascendentu, nájdite dve veľké tlačené písmená „AC“, ukazuje na nich šípka: znamenie, pri ktorom sa nachádzajú, je znamením vášho Ascendentu, vášho vychádzajúceho znamenia.

Záver

Ascendent, čiže vychádzajúce alebo vzostupné znamenie, je znamenie zverokruhu, ktoré – v okamihu keď sme sa narodili – práve vychádzalo nad obzor.

Vychádzajúce znamenie je východiskovým bodom astrologického diagramu a je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie Mesiaca v zverokruhu v deň nášho narodenia.

Slnečné znamenie predstavuje len našu základnú povahu, ale Ascendent, vychádzajúce znamenie, je aktívnym prejavom tejto osoby.

Získajte viac informácií na tému Ascendent v znameniach zverokruhu