Aspekty manželstva v synastriách

Často dostávam otázku: „Naznačuje tento aspekt v našej synastrii manželstvo? Existuje len niekoľko aspektov medzi partnermi, ktoré podporujú potenciálne manželstvo, a aj tak môžu naznačovať aj iné typy záväzkov. V kontexte tohto článku sa „manželstvo“ vzťahuje na vzájomné rozhodnutie formalizovať romantický záväzok v akomkoľvek zmysluplnom duchovnom alebo sociálnom kontexte. Všimnite si, že všetky tieto aspekty v synastriách možno aplikovať rovnako na páry opačného, ako aj rovnakého pohlavia.

Aspekty manzelstva v synastriach AnteAr

Saturn

Predtým, ako sa pár čo i len priblíži k myšlienke manželstva, musí byť v ich synastrii aspoň jedno spojenie so Saturnom. Saturnské interaspekty (astrologické znaky príťažlivosti alebo trenia medzi dvoma ľuďmi) môžu byť súčasťou akéhokoľvek dlhodobého vzťahu (spolupracovníci, priatelia, rodič/dieťa), ale sú absolútne nevyhnutné pre záväzok medzi dvoma ľuďmi. Saturnove kontakty sú tmelom, ktorý stabilizuje vzťah, takže na ňom možno postaviť manželstvo.

Ak Saturn vášho partnera zasiahne vaše partnerské planéty (Slnko, Luna, Venuša, Mars) alebo hlavné domy vo vašom horoskope (1., 4., 7., 10. dom) tvrdým aspektom, pociťuje voči vám základnú zodpovednosť. Tento zmysel pre zodpovednosť musí existovať ešte predtým, ako váš partner môže začať uvažovať o dlhodobom vzťahu. Trigóny a sextily sú slabšie, ale ak sa sú znásobené (Saturn vášho partnera vytvára trigón na vaše Slnko i na vašu Venušu), stále môže byť dostatok „lepidla“, ktoré vás dvoch udrží pohromade. Pocit záväzku, ktorý vytvára Saturn, funguje obojsmerne, ale osoba so Saturnom bude cítiť primárnu zodpovednosť.

Juno

Tento „manželský asteroid“ predstavuje to, ako sa niekto správa k partnerovi v kontexte angažovaného zväzku. Ak vaša planéta aspektuje Juno vášho partnera, pocíti nutkanie formalizovať vzťah. Konjunkcie sú najsilnejšie, hoci opozície a kvadratúry to môžu vyriešiť tiež. Trigóny a sextily sú menej výrazné, ale stále môžu fungovať, ak idú oboma smermi (vaša Juno a ich Juno v trigóne alebo v sextile s rovnakými planétami).

Napríklad váš milenec má Juno v Panne. Hľadá veľmi špecifický (Panna) typ partnera: niekoho, kto sa k nemu pridá, keď sa bude hrabať vo vzťahu a pokúšať sa zlepšiť ho. Jeho Juno je v konjunkcii s vaším Slnkom. To znamená, že vaše vonkajšie vyjadrenie cieľa a ega dokonale zodpovedá tomu, čo Juno hľadá u partnera. Obaja budete cítiť, že môžete spolupracovať (Panna) na vytvorení formálneho zväzku, hoci osoba s Juno to bude cítiť najsilnejšie.

>> Výklad astrologickej kompatibility vám poskytne prehľad o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Slnko a Luna

Vaše Slnko v konjunkcii s Lunou vášho partnera (alebo naopak) je zlatým štandardom aspektov pre potenciálne manželstvo. Vedomá vôľa (mužská energia) Slnka sa spája s emóciami Mesiaca (ženská energia) a je nimi podporovaná. Je tu inštinktívny pocit spolupatričnosti, pretože vy a váš milenec sa navzájom dopĺňate na primárnej úrovni. Slnečná osoba bude zvyčajne dominovať (to platí pre páry opačného i rovnakého pohlavia). Príklady konkrétnych znamení nájdete v článkoch o kompatibilite Slnka a Luny. Silné spojenie vytvorené aspektom Slnko/Luna je vzájomné.

Opozícia Slnko/Luna môže tiež vytvoriť silnú túžbu po manželstve (vy a váš partner sa navzájom vyvažujete). Kvadratúry vytvárajú silnú príťažlivosť, ale napätie môže byť príliš nepríjemné na to, aby viedlo k usadeniu sa v dlhodobom zväzku. Trigóny a sextily vytvárajú pekný tok energie, ale nie sú dostatočne silné (samotné), aby posunuli vzťah dopredu.

Midpoint Slnko/Luna

Toto je matematický stred medzi natálnym Slnkom a Lunou. Považuje sa za „vnútorné manželstvo“ medzi mužskou a ženskou energiou človeka – spojenie ich vonkajšieho účelu a vnútorných potrieb. Ak je vaša planéta v konjunkcii alebo v opozícii s týmto bodom, ste vonkajším prejavom tejto potreby.

Napríklad váš Mars sa spája s midpointom Slnko/Luna vášho partnera. Prostredníctvom vyjadrenia svojej iniciatívy, ambícií a sexuality (Mars) ste podnetom a výzvou pre túto osobu. Aj keď energia vášho Marsu môže byť agresívna, spôsob, akým ju vyjadrujete, jednoducho zapadne do vnútornej mozaiky či nastavenia vášho partnera. Pri práci s ktorýmkoľvek kontaktom na midpoint sa berú do úvahy iba tvrdé aspekty (kvadratúry, opozície a konjunkcie). Kontakty na midpoint majú tendenciu byť jednosmerné, pričom účinky pociťuje človek s midpointom.

7. dom

Ak vaša planéta aktivuje 7. dom záväzných vzťahov vášho partnera, bude vás považovať za svojho ideálneho partnera. Ak existujú ďalšie aspekty (v partnerových domoch natálneho horoskopu), ktoré podporujú túžbu po formálnom spojení, môžu vás tiež považovať za potenciálneho manžela/manželku. Konjunkcia vašej planéty s hrotom ich 7. domu je najsilnejšia, ale rovnako budú fungovať aj vaše planéty kdekoľvek v ich 7. dome. Ak váš Jupiter padne do ich 7. domu, vaše presvedčenia posilnia ich vieru v záväzné partnerstvo; vďaka vám bude myšlienka záväzku voči vám vyzerať dobre. Ak vaša Venuša aktivuje ich 7. dom, spôsob akým vyjadrujete lásku, vzbudí obdiv vášho partnera a splynie s jeho pohľadom na vzťahy. Prekrytie 7. domu pociťuje predovšetkým človek, ktorého 7. dom je aktivovaný niektorou z vašich planét.

Všimnite si, že ak 7. dom vášho milenca aktivujú iba vaše vonkajšie planéty (Jupiter, Saturn, Urán, Neptún, Pluto), bude potrebné, aby medzi vami boli nejaké ďalšie aspekty, ktoré poukazujú na možné manželstvo. Kontakty s vonkajšími planétami môžu byť silné, ale zdá sa, že vyvolávajú problémy (na strane človeka s domami), ktoré presahujú každodenné rytmy romantického vzťahu. Je to až príliš „veľký obraz“ na to, aby fungoval na osobnej úrovni.

Ako vždy, kontext je všetko. Vyššie uvedené kontakty zvyšujú šance na manželstvo za predpokladu, že obe strany majú vrodené vlastnosti, ktoré naznačujú túžbu po manželstve. Hoci vyššie opísané spojenia nezaručujú cestu k oltáru (alebo k akémukoľvek miestu zvolenému pre obrad), určite zvyšujú pravdepodobnosť, že dvaja ľudia budú chcieť urobiť tento krok.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop