AstroKartografia alebo Relokačná astrológia

Použitie AstroKartografie na určenie najlepšieho miesta pre život

*Poznámka autora: Astrológia nie je náboženstvo. Nie sme si istí, či je to veda. Je to kúzlo, možno. Ale ako je to s feng shui, povedzme, veci ovplyvňujú veci. Takže pokiaľ nebudeme obviňovať hviezdy za naše problémy, pokiaľ prevezmeme zodpovednosť za svoje vlastné činy… nuž, trocha priaznivej náhody a použiteľnej múdrosti nezaškodí. A tak s tým zrnkom soli… užite si to!

AstroKartografia môže byť použitá na pomoc ľuďom, aby našli na svete najlepšie miesta na život, prácu a lásku.

Je to skvelé pre nadšencov astrológie alebo kohokoľvek, kto sa zaujíma o to, kde žijú a ako môžu využiť energiu miest vo svoj prospech, alebo len vedieť, prečo je malá alebo žiadna nádej, biť do toho istého bubna, aby sa niečo stalo. Poskytuje to tiež určitú zábavu.

AstroKartografia je jednou z niekoľkých metód relokačnej astrológie, ktorá tvrdí, že dokáže identifikovať rôzne životné podmienky prostredníctvom rozdielov v umiestnení. Je to teda technika posúdenia možností a prípadných dopadov zmeny bydliska alebo pôsobiska.

Presťahovaním sa síce nemenia aspekty medzi planétami a ani ich postavenie v znameniach, ale odlišné bude ich postavenie v domoch, čiže pôsobenie v životných oblastiach. Takto získame nové rozmiestnenie hlavných osí, čím niektoré planéty zvýšia svoj vplyv na život jedinca a naopak, u iných sa vplyv utlmí, či upriami rozdielnym smerom. Tieto novovzniknuté hlavné osy sú citlivé na tranzity i direkcie, pričom súčasne platia aj konštelácie na pôvodné osy horoskopu z miesta narodenia.

AstroKartoGrafia

AstroKartografická mapa
Každý má podľa svojho natálneho horoskopu (radixu) dráhy jednotlivých planét, ktoré sa tiahnu rôznymi miestami zemegule. Tieto čiary vypočíta a zakreslí astrologický softvér (napr. KEPLER).

Premiestnený (relokovaný) natálny horoskop sa používa podľa vašej polohy. Je položený nad astro mapou alebo Astro*Karto*Grafiou. Je to v podstate váš natálny horoskop rozvinutý nad mapou sveta.

Predpokladá sa, že vplyv týchto línií sa pripisuje rôznym skúsenostiam alebo šťastiu na rôznych miestach v závislosti od toho, ktoré línie ovplyvňujú konkrétne miesto. Napríklad život niekde pod líniou Slnka alebo Jupitera sa považuje za šťastný a život pod líniou Saturna alebo Pluta môže priniesť ťažkosti alebo problémy.

Línia Slnka: v daných miestach si pripadáme sebaisto, je nás viac vidieť, máme osobnú charizmu. Človek z danej oblasti by nám mal pomôcť v osobnej realizácii. Hľadáme vtlačený predobraz otca. Budeme používať výrobky, ktoré v danej oblasti vznikli (šaty, spotrebiče…), jesť potraviny z danej oblasti, čítať knižky o danej krajine. Všetko na nás bude mať blahodarný účinok.

Línia Luny: v danej oblasti sa budeme cítiť ako doma. Budeme citliví a vnímaví. Ľudí, ktorých budeme stretávať v nás budú vyvolávať emocionálne reakcie, budú sa o nás starať. Môžeme si tiež uvedomiť, ako málo sa staráme o uspokojenie našich emocionálnych potrieb. Môžu sa začať vynárať nejaké zabudnuté zážitky z detstva. Výrobky z týchto oblastí budú mať pre nás emocionálny vplyv, budeme k nim mať citový vzťah. Jedlo bude pre nás buď výživné alebo nám naopak bude spôsobovať žalúdočnú nevoľnosť.

Priesečník línie Slnka a Luny: tu nájdeme symbolické spojenie svojich rodičov, svoj energetický kotlík.
Priesečník línie Luny a Venuše: tu môžu ženy naplno rozvinúť svoje ženstvo.
Priesečník línie Slnka a Marsu: tu môžu muži naplno rozvinúť svoje mužstvo.

Línia Merkúra: tu ide o rozprávanie, kontakt s ľuďmi, sme zvedaví, prídeme sa po informáciách, o veríme si ako uvažujeme, budeme rýchlejšie chápať, veľa cestujeme, čítame, počúvame rádio, nadväzujeme pracovné kontakty. Výrobky z týchto oblastí bývajú úžitkové – najlepšie sú nástroje komunikácie (mobil, pero, diár …) alebo veci, ktoré podnietia našu zvedavosť. Môže to byť vec, ktorá nám nervy uvoľní alebo nás naopak poriadne naštve.

Línia Venuše: na tejto línii sa pretriasajú otázky vkusu, zmyselnosti, milostných flirtov, požitky a vzťahy. Pri problémoch vo vzťahoch je dobré zájsť s dotyčným na miesto dráhy Venuše. Na týchto miestach sa cítime v pohode, je dobré tráviť tu dovolenku. Môžeme tu dobre zarábať, ale aj veľa míňať. Ľudia z týchto oblastí na nás pôsobia veľmi príjemne. Výrobky z týchto oblastí najlepšie skrášľujúce – šaty, kozmetika… Potraviny nám chutia a buď veľmi alebo vôbec.

Línia Marsu: aktivizácia našej energie, činorodosť, ochota niečo podnikať. Muži by tu mali byť zvlášť mužní. Výrobky nás budú podnecovať k výkonu, najlepšie nože, zbrane, športové náradie, autá. Potraviny nás buď vysoko aktivizujú alebo si o ne vylomíme zub, môžeme z nich dostať infekciu.

Priesečník línie Marsu a línie Venuše: miesto kde môžeme nadviazať ideálny vzťah.

Línia Jupitera: veľmi príjemná línia. Veľa príležitostí pre náš rast a rozvoj, všetko v pohode. Rozšírenie nejakej oblasti nášho života, duchovné aktivity. Stretávame ľudí, ktorí sa stanú našimi ochrancami alebo mecenášmi. Pozor na preceňovanie. Výrobky – knihy by nás mohli duchovne podnecovať a rozvíjať, z výrobkov by sme sa mali vždy tešiť.

Línia Saturna: vnímame výrazne svoje obmedzenia. Táto línia nás zbaví všetkého nepodstatného a núti nás sústrediť sa na holú podstatu. Výrobky nám môžu pomôcť vyriešiť nejakú zodpovednú úlohu, manažérske diáre, šaty – uniformy – môžu nás nútiť ku disciplíne alebo ich vnímame, že nás utláčajú, obmedzujú. Na potraviny pozor, budú ťažko stráviteľné, ale môžu podporovať kosti a zuby.

Priesečník línie Saturna a Jupitera: mohli by sme tu nájsť ideálnu rovnováhu.

Línia Uránu: šoky, prekvapenia, dobré pre dobrodruhov alebo naopak pre strachopudov alebo konzervatívcov. Silne energetizujúca línia, záblesky pochopenia, dobrá cesta na duchovnú púť – intuícia. Ľudia pochádzajúci z týchto oblastí sa nám postarajú o zmenu, zbúrajú saturnovské konvencie, začneme robiť nezvyklé veci, začneme vidieť svet inými očami. Výrobky budú prinášať do života vzrušenie, „makačka na debnu“. Potraviny buď vysoko tonizujúce alebo dráždivé, môžeme po nich mať vyrážku.


Mám zaujímavý život, niekedy bolestivý, niekedy experimentálny a niekedy šťastný. Za posledných 20 rokov cestovania a života na nových miestach som zistil, že sú len niektoré miesta, ktoré so mnou rezonujú viac než iné a po určitom odpore voči používaniu astro máp som tomu podľahol a konečne som našiel miesto, ktoré teraz nazývam Domov.

Vždy som bol nepokojný. Neustále som hľadal miesto, kde som sa skutočne cítil dobre a správne na vnútornej, vonkajšej a praktickej úrovni. Miesto, kde som sa mohol cítiť, akoby som konečne dorazil bez toho, aby som musel skutočne prechádzať na druhú stranu. Viem, že to môže znieť dramaticky, ale od roku 2002 do roku 2014 to bolo pre mňa mentálne a fyzicky vyčerpávajúce, keď som zmenil miesta svojho pobytu v rôznych krajinách a mestách osemkrát.

Všetky tieto zmeny pobytu boli znepokojujúce, a tak som sa rozhodol použiť astro mapy, ktoré mi pomôžu určiť to najlepšie miesto pre mňa.

Premiestnil som svoj natálny horoskop na miesto, kde sa momentálne nachádzam a potom som sa pozrel na astro mapy, ktoré tento horoskop pokrývajú, a videl som, ako to koreluje s domami a znameniami v mojej relokovanej mape.

V Sydney mám čiary astro mapy Neptúna a Venuše pre môj relokovaný horoskop – nie príliš ďaleko od východného pobrežia a idúce dole smerom k Melbourne. Neptún je v mojom 6. dome a Venuša v mojom 3., takže v Sydney bolo pre mňa všetko o práci, krátkych výletoch a médiách. Veľa práce, ale málo zábavy.

V Dubaji mám čiary astro mapy Luny a Venuše a s týmito planétami spadajúcimi do 7. domu. Zistil som, že som pracoval s mnohými ženami, ktoré symbolizuje Luna aj Venuša, a že pri premenlivej Lune som mal pocit nestability, ale Venuša priniesla peniaze. Akoby všetko v Dubaji bolo pre mňa ovplyvnené pohyblivým pieskom púšte.

Pri ďalšom dobrodružstve som pristál v Los Angeles. Neskontroloval som svoju astro kartografiu a po siedmich mesiacoch podnikania a zažívania neúspechov, najmä finančného charakteru, som požiadal niekoľkých kolegov astrológov, aby sa pozreli na môj relokovaný horoskop!

Potom, ako som uvidel, že Pluto mám vo svojom relokovanom 1. dome, ktorý smeruje dole cez Kaliforniu, som konečne presne pochopil, čo sa deje. Ach jaj! Pluto mi nerobilo žiadne láskavosti ani neposkytovalo úžasné ponaučenia. Práve som bol pomerne dosť zadlžený (Pluto vládne bankám, pôžičkám, teda cudzím zdrojom), tak som sa rozhodol vrátiť do Sydney, aby som sa finančne pozviechal.

Po krátkom čase som sa vrátil do Dubaja a potom, keď som sa opäť cítil vyrovnaný, chcel som znova nahliadnuť do svojej astro mapy. Myslím, že z predchádzajúcich skúseností som sa už dostatočne poučil.

Podľa mojej astrokartografie je pre mňa najlepším miestom na život v USA Miami s krásnym Jupiterom, Slnkom a Merkúrom na Medium coeli alebo vrcholom 10. domu a severným uzlom v 7. dome.

Rozhodol som sa teda urobiť skok viery s veľmi dobre osvedčenou astrokartografiou.

Nikdy som nebol šťastnejší, než keď som žil na pláži severne od Miami. Mohol som ušetriť veľa času a energie tým, že som sem prišiel, ale niekedy je to situácia buď božského načasovania alebo pokusov a omylov.

Za krátky čas, čo som bol na juhu Floridy, som sa dokázal spojiť s tým, čo nazývam vírom energie pri pobreží smerujúcom na Bahamské ostrovy. Budem organizovať udalosti s niektorými podobne zmýšľajúcimi rodinnými príslušníkmi, s ktorými som spojený odvtedy, čo som tu. Veci sa stále spájajú a ja každý deň nevychádzam z úžasu. Cítim sa skutočne vedený a spojený s mojimi duchovnými sprievodcami a často dostávam dokonale zrozumiteľné posolstvá, ktoré prichádzajú skrz opätovné potvrdenie všetkého.

Ak ste nadšencom astrológie, určite vám odporúčam, aby ste si pozreli svoju astrokartografiu, aby ste získali nejaký druh božského zásahu alebo vedeckého vedenia pri pochopení vašich miest a toho, čo vám môžu ponúknuť.

Mne to fungovalo dokonale!


Praktické využitie astrokartografie

Astrokartografia alebo relokačná astrológia ako je tento relatívne mladý odbor astrológie tiež často nazývaný, vychádza z predpokladu, že pri pohybe človeka po zemeguli sa modifikujú sily jeho natívneho horoskopu. Ak sa presťahuje človek narodený napr. v Bratislave do New Yorku, potom musíme prepočítať jeho natívny horoskop pre súradnice New Yorku pri zachovaní ostatných parametrov. Výsledkom potom bude relokovaný horoskop, v ktorom sa planéty budú nachádzať na presne rovnakých stupňoch a v rovnakých znameniach ako v horoskope bratislavskom, avšak budú v iných astrologických domoch. Ak bude po tejto zmene v newyorskom horoskope prevaha planét v rohových domoch (najmä však v prvom a desiatom), môžeme potom povedať, že tento jedinec má väčšiu šancu presadiť sa v New Yorku ako v Bratislave, pretože lepšie využije potenciál planetárnych síl, ktoré má k dispozícii.

Pohyb po Slovenskej republike

K najvýraznejším zmenám dochádza najmä vtedy, keď sa človek pohybuje východozápadným smerom a naopak. V rámci našej malej republiky však nedochádza pri presunoch k nijako zásadným zmenám. Ak vezmeme extrémnu možnosť presťahovania z najzápadnejšieho cípu republiky napr. z obce Záhorská Ves do najvýchodnejšieho kúta Slovenska teda napr. do obce Nová Sedlica, tak rozdiel v zemepisnej dĺžke činí iba 8,67 ​​stupňa, čo sa prejaví posunom začiatkov astrologických domov v natívnom horoskope iba o 6 – 15 stupňov. Na tomto mieste musím záujemcov o vyskúšanie relokačnej astrológie upozorniť, že pri takých nepatrných posunoch (pri sťahovaní po Slovenskej republike) má jej použitie opodstatnenie iba v tom prípade, keď sme si istí časom narodenia plus mínus 5 minút. Najlepšie je potom skorigovať čas narodenia pomocou metódy zvanej Hermova váha, ktorá nám zaistí znalosť presného okamihu narodenia.

Presuny po svete

K naozaj zásadným zmenám v horoskope dochádza až pri presťahovaní sa o niekoľko časových pásiem, vtedy sa planéty ocitnú v úplne odlišných astrologických domoch a jedinec potom môže niektoré konštelácie využiť lepšie, než na mieste, kde sa narodil, niektoré však zase horšie. V prípade, že tento jedinec ovláda astrológiu, alebo sa poradí s astrológom ovládajúcim astrokartografiu, môže si sám vybrať štát, kde bude žiť, na základe toho, čo chce v živote docieliť. Najlepšie je nasmerovať kľúčové konštelácie tak, aby stáli na začiatkoch rohových astrologických domov (teda prvého, štvrtého, siedmeho a desiateho domu), kde pôsobia najintenzívnejšie. Teraz sa pozrieme bližšie na vplyvy jednotlivých telies.

Relokované Slnko

Ak si vyberieme pre život alebo pre prácu krajinu, kde sa nám dostane Slnko na začiatok prvého domu (na Ascendent) alebo desiateho domu (na Medium coeli), potom je veľká pravdepodobnosť, že sa nám tu bude dariť veľmi dobre, najmä však v prípade, že Slnko nemá v natívnom horoskope silné disharmonické väzby s inými planétami. Mali by sme sa tu prejavovať energicky, sebavedome a sebapresadenie by nám nemalo robiť problémy. V tejto krajine by sme mali zaznamenať úctu a obdiv iných jedincov.

Relokovaná Luna

V prípade, že sa nám v určitom štáte ocitne Luna na Ascendente alebo Mediu coeli, mali by sme tu byť citliví, vnímaví, prispôsobiví a môžu tiež prichádzať častejšie zmeny nálad.

Relokovaný Merkúr

Pokiaľ sa ocitne na Ascendente či Mediu coeli Merkúr, potom je to tá pravá krajina pre nadväzovanie obchodných kontaktov, pre podnikanie a pre hľadanie zamestnania. Táto pozícia prináša jednoduchú komunikáciu s ľuďmi a uplatňovanie svojich nápadov.

Relokovaná Venuša

Ak máme v danej krajine Venušu na Ascendente, Mediu coeli alebo Descendente, potom je takmer isté, že sa nám v tejto krajine bude páčiť a dariť dobre. Táto pozícia Venuše prináša aj úspechy ekonomické a milostné. Je to ideálna konštelácia pre umelcov, pre podnikateľov a pre ľudí, ktorí doteraz nenašli svojho životného partnera.

Relokovaný Mars

Ak sa presunieme do krajiny, kde máme Mars na Ascendente alebo na Medium coeli, potom je veľká pravdepodobnosť, že tu presadíme svoje zámery a svoju vôľu. Táto pozícia je výborná pre športovcov, kriminalistov a vojakov.

Relokovaný Jupiter

Ak sa ocitne v určitej krajine náš Jupiter na Ascendente alebo Medium coeli, potom je to vynikajúca konštelácia, ktorá prináša úspech, obľúbenosť a sebapresadenie. Mimoriadne je vhodná pre politikov, umelcov a cirkevných hodnostárov.

Relokovaný Saturn

Saturn na Ascendente alebo Mediu coeli pôsobí trochu dvojsečne. Na jednej strane môže človek v tejto krajine nájsť múdrosť, stabilitu a poriadok, na druhej strane môžu občas prichádzať veľké zdravotné aj finančné problémy.

Relokovaný Urán

Táto planéta v kľúčových bodoch horoskopu prináša nečakané zvraty a dobrodružstvá. Veľké krízy môžu byť striedané náhlymi úspechmi.

Relokovaný Neptún

Ak sa presunie pri presťahovaní Neptún na Ascendent alebo na Medium coeli, môže prinášať inšpiráciu a osvietenie alebo tiež okradnutie, podvody, alkohol a drogy. Je to pozícia vhodná pre umelcov a duchovne založených ľudí.

Relokované Pluto

Pluto na Ascendente alebo na Mediu coeli dáva človeku veľkú silu a moc, zvyšuje aj jeho regeneračné schopnosti.

Ako prakticky astrokartografiu využiť

Najľahšie je nechať si rozvinúť svoj natívny horoskop po zemeguli a potom si vybrať miesta na Zemi podľa svojho zámeru. Ak chcem napr. posilniť svoje zdravie, tak si vyberiem pre liečebný pobyt štát, v ktorom mám silný Mars, Slnko a Jupiter. Ak nemôžem nájsť v našej republike partnera pre život, tak budem hľadať v krajine, kde mám významne postavenú Venušu. Ak chcem uspieť v podnikaní alebo rozšíriť svoju pôsobnosť do iných kútov sveta, potom si vyberiem krajinu, kde mám silný Jupiter, Venušu a Mars atď.

Využitie astrokartografie v mundánnej astrológii

Astrokartografiu môžeme tiež využiť na lokalizáciu miest na svete, kde sa najvýraznejšie prejavia určité konštelácie. Napríklad vypočítame horoskop jarnej rovnodennosti, čo je logický začiatok nového roka, a astrokartograficky ho rozvinieme po Zemi. Potom môžeme povedať, na ktorom mieste sa pravdepodobne dané konštelácie najsilnejšie prejavia.

Môžeme si to ukázať na konkrétnom príklade. V piatok 21.01.2000 medzi 05:08 hod. a 06.24 hod. SEČ došlo k úplnému zatmeniu Luny, ktoré bolo v našej republike viditeľné. Ak vytýčime horoskop pre stred úplného zatmenia, tu pre 05:46 hod. a ak ho rozvinieme po Zemi, potom vidíme, že k zatmeniu dochádza na osi ascendent – descendent v strednej a východnej časti Afriky, v Sudáne, v Egypte, v Sýrii, Izraeli, Turecku a Rusku.

Mohli sme teda očakávať v Sudáne a Egypte ataky militantných ortodoxných moslimov, sľubne sa rozvíjajúce mierové rozhovory medzi Sýriou a Izraelom sa mohli v najbližších mesiacoch dostávať do slepej uličky vďaka útokom extrémistov z oboch strán.

Aj Rusko sa mohlo dostávať do čoraz väčšieho chaosu vzhľadom na to, že v horoskope zatmenia bolo Slnko v konjunkcii s Neptúnom. Na osi Medium coeli – Immum coeli nastalo zatmenie vo východnej časti Kanady a v severovýchodnom cípe USA, taktiež v západnej časti Južnej Ameriky. V týchto častiach sveta mohli prísť živelné a ekologické pohromy, v Argentíne a v Čile tiež politická nestabilita.

Priamy vplyv horoskopu tohto zatmenia na dianie v našej republike nebol taký dramatický, lebo sme mali Venušu na ascendente v harmonickom aspekte na Jupiter v Immum coeli. Sekundárne sa však prejavil presný disharmonický aspekt Merkúra a Neptúna zatmenia voči Slnku Českej republiky, čo poukazovalo na možnosť chaotickej a nestabilnej pozície vlády v najbližších mesiacoch.

Záver

V astrokartografii zostávajú zatiaľ ešte niektoré otázky nezodpovedané. Napríklad nevieme presne stanoviť dobu, po ktorej začína platiť relokovaný horoskop, podľa mienky niektorých astrológov to trvá roky, niektorí tvrdia, že stačí niekoľko dní pobytu a niektorí hovoria, že platí natívny aj relokovaný horoskop. Bohužiaľ sme zistili, že ani astrológovia s dlhoročnou praxou v tomto odbore nemajú v tomto smere jasno. Pravdou však je, že astrokartografia je stará približne iba pol storočia a to je na taký zložitý odbor, ktorý vybrusuje svoje poučky stovky rokov, veľmi málo.

Nemyslím si, že astrokartografia čiže relokačná astrológia ako mladý astrologický odbor môže človeku pomáhať v živote zobať iba hrozienka, avšak dáva nám ďalší stupeň voľnosti, pomocou ktorého môžeme obohatiť svoj život.

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!