Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Astrológia romantickej posadnutosti

Astrológia posadnutosti. Všetci sme sa už stretli s ľuďmi, ktorí si nás podmanili až do takej miery, že sme sa cítili ako závislí. Ak sú tieto pocity opätované, môže to byť nádherné a úplne nás to pohltí. Keď však tieto pocity opätované nie sú, môžeme sa cítiť ako vo zvláštnom kúte pekla vyhradenom špeciálne pre nás.

Tak či onak, potenciál romantickej posadnutosti medzi dvoma ľuďmi je možné vidieť v synastrii. Ako vždy, všetko sa vracia k natálnym horoskopom a existujúcemu emocionálnemu nastaveniu každej osoby. Existujú však určité synastrické aspekty, ktoré môžu viesť k takej intenzívnej náklonnosti, že sa až vymkne spod kontroly.

Je to láska alebo posadnutosť astrology.sk

Pluto a Venuša

Keď Pluto (sila – v zmysle moci ovplyvňovať alebo usmerňovať správanie ľudí alebo priebeh udalostí) jednej osoby narazí na Venušu (príťažlivosť) druhej osoby, vytvorí sa dynamika intenzívnych prekvapivých a predtým neznámych faktov, najmä tých, ktoré sa dávajú najavo dramatickým spôsobom. Hoci pocity môžu prúdiť oboma smermi, zvyčajne je to osoba s Plutom, ktorá pociťuje túžbu prevziať kontrolu nad vzťahom. Osoba s Venušou sa môže cítiť zmagnetizovaná, ale dominantná je osoba s Plutom. Ľahké aspekty (trigón a sextil) dodajú vzťahu určitú hĺbku a vášeň. Ľudí však dostávajú do problémov ťažké aspekty (konjunkcia, opozícia a kvadratúra).

Iveta má Lunu v Škorpiónovi, takže Pluto (vládca Škorpióna) je v jej horoskope veľmi personifikovaný. Prichádza Michal so svojou Venušou v konjunkcii s jej Plutom. Spôsob, akým si k nej vytvára vzťah (Venuša), vyvoláva u Ivety potrebu (Luna) ovládať a prežívať veci na hlbokej úrovni (Pluto). Vyvinie sa u nej fascinácia Michalom a chce sa do neho úplne ponoriť. On môže reagovať zmesou príťažlivosti a pocitom úzkosti alebo nepokoja (v závislosti od toho, do akej miery sa cíti v pohode s energiou Škorpióna). Iveta prekračuje všetky jeho hranice, pretože aby sa cítila bezpečne, potrebuje nahliadnuť do všetkých oblastí jeho života. Myslí si, že ak o ňom bude vedieť všetko, nemôže jej ublížiť. Ak si však nedá pozor, Michal sa môže začať cítiť ako nejaký hmyz pod mikroskopom.

Pluto v opozícii s Venušou

Pluto v opozícii s Venušou môže byť ešte problematickejšie. Povedzme, že Peter má Pluto v konjunkcii so svojím Slnkom v Panne. Jeho túžba po dokonalosti (Panna) je zosilnená Plutom, takže je na nekonečnej ceste k tomu, aby sa premenil na niekoho lepšieho. Stretne Luciu, ktorá má Venušu v nejasných, zasnených Rybách. Peter cíti, že ju môže premeniť na svoju ideálnu partnerku. Má podnetné návrhy, ako by sa mala obliekať, čo by mala jesť, piť a čítať. Čím viac sa jej snaží „pomôcť“, tým viac sa Lucia od neho odťahuje. Nakoniec sa Lucia zľakne a preruší s Petrom všetky kontakty. To, či sa Peter v tomto okamihu vzdá, závisí od toho, ako ovláda svoje plutónske energie. Bude to tlačiť až na hranicu svojich možností, pretože Pluto transformuje prostredníctvom intenzity. Petrovi to však nestojí za to, aby sa z toho všetkého zrútil či nechal celkom zničiť.

Neptún

Neptún dokáže fantasticky vytvoriť niečo z ničoho. Povedzme, že nejaká celebrita (nazvime ju Monika) má Neptún na svojom Ascendente. Neptún zastiera, kým v skutočnosti je a vytvára plátno, na ktoré si ľudia môžu premietať svoje fantázie. Nie každý sa stane posadnutým, ale jej Neptún môže zasiahnuť určitých ľudí na zraniteľných miestach.

Láska a jej podoby astrology.sk

Martin má vo svojom horoskope opozíciu Luna/Saturn. Vždy sa cítil nemilovaný (možno ho opustila matka). Monikin Neptún sa dotýka tohto boľavého miesta tým, že vytvára kvadratúru na jeho Lunu a Saturn. Aspekt kvadratúry naznačuje konflikt medzi Martinovými nenaplnenými potrebami a tým, čo mu Monika môže ponúknuť. Vie, že je to jeho spriaznená duša a že keby sa niekedy stretli, okamžite by ho spoznala. Vytvoril si podrobné fantázie, v ktorých si prehráva okamih, keď sa ich oči stretnú a obaja pocítia ten príval energie. Nemusí to dospieť až do úplného stalkovania: môže o nej len fantazírovať (veľa) alebo každý večer sledovať jej filmy. Ilúzia, ktorú predstavuje, v ňom vyvoláva potrebu citovej útechy. To, čo ju robí návykovou, je, že je to príliš dobrý pocit na to, aby sa tohto pocitu vzdal.

V synastrii medzi dvoma ľuďmi v rámci skutočného vzťahu môžu trigóny a sextily na Neptún pridať žiaru romantiky s prímesou idealizmu. Tvrdé aspekty medzi Neptúnom jednej osoby a osobnými planétami druhej osoby môžu zmeniť romantiku na ilúziu. Napríklad Renáta má Neptún v konjunkcii s Jupiterom v 11. dome (priatelia a skupiny). Jupiter, ktorý rozširuje všetko, čoho sa dotkne, sa naozaj vyžíva v jej Neptúne a zvyšuje jej schopnosť fantazírovať. Renáta sa priatelí s Romanom a jeho Mars je v konjunkcii s jej Neptúnom. Doslovný výklad je taký, že chce, aby s ním bola viac než len kamarátka.

Roman nevidí v Renáte nič viac než kamošku na chlastačku, ale ona sa nechce nechať rušiť realitou. Vníma ho ako svojho ideálneho milenca a vie, že na istej úrovni Roman cíti to isté. Nikdy spolu neboli sami, ale chápe pohľady, ktoré jej venuje, keď sú vonku s kamarátmi. Vie, že sa bojí, že mu ublíži a preto jej (zatiaľ) nevyznal svoje city. Jedného dňa sa Renátin Neptún môže aktivovať silným tranzitom a ona mu možno povie, čo cíti. Alebo možno nepovie nič a bude sa tejto predstavy držať až do konca života.

To sú extrémne príklady. Vaša Venuša v opozícii s Plutom niekoho iného alebo jeho Luna v kvadratúre na váš Neptún neznamená automaticky posadnutosť. Natálny horoskop musí naznačovať toto správanie a ostatné spojenia v synastrii musia vytvárať nejakú príťažlivosť. Keď sa však vyskytnú kontakty Venuša/Pluto alebo Neptún/osobná planéta, je dobré sa na nich pozrieť bližšie. V malých dávkach môžu vzťah posunúť na vyššiu úroveň, ale vo väčšom množstve môžu veci posunúť za hranu.

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Blog