Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Urobte si sami a zadarmo – Astrológia 4. časť: Cestovanie a AstroKartografia

Santorini AstroKartografia Cestovanie
.

V 1. časti Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“ sme sa venovali Natálnemu horoskopu. V druhej časti sme sa venovali Tranzitom. V 3. časti Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“ sme sa venovali vzťahovým horoskopom. V tomto príspevku sa budeme venovať téme Cestovanie, Lokality a AstroKartografia.

AstroKartografia

Táto astrologická praktika nám poskytuje doslova mapu, ktorú môžeme skúmať na základe pozícií planét v našom natálnom horoskope. Aby sme vedeli túto mapu čítať, budeme potrebovať pevnú znalosť Ascendentu. Na rozdiel od planét v našom Natálnom horoskope Ascendent nepredstavuje fyzické teleso. Preto nie je vždy jasné, ktoré znamenie presne vychádzalo nad obzor v okamihu nášho narodenia. V každom 24-hodinovom cykle strávi každé znamenie približne dve hodiny na východe.

Zenit

Ak je Slnko v Baranovi, vieme, že Baran vychádza spolu so slnkom. A neskôr, keď slnko zapadne na západe, budú na východe vychádzať Váhy. Keď je slnko v zenite, Baran prechádza stredom neba (MC – Medium coeli), kým Váhy prechádzajú hlbinou neba (IC – Imum Coeli). Každé znamenie strávi každý deň približne 2 hodiny na každom uhle (Asc, Dsc, MC, IC).

Ak sme sa narodili počas východu slnka, máme v horoskope natálne Slnko v konjunkcii s Ascendentom (☉ ☌ Asc). Slnko nemusí vychádzať v čase a na mieste nášho narodenia, ale vždy niekde vychádza. Oranžová čiara v našom astrokartografickom horoskope predstavuje miesta, kde Slnko vychádzalo v čase nášho narodenia (☉AC.) Výlet do ktoréhokoľvek z miest v blízkosti tejto čiary prinesie zážitky podobné tomu, ako keby sme mali ☉ ☌ Asc v našom Natálnom horoskope. Je však podstatný rozdiel medzi tým, keď máme Slnko v prvom dome a v dvanástom dome. Keďže prvý dom je favorizovaný, je najlepšie zostať na západnej strane línie ☉ ☌ Asc. To isté platí v menšej miere aj pre ☉ ☌ DC, MC a IC.

AstroDienst

Ak ste ešte nezadali údaje o svojom narodení na webovú stránku AstroDienst, môžete postupovať podľa týchto pokynov.

Výpočet AstroKartografického horoskopu

Na domovskej stránke AstroDienst kliknite na „Horoskopy“.
V časti „Location Astrology“ (Astrológia miesta) kliknite na „AstroClick Travel“ (AstroClick cestovanie).
V časti „Birth Data“ (Údaje o narodení)> „Horoscope for:“ (Horoskop pre:) v rozbaľovacom menu vyberte seba.
Rozbaľovacie políčko „Scalable map“ (Škálovateľná mapa) zatiaľ nechajte prázdne a kliknite na modré tlačidlo „Go!“.

AstroKartografia AstroClick Cestovanie

Na tejto stránke vidíme mapu sveta s malým červeným kruhom a krížikom, ktorý predstavuje naše miesto narodenia. Prečítajte si stručný popis v pravom bočnom paneli a môžeme začať!

Pri pohľade na mapu si všimneme, že sú na nej zobrazené línie AC, DC, MC a IC každej planéty. Hoci planéty pri východe na východe zriedkavo zahliadneme, všetky sa riadia rovnakým vzorom, ktorý určuje Slnko.

Hoci niektoré línie sú prospešné pre všetky zámery a niektorým sa treba vo všeobecnosti vyhnúť, všetky ponúkajú rôzne možnosti. Možno by sme radi navštívili miesto západne od našich línií Venuše alebo Jupitera AC a úplne sa vyhli línii Pluta IC. Pozrite sa na miesta, na ktorých ste boli, a nájdite najbližšie línie; kliknite na každú z nich a prečítajte si ich „Výklad podľa príručky“ ako v Natálnom horoskope.

Pridávanie aspektov

AstroKartografia AstroClick Cestovanie Scalable

Keď porovnáme svoje zážitky z jednotlivých miest, zistíme, že každé z nich v nás vyvoláva niečo iné. Možno zistíte, že tá istá línia prechádza mnohými miestami, na ktorých ste boli, alebo že v blízkosti vášho miesta nie sú žiadne línie. Ak chcete pridať línie aspektov z našich Natálnych horoskopov, kliknite na políčka v ľavom hornom rohu mapy „w. harmonic aspects“ a „w. disharmonic aspects“. Predchádzajúce línie zostanú vyznačené tučným písmom, pričom aspektové línie vyplnia väčšinu prázdneho miesta na mape. Táto mapa sveta je nabitá informáciami, ale je neprehľadná a ťažko čitateľná. Zamerajme sa preto na konkrétnu oblasť, aby bola mapa prehľadnejšia.

V časti „Scalable map“ (Škálovateľná mapa) v rozbaľovacom poli vyberte región.
Kliknutím na modré tlačidlo „Go!“ zobrazte novú mapu.
Znovu kliknite na rozbaľovacie pole regiónu a vyberte svoj región „.w all major aspects“ (Všetky hlavné aspekty).
Kliknutím na modré tlačidlo „Go!“ zobrazíte novú mapu w/all aspects (všetky aspekty).

Teraz máme mapu, ktorá by mala byť ľahšie čitateľná, alebo kliknite na veľmi úzke čiary. Každá čiara, na ktorú klikneme, vyvolá nové okno v pravom bočnom paneli s interpretáciami príslušných aspektov. Interpretácie vám poskytnú určitú nápovedu o tom, čo môžete očakávať od pobytu v niektorej z týchto oblastí. V určitej lokalite môžeme mať problém nájsť si prácu; a v inej môžeme pracovať na viacerých miestach. V jednej oblasti môžeme byť smutní a osamelí a v inej obklopení priateľmi a milencami.

AstroKartografia AstroClick Cestovanie azimutálne zobrazenie

Keď ste preskúmali miesta, na ktorých ste boli, začnite skúmať miesta, na ktoré by ste sa jedného dňa chceli dostať.

Keď navštívime vzdialené miesto, všetko je také odlišné a my premýšľame, aké by to bolo, keby sme tam žili. Presťahovanie sa z jednej strany mesta na druhú môže úplne zmeniť náš život, a tak niet divu, že každé miesto sľubuje úplne iné podmienky. Pomocou AstroKartografie môžeme získať predstavu o tom, s čím sa môžeme stretnúť na novom mieste. Aj keď je lepšie pozrieť sa, než skočíme, neodporúča sa robiť skok len na základe AstroKartografie. Bolo by hlúpe presťahovať sa na základe jednej z týchto máp; to je pravda. Ale je tiež hlúpe stráviť celý život na tom istom mieste a nikdy nevedieť, aký môže byť život odlišný.

Doručujeme sami sebe!

Najlepší spôsob, ako používať túto mapu, je predstaviť si svoj Natálny horoskop ako jedlo doručené až k vašim dverám. Keď sa pozrieme na svoj Natálny horoskop, vidíme niektoré veci, ktoré sa nám páčia, a niektoré, ktoré nás nezaujímajú. Môže v ňom chýbať niektoré z našich obľúbených jedál a nemusí v ňom byť vôbec žiadny dezert. Nie sme však obmedzení len na reštaurácie, ktoré nám jedlo doručia domov; môžeme si ho ísť objednať von alebo si ho jednoducho objednať na vyzdvihnutie. Nie sme dokonca obmedzení ani na reštaurácie v našej oblasti; môžeme ísť kamkoľvek a objednať si, čo chceme. Ak by ste si želali mať Venušu v siedmom dome, stačí ísť trochu na západ od línie vašej Venuše DC a možno nájdete to, čo hľadáte.

Výstražná značka "Padajúce skaly"

Nečakajte, že nájdete lásku alebo kariéru na mieste, kde ste sa narodili. Buďte pripravení vyjsť von a získať to, nech je to kdekoľvek. AstroKartografia je mocný nástroj, ale je to len jeden z nástrojov v našej výbave. Ak ju použijeme v spojení s Tranzitmi, môžeme sa uistiť, že sme v správnom čase na správnom mieste. Nemôžeme sa vždy vyhnúť nesprávnym miestam, ale môžeme sa vyhnúť prekročeniu týchto línií v nebezpečných momentoch. Značky na ceste nám hovoria, kde sú padajúce skaly, ale nie to, kedy padajú. Pomocou astrológie môžeme zistiť, kde a kedy budú skaly padať, ešte predtým, ako vyjdeme z domu.

Ako pri každej službe, aj pri AstroDienst vám odporúčam, aby ste ju využili čo najlepšie. Odporúčam vám však aj výklad od profesionálneho astrológa, ktorý vám pomôže dať si všetko do súvislostí. Ak máte chuť na profesionálny výklad, kliknutím sem si môžete dohodnúť termín konzultácie.

Súvisiace témy:

Osobný horoskop, ZDARMA

„Vyveštite“ si, čo vás čaká, ZDARMA

Partnerský horoskop, ZDARMA

Cestujte a žite tam, kde vám bude najlepšie, ZDARMA

Kde to nájdem vo svojom horoskope, ZDARMA

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Lifestyle