Slnečné znamenie Baran

Baran – Muž

Ten tvor, čo tamto telefonuje – to je nabité dynamo? To je planúca pochodeň? To je explózia – alebo je to superman? Viacmenej áno. Je to muž Baran, čo je dosť blízko. Dúfajme, že viete, čo hľadáte. Pokiaľ je to vzruch, od Barana ho dostanete fúry a zriedka nastane nudná chvíľa. Ale ak vám ide o bezpečie a pohodu pokojnej lásky, ste na nesprávnej adrese.

Tento muž vás v jednej minúte omráči vášnivým žiarom a v nasledujúcej bude chladný ako medveď. Ak ho urazíte alebo stratíte jeho záujem, ihneď jeho vrelú, impulzívnu povahu zmrazíte. Rozžiariť ju znovu môže znamenať začať úplne od začiatku.

Muži Barani sršia nápadmi a tvorivou energiou. Udržať s nimi krok bude možno dosť únavné, ale mala by ste sa o to snažiť. Aspoň v duševnej oblasti. Majú totiž vo zvyku nechávať pomalých za sebou a neobzerať sa. Tento muž bude zrejme jednať a vyzerať veľmi mlado, čo je príjemné, ale jeho mladistvá aura sa môže premietať aj do jeho duševných a citových prejavov, kým nedospeje, čo však nebude tak skoro. Je netrpezlivý, odvážny a sebaistý a vždy má náskok pred ostatnými, niekedy aj sám pred sebou. Môže byť stelesnením štedrosti a ochotne rozdávať čas, peniaze, sympatie a majetok neznámym ľuďom. Ale tiež môže byť neznesiteľne netolerantný, bezohľadný, sebecký a náročný, ak sa nevyplní jeho želanie hneď alebo ak je nútený byť v prítomnosti negatívne naladených ľudí.

Pokiaľ ide o lásku, okamžite stráca hlavu. Vrhne sa do milostného dobrodružstva s presvedčením, že toto je jediná skutočná láska medzi dvomi ľuďmi na celom svete, možno s jedinou výnimkou Rómea a Júlie. Keď stroskotá, pozbiera črepy a pokúsi sa zachrániť mŕtvy vzťah všetkými možnými spôsobmi. Ak sa mu nepodarí, začne znovu s novou Júliou a bude to rovnaké ako po prvýkrát. Bez ohľadu na počet chýb v milostných záležitostiach si je však istý, že má pravú lásku na dosah. Muž Baran je taký vášnivý, ako si len žena môže priať, okrem partnerky narodenej v Škorpiónovi. Neostáva toho veľa, čo by ste od neho ešte mohla chcieť. Je taký idealista a tak ľahko podlieha citu, že získa všetko vzrušenie, vzdychy, extázu a poéziu, akú je možno zo vzťahu dostať. Baran nie je schopný robiť niečo polovičato. Celkom sa oddá žeravému záujmu daného okamihu.

Možno váš partner patrí k tichším a pokojnejším Baranom. Nenechajte sa ním však oklamať. I naďalej je jeho vládnucou planétou Mars. Že toho veľa nenarozpráva? Nie je neviazaný a ctižiadostivý? Áno, jedného takého tiež poznám. Ale spoľahnite sa, že keby ste mohla nahliadnuť do vnútra tej tvrdej palice, zistila by ste, že jeho mozog rotuje rýchlosťou aspoň dve sto otázok za sekundu. Kedykoľvek sa stretnete s týmto typom, ktorý spočiatku nejaví typický elán, pozrite sa na jeho obchodné aktivity. Čoskoro sa presvedčíte, že máte čo do činenia s Baranom. Potom sa spýtajte jeho bývalých priateliek. Asi sa zachichocú. „Ten, a hanblivý? Plachý‘? To musíte myslieť niekoho iného.“ Po nejakej dobe si o ňom začnete skladať ten pravý obrázok. Nevýbojné chovanie je len maskou pre ohnivé srdce a nezdolnú podnikavosť. Prirodzene je ľahšie, keď milujete jednoduchého, obyčajného Barana, ktorý dáva najavo, ako je ze všetkého nadšený, od zemiakových lupienkov cez mesačný svit až po výlety autom.

Muž v žiadnom inom znamení nedokáže byť tak bezvýhradne verný ako Baran, ak je naozaj zamilovaný. Poctivosť mu pravdepodobne zabráni vás podvádzať a vďaka svojmu idealizmu ani nebude chcieť. Promiskuitu alebo dokonca len neškodné flirtovanie nemá vo zvyku. Nie keď vám dal celé svoje srdce. Hľadá rozprávkový milostný románik a v tých nikdy nenájdete ľahkomyseľný postoj k láske a sexu. Tie ostatné dievčatá boli NSPV ( než ste prišla vy ). Poznám jedného Barana, ktorý pri diskusii o minulosti so svojou terajšou priateľkou často poznamená: ,,To bolo PN ( pred nami ). “

Samozrejme musíte zostať v strehu, pretože navzdory oddanosti a sľubom absolútnej vernosti ( ktoré sú nepochybne úplne pravdivé ) má tak silnú potrebu romantickej lásky, že by sa mohol obrátiť inam, ak nedokážete živiť jeho ilúzie. Vo chvíli, keď dovolíte, aby sa romantický nádych vášho vzťahu vytratil, môže zísť z cesty.

Pokiaľ si nie ste istá, čo tým mám na mysli, rozprávková láska pre neho neznamená odobrať sa večer do ríše snov so ženou, ktorá má hrudník potretý mentolovou masťou proti kašľu. Tiež to neznamená byť svedkom vašej osobnej intímnej toalety, ako je pilovanie nechtov, bielenie zubov, odfarbovanie vlasov na blond, olupovanie kože spálenej slnkom alebo počúvať niekoľkohodinové hádky po telefóne s vašou matkou. Rozprávkové princezné sa takto nechovajú. A boh vie, že Júlia by pri sledovaní televízie nikdy nesedela s nohami na stole a nežula karamelky. Keď ste s ním, nezabudnite použiť parfém. Chichotať sa môžete s kamarátkami, keď je preč. Robí mu problém predstaviť si seba ako princa, ktorý vás budí bozkom, keď buď chrápete alebo na neho zhúknete: „Do čerta, nechaj ma spať, dobre?“ No vážne, chovala by sa takto pri prebudení Šípková Ruženka? Buďte pripravená ho každé ráno vítať bez dychu a so zasnenými očami, osviežená snami a vzrušená, že máte jeho peknú tvár tak blízko. A dajte mu to najavo.

Muži v znamení Barana, ktorých partnerky nevenujú dostatočnú pozornosť romantike, sú najprv nešťastní. Potom dostanú zlosť. A potom sa vydajú hľadať princeznú, ktorá nechrápe, a vôbec. Pokiaľ ide o neho, nie je to nefér. Nebol to on, kto porušil sľub, ale vy. Uveril, že ste pôvabný slávik spievajúci za svitu mesiaca, keď znie jeho obľúbená pieseň. Teraz zistil, že ste utáraná veverička alebo sojka, čo do neho neprestajne rýpe. Tento šok ho vyburcuje z nebeského sveta anjelských chórov a zvonov bijúcich zakaždým, keď vás vezme za ruku. Ako môžu zvoniť zvony, keď máte v rukách stále špinavé popolníky, a ako môže počuť spev, keď na neho jačíte, že dvakrát za sebou prišiel domov až po polnoci? ( Čo samozrejme urobil, ale ako si môžete myslieť, že mu budete diktovať každý krok? Manželstvo nie je väzenie a vy nie ste jeho dozorcom – to je jeho prístup. )

Ak sa naučíte na neho hľadieť horúcim pohľadom a všetko to ostatné, bude s vami šťastný a nevšimne si žiadnu inú ženskú na svete. U Barana je veľmi nepravdepodobné, že by udržiaval fyzický styk s viac než jednou ženou súčasne ( pokiaľ nemá ascendent v Blížencoch alebo rušivý vplyv Venuše). To sa proste nehodí do jeho predstavy o rýdzej a trvalej láske. Rozhodnutie oslobodiť sa od starého urobí vždy pred tým, než ho príliš zaujme niečo nové. Dostanete nespočetne varovaní. Tento muž dokáže len ťažko predstierať vášeň, ktorú necíti. To mu samo o sebe bráni v podvádzaní. Okrem toho teraz viete, ako ho udržať v tej rozprávkovej knižke.

Len nebuďte nudná, protivná alebo príliš bojácna. Aby ste si ho udržala, musíte byť kombináciou Grace Kellyovej, Ursuly Andressovej, Márie Dresslerovej, madam Curieovej a kráľovnej Viktórie, okorenenej štipkou Clare Boothe Luceovej. Žiadna princezná sa nikdy nevyrovná jeho predstave ideálu. Vyžaduje ohromne veľa dôvtipu ho presvedčiť, že vy ste lepšia než ostatné ženy, ale keď to dokážete, bude vám stopercentne verný. Naozaj to stojí za pokus, pretože ak sa Baran vrhá strmhlav do milostného dobrodružstva, rovnako bezhlavo z neho uteká. Je zároveň idealista i egoista, čo znamená, že nerád priznáva chybu alebo že láska, ktorú si zvolil, by mohla umrieť. Napriek tomu si pamätajte, že niektoré situácie, ktoré sú pre iných mužov celkom prijateľné, považuje za neznesiteľné. Ak sa rozídete, má stále ešte šancu znovu vzbudiť jeho záujem, a to keď jednáte, ako keby predtým medzi vami nebolo nič dôverné. Budete musieť ísť tvrdo na vec, pretože Baran miluje výzvu. Aby ste mu v prípade vzniknutých problémov mohla ľahšie odpustiť, pamätajte si, že akékoľvek zahnutie bolo dôsledkom náhleho impulzu potom, čo jeho slávik prestal spievať za mesačného svitu, a nie úmyselnou neverou. ale bojte sa budúcnosti. Ak máte čarovný kľúč k jeho srdci. Zamknite ho.

Ale pokiaľ máte v úmysle dráždiť ho flirtovaním – pusťte to z hlavy. Váš prvý prehrešok bude určite aj vaším posledným. Môžete ho stratiť púhym zašepkaním alebo vyzývavým pohľadom na iného muža, nehovoriac o skutočnej nevere. Trvá na tom, aby bol vo všetkom prvý, a to platí aj o prvenstve vo vašom srdci. Baranove vlastnícke sklony a žiarlivosť idú do extrému. Jedine Leva dokáže viac rozzúriť myšlienka na priestupok jeho milovanej. Aby to bolo ešte horšie, Baran vám nikdy neposkytne slepú vieru, ktorú v týchto veciach očakáva od vás. Jednoducho musíte pochopiť, že jeho živé konverzácie s inými ženami sú nevinné, pretože on vyžaduje v spoločenskom styku absolútnu voľnosť, ktorú vám upiera. Tento milenec vás prilepí na piedestál a bude očakávať, že tam zostanete. Nesmiete pohnúť ani prstom na nohe. Ani nesmiete vyzerať, že to chcete urobiť.

Muž Baran je rebel od prírody. Rád popiera autoritu a myslí si, že sa narodil múdrejší než ktokoľvek iný. Možno áno, ale väčšine ľudí nerobí dobre, keď im to poviete. Vďaka svojmu neomalenému spôsobu presadzovania sa si Baran neraz rozbije nos. Pretože potrebuje byť vo vodcovskej pozícii a odmieta nasledovať iných, vplyvní ľudia mu často udelia lekciu pokory. V takomto prípade k vám pobeží pre útechu a povzbudenie, pretože jeho ješitnosť utrpela šrámy. Dozviete sa, že pod jeho sebaistým bojovným zovňajškom sa skrýva pocit menejcennosti. Radšej by však zomrel, než by to priznal. Žena, ktorá vylieči jeho otrasené sebavedomie nežnou a neobmedzenou oddanosťou, má najlepšiu šancu získať si jeho srdce nastálo. Nikdy neurobte tú chybu, že by ste dala za pravdu jeho momentálnemu nepriateľovi alebo sa pokúšala byť spravodlivá a pozerala sa na vec aj z druhej strany. Ako v láske, tak v priateľstve vyžaduje rovnako neochvejnú vernosť a lojálnosť akú vám sám dáva. Je to jeho zásada, a pokiaľ ju nectíte, nájdite si iného muža.

V jeho povahe nenájdete žiadne dômyselné intrigy. Nie je vôbec ťažké spoznať, kedy pre neho vzťah skončil. Chlad a nuda v jeho hlase i chovaní vás nenechajú na pochybách a obvykle ich doplní ešte úprimné jednoznačné prehlásenie. Výbuch hnevu je omnoho menej vážny, pretože znamená, že ide len o prechodnú náladu a vzťah sa ešte dá zachrániť. Máte viac dôvodov sa obávať jeho chladu než ohňa.

Títo muži nemajú radi úskoky. Sú priamočiari vo všetkých smeroch. A to znamená v láske aj v práci. Keď Baran rozpozná lásku, nestráca ani minútu, ale nechajte ho, nech ju rozpozná sám. Nebehajte za ním, nevolajte mu často a nedávajte mu najavo svoje city, dokým si nie ste absolútne istá, že vášeň je obojstranná. Najrýchlejší spôsob, ako ho stratiť, je po ňom ísť. On tu musí byť vodcom, rovnako ako inde. Pokiaľ mu to nedovolíte, môže stratiť záujem tak rýchlo, že vás ohromí a zdrví zároveň. Pravdaže akonáhle už k sebe patríte, nebuďte príliš chladná a ľahostajná, lebo bude hľadať pozornosť inde. Láska k Baranovi je ako chodiť po lane medzi vrelým záujmom a povznesenou ľahostajnosťou. Musíte vedieť cvičiť na visutej hrazde. Nenadbiehajte mu. Ale tiež od neho neutekajte. Strčte si do topánky mincu pre šťastie, noste so sebou štvorlístok a vzývajte hviezdy. S tým budete mať rovnaký úspech ako s nejakou metodickou stratégiou, ak nie väčší. Musíte ho nechať hádať, aj keď už ste jeho. Práve tak ho ale musíte uistiť, že vaša láska je trvalá. Naučte sa s tým žiť alebo sa naučte žiť bez Barana.

Baranovo plus je, že aj keď trvá na tom, aby bol vo vzťahu prvoradý bude tiež prvý, kto sa ospravedlní po hádke, a bude prvý, kto bude k dispozícii, až ho budete potrebovať. Bude stáť po vašom boku, keď ste nemocná alebo nešťastná. Ochotne za vás bude utrácať peniaze ( ak je typickým Marsovym synom ). Bude chváliť váš vzhľad a talent a bude stimulujúcim prvkom vášho duševného rozvoja. I keď dokáže byť panovačný a rozčúliť sa kvôli maličkosti, väčšinou mu hnev dlho nevydrží a uzmieri sa. Možno ste pre neho najdôležitejšou na svete, ale zároveň od vás čaká, že to viete a že počkáte na jeho priazeň a pozornosť v prípade, že sa práve zaoberá nejakým novým nápadom, ktorý celkom pohltil jeho záujem. Chce byť celým vašim svetom, ale na rozdiel od iných mužov vás nechá zdieľať ten svoj, ak mu budete rovnocennou partnerkou.

Od dámy svojich snov očakáva, že bude kombináciou super ženskosti a roztopašnosti. Chce, aby ste bola úplne nezávislá, ale zároveň ochotná sa držať niekoľko krokov za ním. Čaká od vás chválu a oddanosť, ale nikdy by neprijal rolu otrockej služobnice. Stále si so mnou? Dobre. Si statočné dievča. Prídu ešte ďalšie veci. Keď jeho ego utrpí ranu, je schopný vám povedať kruté a sarkastické slová, ktoré vôbec nemyslí vážne, ale ktoré vám môžu zlomiť srdce, pokiaľ mu nerozumiete. Potom bude čakať, že mu odpustíte a zabudnete rovnako rýchlo a ľahko ako on. Budú sa vám musieť páčiť všetci jeho priatelia, ale on si vyhradzuje právo byť znudený vašimi. Chcela ste chlapa, nie? V partnerovi v znamení Barana ho dozaista máte. Ak ste naozajstná žena, tento milostný vzťah vám môže závidieť celé mesto ako Rómeovi a Júlii ( samozrejme bez tragédie ).

Až sa vezmete, muž bude mať v domácnosti navrch, alebo odíde. Neznesie, aby sa do neho rýpalo na verejnosti i doma, hlavne pokiaľ ide o utrácanie peňazí. Zarobil si ich predsa, nie? Sú to jeho peniaze, nie? ( Niekedy sa to privlastňovacie zámeno môže rozšíriť aj na peniaze zarobené vami. ) Asi nebude s peniazmi hospodáriť veľmi dobre a to je povedané veľmi taktne, ale nerobte to za neho, aj keď ste mala z matematiky jedničku. Nikdy ho nespovedajte ohľadne finančných záležitostí. Ak je typickým Baranom, bude štedrý a poskytne vám všetko, čo potrebujete. Až si pre seba kúpi tu aktovku z krokodílej kože, môžete dostať tú kobriu kabelku – ak na ňu zvýši. ( Možno je trochu sebecký, ale nikdy nie je lakomý. )

Napriek tomu, že často strieda zamestnania, kým sa nestane sám šéfom, nenechá vás hladovať. Nájde spôsob, ako zaistiť prísun peňazí, aj keď niekedy môžu rovnako rýchlo zase zmiznúť. Radšej šetrite do prasiatka, aby ste ho mohla prekvapiť, až bude v núdzi, pretože sám z výplaty veľa nezachráni ( iba ak je tu nejaký skrytý vplyv ako napríklad Mesiac v Kozorožcovi alebo Rakovi alebo ascendent diktujúci šetrnosť ).

Každý prírastok do rodiny v ňom nájde oddaného, pyšného otca vašich snov. Neskôr sa k deťom možno bude chovať trochu panovačne a skúšať im diktovať budúcnosť. Bude milujúcim otcom, s ktorým sa užije kopec srandy, ale niekedy sa mu musí pripomenúť, že deti potrebujú rovnakú nezávislosť, akú má on sám. Inak sa mu rola otca bude určite páčiť. Baseball, rozhovory o vtákoch a hmyze, futbal, večera s dcérou, to všetko ho baví. Len mu nedávajte najavo, že malý Herman alebo Henrietta sú pre vás dôležitejší než on, alebo v tejto roli silne ochladne.

Ak chcete, pokojne po svadbe pokračujte v práci. Pokiaľ ho nezatienite, zrejme nebude mať námietky. Skôr vám prepáči večeru z polotovarov než nedostatok viery v jeho nápady. Je dôležité zapamätať si to.

Podporujte jeho nezávislosť, ale snažte sa potlačiť jeho impulzívnosť taktne. Baran musí byť v čele, inak pre neho život nemá veľmi cenu. Jeho ohromný elán a nadšenie smutne skoná, ak ich udusíte mokrými dekami alebo ak spôsobíte svojim negatívnym myslením skrat v jeho pozitívnej energii. Vo chvíli, keď stratí autoritu v práci alebo doma, svieži optimizmus sa premení v náladovosť a nespokojnosť a nakoniec v absolútny nezáujem. Nemá v povahe sa podriaďovať. Je to pravý muž. Nikdy neskúšajte jeho mužstvo, ale ani nestrácajte svoju individualitu. Neskúšajte ho komandovať a nedajte sa komandovať od neho. Manžel Baran neznesie ženu, ktorá každý večer chodí na schôdze. Rovnako tak nebude tolerovať manželku, ktorá celý deň sedí doma a háčkuje dečky. Musíte mieriť niekam doprostred. Ak uspejete, pomyslite si, že raz budete jediná bielovlasá Júlia, ktorej manžel bude sentimentálny ešte na výročie zlatej svadby. To rozhodne stojí za to, ak ste romanticky založená, a to samozrejme ste, pretože …

…inak by ste si nič nezačínala s Baranom.