Slnečné znamenie Baran

Baran – Žena

Takže ste sa zamiloval do dievčaťa v znamení Barana. Neviem, či vám mám blahoželať, alebo vás ľutovať. Keď Byron napísal, že „Láska je oddelená od života muža, ale je celou existenciou ženy,“ zabudol na ženu Barana. Možno si myslí, že láska je celá jej existencia, ale je príliš zaujatá svetom okolo seba, nehovoriac o sebe samej, aby pre ňu láska bola začiatok i koniec života. Dokáže sa zaobísť bez muža ľahšie než ktorákoľvek iná žena, ktorú stretnete.

Pochopiteľne zaobísť sa bez muža nie je to isté, ako zaobísť sa bez milostného zážitku. Vždy bude potrebovať hrdinu svojich snov, po ktorom túži jej srdce. Môže byť minulosťou alebo veľmi vzdialený alebo sa ukrýva niekde v hmlách zajtrajška, ale ona na neho stále myslí v aprílovom daždi. Prenasleduje ju v mysli, keď napadne prvý sneh, keď začuje určitú pieseň alebo keď z neba udrie blesk. Samozrejme ak nie je jej túžba naplnená fyzickou prítomnosťou muža, nijako zvlášť jej nechýba. Čokoľvek vie on, ona dokáže lepšie, teda aspoň si to myslí.

Táto dievčina si sama otvára dvere. Tiež si bez mužskej pomoci oblieka kabát, zápasí v svojich bojoch, chytá taxík a zapaľuje cigaretu. Urobiť si to sama je podľa nej najrýchlejší spôsob. To samozrejme nelichotí zraniteľnému mužskému egu.

Dievča Baran je odhodlaná sa dostať do popredia a jednať prvá, čo zahŕňa aj milostné záležitosti. Zo všetkých slnečných znamení najskôr prevezmú iniciatívu ženy v Baranovi, najmä pokiaľ mužovi trvá dlho požiadať o schôdzku. A práve v tej chvíli jej môžete bezpečne dať najavo svoje city. Pred tým sa vystavujete značnému riziku. Musíte na ňu ísť opatrne. Chce byť v milostnom vzťahu vedúcou silou.

Než ju chytíte okolo pása a pobozkáte na dobrú noc, presvedčte sa, že už máte jej srdce vo vrecku. Inak vám môže uštedriť pravý hák do brady a utekať ako vydesená laň. Nenechajte sa pomýliť. Dôvod jej úteku nie je dievčenská cudnosť. Nemá strach z vašich vášnivých výpadov. S tými si poradí. Jej útek pramení zo strachu, že sa zapletie so zbožňujúcim otrokom alebo zamilovaným šteňaťom, z ktorých by ju každý unudil na smrť. Držte si odstup, nechajte ju hádať a máte šancu, že vás sama pritlačí do kúta.

Muž, ktorý odoláva jej kúzlu, ju vždy zaujme. Nemôže pochopiť, prečo ho neohromila svojim nepopierateľným pôvabom. Potom nenechá kameň na kameni, aby dokázala, že je žiadúca, dokonca aj keď o daného muža nemá trvalý záujem.

Stelesnením ženy Barana ovládanej planétou Mars je Scarlett O’Harová. Rovnako ako Scarlett padnú dievčine v Baranovi všetci muži z okruhu sto míľ k nohám, zatiaľ čo jej tvrdohlavé srdce túži po tom jedinom, ktorého z nejakého dôvodu nemôže mať. Ako Scarlett sa táto žena dokáže v prípade nutnosti rýchlo prispôsobiť, bez toho aby nariekala, najmä ak ide o život. Charakter Scarlett O’Harovej je dosť pevný, aby sa vzoprela konvenciám, postavila sa proti armáde alebo dokonca s ľadovým pokojom strelila do hlavy muža, ktorý ohrozuje milované osoby.

Nikdy sa u Scarlett neprejavili vlastnosti tohto znamenia viac než vo chvíli, keď hladovala, bola osamelá a bez priateľov, a nečakajúc na nikoho, kto by ju vyslobodil, hrozila zaťatou päsťou do neba a kričala: „Ja toto prežijem … a potom už nikdy nebudem mať hlad… i keby som mala klamať, podvádzať, kradnúť alebo zabiť – Boh je mojím svedkom, že už nikdy nebudem mať hlad!“ Omnoho neskôr, keď sú jej city otrasené, jej dieťa mŕtve a muž, ktorého miluje, ju opúšťa, táto typická žena Baran stále dokáže povedať: „Prídem na nejaký spôsob, ak ho dostať späť. Nikdy neexistoval muž, ktorého by som nedostala, keď som sa o tom rozhodla… Nakoniec, zajtra je tiež deň.“

Áno, Scarlett O’Harová vytvára živú predstavu prvého znamenia zverokruhu svojou silou a schopnosťou prekonať tragédiu; je schopná hrať rolu ženy do krajnosti, s chvejúcimi sa riasami a dobre načasovanými slzami, ale rovnako tak je schopná prevziať mužskú prácu, ak je treba. Pozorné štúdium Scarlettinho charakteru vám umožní dokonale pochopiť, čoho sa od ženy Barana môžete nádejať – a prirodzene vám načrtne tiež odmenu, na ktorú sa môžete tešiť, pokiaľ máte dosť odvahy a túto ženu si získate.

Jej bojovný duch môže byť na vás niekedy trochu príliš, ale nezdolný optimizmus a viera v zajtrajšok pre vás budú zdrojom veľkého povzbudenia. Toto dievča ľahko podlieha lichôtkam, ak majú pravdivý základ. Dajte jej najavo, že ju obdivujete, ale nepreháňajte to. Pokiaľ neudusíte jej zmysel pre romantiku, jej vernosť v láske je nezmerná. Tu sa objavuje Baranov typický rozpor: nechce, aby ste ju doslova uhnal, ale ak ste príliš upätý, rýchlo stráca záujem. Nechce úplne dominantného muža, ale nezíska si ju ani ten, kto jej oddane sedí pri nohách. Než jej láska prinesie šťastie, musí vyriešiť Marsov večný konflikt – silnú túžbu ovládať svojho milenca a zároveň želanie byť ovládaná ním.

Pretože je neuveriteľná idealistka, niekedy márne hľadá statočného rytiera v žiarivej zbroji, ktorý si ju podmaní, zvíťazí nad celým svetom a láskyplne jej ho venuje, a napriek tomu nestratí nič zo svojej mužnosti. Pretože takýto rytier existuje jedine v rozprávkach a v legendách o kráľovi Artušovi, zostáva často sama. Jej dni sú jasné a plné vzrušenia, ale jej noci sú niekedy temné a plné túžby. Keď sa však jej zmarené sny premenia v kôpku popola, práve vo chvíli, keď si myslíte, že plameň zhasol, Baran sa vzchopí a založí ďalší oheň.

Musí na vás byť hrdá, aby vás mohla milovať. Ale netvárte sa tak dôležito a nezabudnite si všimnúť jej talent a schopnosti. Aj keď od vás vyžaduje veľa, vráti vám dvakrát toľko. Dievča Baran je neskonale štedrá, pokiaľ ide o čas a sympatie, majetok i peniaze, ale v láske je neskrývane lakomá. „Čo je jej, je jej“ a častokrát stačí veľmi málo, aby nastal žiarlivý výbuch.

Neobdivujte pred ňou svoju obľúbenú filmovú herečku ani nechrlite komplimenty voči jej priateľkám. Ten, kto má za manželku Barana, by mal na miesto sekretárky prijať radšej muža. Ak nie je u vás vo všetkom na prvom mieste, čoskoro sa budete diviť, kam sa podela tá nespútaná vášeň a vzrušujúce city.

Ak sa táto žena cíti naozaj ranená, razom sa premení na ľad. Jej oheň horí prudko a rýchlo umiera. Jej ľad môže byť večný. Pokiaľ vám na nej naozaj záleží, zapamätajte si to, a je nepravdepodobné, že by zniesla, keby vám na nej naozaj nezáležalo.

Baran túži len po trvalej láske. Postaví svojho milovaného na piedestál a očakáva od neho, že vyplní jej nesplniteľnú predstavu dokonalosti. Tvrdošijne odmieta vidieť jeho hlinené nohy, pokým nie sú také zablatené, že ani ona si to nemôže nevšimnúť.

Nikdy nekritizujte milenca, manžela alebo deti ženy Barana, ak nemáte na sebe azbestový oblek. Ak ste skeptický voči jej plánom a nádejam do budúcna, dokáže byť náročná, sebecká a uštipačná. Pokiaľ jej však vyjdete v ústrety, vie byť aj mierna, oddaná a ochotná na spoluprácu.

Pretože dáva prednosť spoločnosti mužov pred ženami a každý muž od deviatich do deväťdesiatich ju zahŕňa obdivom, budete mať dostatok príležitostí pocítiť ostne žiarlivosti. Nepodliehajte im. Aj keď má silne vlastnícke sklony, od vás to isté nestrpí ani na okamih.

Dievčina narodená v Baranovi vyžaduje absolútnu voľnosť, pred sobášom aj po ňom. Budete jej musieť vo všetkom dôverovať, napriek tomu že ona takúto dôveru vo vás mať nebude ( iba že by dostala tvrdú lekciu, aby držala svoje emócie na uzde, aj keby ju to malo zabiť, čo sa čoskoro aj stane ). Nie je to také zlé, ako to znie, pretože až sa stane naozaj vašou, bude verná. Zriedka je schopná milovať dvoch mužov súčasne. Je na takýto klam príliš úprimná. Než si vážne začne s iným, okrem výnimočných okolností vám dá jasne najavo, že jej láska je mŕtva.

Táto žena je schopná hlbokej vášne a mystického idealizmu, ktoré sú spolu podivne prepletené. V žiadnom vzťahu, ktorý je pre ňu naozajstný a večný, nebude mať žiadne zábrany ani neuplatní ženské úskoky, koketné zvody alebo hlúpe hry. Jej láska je priama ako jej reč a jednanie. V jednoduchosti jej emócií je čosi čisté a svieže, ale často jej prerastú cez hlavu. Možno ju budete musieť trochu skrotiť, ale ak vás naozaj miluje, príjme to s prekvapujúcou povoľnosťou.

Ženy v tomto znamení sú často úspešné v zamestnaní. Zvládnu takmer každú profesiu rovnako ako muž, od burzových špekulácií až po obchodovanie s nehnuteľnosťami. Tiež pútajú pozornosť vo výhradne ženských povolaniach, ako je modelka alebo herečka.

Ak má vaša partnerka významné postavenie, môže byť ťažké dosiahnuť u nej to, aby sa vzdala kvôli vám zamestnania. Na chvíľu ho síce možno dokáže hodiť cez palubu, keď si omámená láskou predstavuje rozprávkový domček pre dvoch pri mori ( pre Baranovu predstavivosť je typické, že ide priamo k šťastnej scéne a ignoruje tie nudné ). Ale keď domček potrebuje novú fasádu, zateká do strechy a objaví sa prvá prasklina, asi sa zase začne poohliadať po nejakom zamestnaní. Nechajte ju. Keď jej dovolíte zaplniť prázdny čas niečím, čo ju zaujíma, bude omnoho šťastnejšia a milujúca a dokonca nežnejšia. Neuspokojené city vedú k frustráciám, ktoré môžu vyústiť do veľkých problémov.

Prakticky neexistuje nič, s čím by si táto žena neporadila. Či ide o náročnú úlohu alebo len o niečo, čo jej spríjemní život, vždy sa o to pokúsi, aj keď to nemusí mať praktický úžitok. Poznám jednu ženu Barana, ktorá bola z finančných dôvodov nútená žiť niekoľko rokov v dvoch miestnostiach s manželom, piatimi čulými deťmi a psom. V takých podmienkach môže byť dosť tesno a len premýšľať o tom by v každej žene so zdravým rozumom vyvolalo pochybnosti. Nie však v tejto. Dokázala sa s tým vysporiadať, aj keď čas od času asi dostala záchvat zlosti. Keď jej uprostred tejto anabázy astrológ vyložil, že jej planetárne aspekty ukazujú obdobie veľkých ťažkostí v živote, bola tým zaskočená. „A kedy asi sa to má stať?“ vyzvedala. Tá istá žena jedného dňa podľahla impulzu pridať k obyvateľom dvoch miestností ešte jedného psa, pretože mala pocit, že ich psí pán je osamelý a potrebuje družku. Okrem toho boli deti tou myšlienkou nadšené. Zistenie, že nový pes sa nevie správať v domácich podmienkach, ju vyviedlo z miery len na chvíľu. Ako na vojne pridelila každému členovi rodiny službu pri čistení koberca. Keď videla, že koberec už nikdy nebude ako pred tým, po zvážení situácie učinila rozhodnutie. Zbaviť sa druhého psa? Samozrejme že nie. Tajne dúfala, že sa čoskoro dočkajú šteniatok. Musí niekde splašiť peniaze na nový koberec. A skutočne, peniaze sa našli. Pokiaľ ide o šteňatá, verila, že sa stane zázrak a ešte pred šťastnou udalosťou sa všetci presťahujú do nového bytu. A skutočne, presťahovali sa.

Zázraky sa stávajú tým, ktorí v nich veria. Ženy v Baranovi na nich veria určite. Niekedy až na hranicu bláznivosti. Ich pojašenosť ich dostáva do prekérnych situácií, a než sa naučia vyhýbať sa neustále rovnakým problémom, narastie im pár šedivých vlasov. Barani sa obvykle skúsenosťami nepoučia. Síce by rozumovo boli ochotní, ale sú disponovaní sa do všetkého vrhať hlavou.

Ženu v tomto znamení nemá zmysel varovať biblickým: „Pýcha predchádza pád.“ Jej interpretácia tohto výroku je od chvíle, keď ho po prvýkrát počula v nedeľnej škole: „Keď stratíš pýchu, nastane pád.“ Nemusíte sa obávať, že vaše dievča podľahne zvodom sukničkára. Voči sukničkárom a playboyom je imúnna. Omnoho väčšie nebezpečenstvo pre ňu predstavuje idealista, ktorý bojuje za nejaký ideál, najlepšie vopred stratený. Ale aj u nej si často presadí svoju individualitu. Tú v tejto žene nikto celkom nezničí, aj keď ten pravý muž ju môže potlačiť. Nakúpi vám darčeky, požičia peniaze, bude vás ošetrovať v nemoci a pomôže vám zohnať prácu. A to isté bude očakávať od vás. Hoci to bude vehementne popierať ( robí skoro všetko vehementne ), keď je nešťastná, čaká, že budete nešťastný tiež. Keď je šťastná, vy by ste mal byť tiež šťastný.

Pre Barana je láska vzájomným zdieľaním. Vaša partnerka sa s vami bude chcieť deliť o všetko, o bankové konto, priateľov aj sny. Samozrejme jej žiletka môže byť zlomená, bankové konto prázdne, priatelia tak trochu rozprášení a sny príliš rozmerné, aby ste ich strávil. Ale nikdy nie je sebecká. Udržiavať pred ňou tajnosti ju môže dohnať k zúrivosti, a to nie je dobrý nápad.

Nikdy ju nezahanbujte zlou gramatikou, oblečením alebo správaním na verejnosti. Ona vás tiež nezahanbí, aspoň nie v týchto veciach. Ak zraníte jej pýchu alebo schladíte jej nadšenie, takmer jej to zlomí srdce, pretože ostatní jej ustavične robia práve toto. Svet odmieta ženu, ktorá mu odvráva a ktorá si myslí, že je múdrejšia, než ostatní. Keď zistí, že v skutočnosti to nie je ona, kto riadi vesmír, v slzách sa vám vrhne do náručia, zúfalá a skľúčená. V tej chvíli budete mať príležitosť ju vidieť takú, aká naozaj je, bezbrannú a zraniteľnú do extrémov, navzdory vonkajšej sebaistote. Nie je drsná a odolná, len by taká rada bola. Obdivuje silu a skúša ju imitovať. Jej idealizmus a optimistickú vieru v ľudskú povahu často rozdrví tvrdá realita. Nežne ju utešte a pravdepodobne ju nikdy nestratíte.

Vždy ju bráňte proti nepriateľom. Nikdy vám neodpustí, ak nebudete za ňu bojovať alebo ak sa nepostavíte na jej stranu. ( Ale buďte pripravený sa s jej protivníkmi zase zmieriť, keď to urobí ona, čo môže nastať veľmi rýchlo ). Aspoň v tom je spravodlivá. Bude vás tiež brániť. Slávu či bohatstvo hodí spupne do tváre každému, kto ublíži jej priateľovi. Ak vás miluje, jej rozhorčenie nepozná hraníc. Pokiaľ nie sú tieto ženy lojálne, nie je nikto. Ako s manželkou to s ňou nebudete mať jednoduché.

Zrejme bude mať spústu záujmov, pretože domov jej na vybitie tvorivej energie nestačí. Nečakajte, že sa z nej stane domáci tvor, ktorý bude šťastím bez seba u rodinného krbu. Bude celkom dobrá kuchárka a bude udržiavať dom vo vzornom poriadku, aspoň tie časti, ktoré sú vidieť. Tiež vám prišije odtrhnuté gombíky a vyžehlí košele, ale nebude sa jej to veľmi páčiť. Napriek tomu to urobí, ak je to treba. ( Žena Baran dokáže urobiť skoro všetko, ak je to treba.)

Jej oheň sa viac podobá jagavému diamantu než hrejivému, upokojujúcemu plameňu krbu. V jej povahe sa nesporne prejavuje rys nedotklivosti a často vás skôr rozčúli než upokojí. Ale je vzrušujúca a celkom isto s ňou nikdy nie je nuda. Navyše má chvíle nežnosti, ktoré sú v rozpore s jej silou a energiou – pokiaľ má partner dosť trpezlivosti ich vyvolať. Tieto ženy sú vo vnútri citlivejšie a poddajnejšie než ktorékoľvek iné, ale to zistia len tí, ktorí sú im naozaj najbližší.

Jej konverzácia je veľmi inteligentná a hojná. Neschovávajte sa pri raňajkách za noviny. Robte jej spoločnosť alebo si smažte vajíčka sám. Len zriedka si bude sťažovať na nemoc alebo únavu. Keď však trpí bolesťou, očakáva od vás tony účasti. Pri vysokej horúčke ju možno budete musieť držať v posteli násilím, ale keď ju bolí zub, musíte ju obetavo ošetrovať. Ak nechcete uprostred februára spôsobiť ohňostroj ako na štátny sviatok štvrtého júla, nie je radno tejto žene zatelefonovať, že sa zdržíte v práci. Síce jej nevadí ohrievať vám jedlo, ale nemá rada, keď nevie, kde naozaj ste a čo robíte, takže vám asi najskôr zavolá naspäť, aby to zistila.

Manželka v znamení Barana zrejme urobí výborný dojem na vášho šéfa za predpokladu, že sa vám podarí jej zabrániť, aby mu radila, ako má viesť podnik. Tiež jej nebude vadiť vás prechodne živiť, ak prídete o prácu, ale nikdy nemôže rešpektovať muža, ktorý zarába menej peňazí než ona ( i keď by vás preto nikdy neopustila, skôr by pre vás hľadala ospravedlnenie ). Pokiaľ sa výnimočne prestane o seba starať, vaša prvá narážka ju ihneď privedie späť ku zrkadlu a flakónu s voňavkou ( v tomto smere je tak ženská ako samotná Eva ). Pochvalný komentár o novom účese vašej sekretárky bude mať rovnaký efekt, ale je nebezpečný. Nakoniec bol ste varovaný, že si máte prijať na miesto sekretárky muža.

Žena Baran má v sebe márnivú strunu, ktorá ju robí precitlivelou na akékoľvek nevinné poznámky, napríklad o jej veku či ako unavene vyzerá, čo si môže vykladať tak, že si myslíte, že vyzerá ako bosorka. Udržujte v manželstve vášeň a romantiku, alebo bude hrozne nešťastná. Baran neváha promptne zmeniť situáciu, ktorá ho robí nešťastným, a to môže viesť k urýchlenému odlúčeniu alebo impulzívnemu rozvodu. Vo väčšine prípadov nie je múdre ju nechať spravovať rodinné financie, ale môžete to skúsiť, ak má na to vaša banka odvahu.

Ako matka dohliadne na to, aby bolo dieťa čisté, šťastné, zdravé a milované. Pravdepodobne ho nebude chovať zakaždým, keď sa rozplače, ani ho nebude rozmaznávať a neúmerne chrániť. Jej deti však dostanú spústu hrejivých, spontánnych bozkov a objatí. Aprílová matka naučí svoje deti veriť v rozprávkových škriatkov. Bude ich brať na prechádzky do parku a ukazovať im žiarivé náhrdelníky zanechané na tráve vílami pri tanci pri mesiačiku, zatiaľ čo iní uvidia len rannú rosu. Tieto ženy vytvárajú pre svoje deti čarovný svet fantázie, v ktorom samy žijú. Nedovolia im príliš, budú vyžadovať prísnu poslušnosť a zrejme budú mať to šťastie, že zo svojich detí vychovajú samostatných jedincov. Ich obľúbenými zbraňami detskej psychológie sú: vareška, rozprávky pred spaním a bozky na dobrú noc.

Žena v tomto znamení však môže byť aj nepochopiteľne výbušná a spôsobovať divoké scény. Tento náhly hnev sa však roztopí ako ľad po letnom krupobití. Nikdy voči nikomu nechová zášť, nehľadá pomstu, nevyžíva sa v sebaľútosti alebo zatrpknutosti. Po výbuchu emócií sa jej vráti optimistická nálada ako dúha po daždi.

Mnoho ľudí vám povie, že žena v Baranovi je mužatka, ale neverte im. Pod energickým zovňajškom je stopercentnou ženou, pre priemerného muža možno až príliš. Ale rytier v žiarivej zbroji pochopiteľne nie je priemerný muž. Existujú niekde osamelí, odvážni rytieri? Toto je dáma vašich snov, ktorá stojí za všetkých drakov, ktorých musíte zabiť, aby ste ju získali.

Nezabudnite, že navzdory žiarivému, statočnému úsmevu je veľmi zraniteľná. ( Ten úsmev je len jej štít proti zraneniu. ) Ak sa vám podarí premeniť Barana v jahňa, budete mať ženu, ktorá je úprimná a vášnivá, verná a vzrušujúca i keď je aj trochu impulzívna, panovačná a nezávislá. No, nemôžete mať všetko. Dievča Baran vám pomôže nájsť stratené ilúzie a bude mať nezdolnú vieru vo vaše sny. Že žiadne nemáte? Požičajte si pár od nej. Má ich spústy.

Pokiaľ v ňu veríte len z polovice tak, ako ona verí vo vás, spolu dokážete zázraky.