Slnečné znamenie Blíženci – žena

Blíženci – žena

Mysleli ste si vždy tajne, že Brigham Young mal fantastický nápad, keď obhajoval myšlienku niekoľkých manželiek pre jedného muža? Závidíte skryte orientálnym potentátom ich háremy? Nemusíte sa uchyľovať len k snívaniu. Stačí oženiť sa s dievčaťom Blížencom. Tým si zaistíte najmenej dve rozdielne ženy a občas cez víkend budete mať dokonca tri alebo štyri.

Pochopiteľne to má malý háčik. Rozdiel medzi dievčaťom narodeným v znamení dvojčiat a háremom je v jej očividnom nedostatku záujmu o pozemské vášne. Je ťažké ju prinútiť zastaviť sa na dostatočne dlhú dobu, aby vzala vášeň alebo čokoľvek iné vážne. Jej myseľ neustále cestuje a pritom produkuje simultánny komentár. Ale pozrite sa trochu hlbšie. Niekde, schovaná medzi niekoľkými ženami, ktoré dohromady tvoria Blížencov ženského pohlavia, je jedna romantická, ktorá je schopná intenzívnej vášne, pokiaľ sa vám podarí dotiahnuť do konca duševné aj telesné súznenie. Problematické však môže byť, ako ju takto vyladiť, a pritom sa naďalej tešiť zo všetkých ostatných žien ukrývajúcich sa vo vnútri osobnosti Blížencov. Môžem vám len povedať, že jedno dievča Blíženec sa rovná niekoľkým ženám. Ale obávam sa, že je na vás pohrúžiť sa do zložitej matematiky a nejako ich od seba oddeliť. Každý jednotlivý prípad je iný.

Dôležitým kľúčom k tomu, čo môžete čakať, je jej vek, pretože kým ešte dospieva, milostné záležitosti sú pre ňu len hrou. Dokáže byť neuveriteľne vrtkavá a nevypočítateľná. Najskôr ju váš úsmev a hlas alebo dokonca spôsob chôdze privedie do extázy. Potom vás začne kritizovať od ponožiek k účesu a obyčajne to robí s tak bodavým sarkazmom, že zrejme budete potrebovať jód na vaše rany. Nenechajte sa tým však vyradiť z hry. Nezabudnite, že miesto jednej dostanete najmenej dve, a to je určite výhodný obchod.

Ženy Blíženci nie sú tak bezcitné, ako by sa občas mohlo zdať. Ich predstavivosť vytvára mnoho fantázií. Milostný vzťah je najľahší spôsob, ako ich vyjadriť, a tieto ženy majú potrebu vyjadriť najmenej dvakrát toľko než iné ženy. Muž Blíženec môže byť producentom, spevákom, námorníkom, právnikom, hercom, predavačom a predsedom niekoľkých správnych rád súčasne – a tým sa donekonečna vyjadrovať a sebarealizovať. Ale žena toto všetko dosť dobre nemôže robiť, pretože by ju považovali za – do istej miery – výstrednú.

Nie že by tieto dievčatá nestáli o kariéru. To určite áno. Ale v súčasných spoločenských podmienkach nemá žena v práci toľko príležitostí vyskúšať myriádu svojich teórií a prevádzkovať citovú gymnastiku ako v láske.

Toto dievča potrebuje váš súcit, nie váš hnev. Je pre ňu skutočne strašne ťažké upnúť sa len na jednu osobu. Zatiaľ čo jej imponujú mužove duševné schopnosti a inteligencia, iná časť jej ja si povšimne, že nemá rád umenie a nedojíma ho hudba a poézia. Keď však nájde niekoho primerane tvorivého, kto je doma v balete alebo v literárnom svete, znovu vystrčí rožky jej druhé ja a uprostred návštevy múzea začne pochybovať, či ju dokáže uživiť, alebo či má dosť zdravého rozumu, aby vedel, kam mieri. Určite už začínate mať viac pochopenia pre rozpory charakteristické pre jedincov narodených v júni.

Musíte oceniť, že žena Blíženec si obvykle necháva zmätok spôsobený vlastnou zložitou povahou pre seba a nebude vás tým zaťažovať. Je temperamentnou a veselou spoločníčkou. Väčšinou ( ak má dobrú náladu ) bude iskriť a baviť vás vtipnými poznámkami a bude inteligentne konverzovať na takmer každú možnú tému pod slnkom. Prijíma s potešením všetky milostné sentimentálne gestá a nerobí jej ťažkosti vás dobývať. Žiadna iná žena vás nemôže okúzliť vynachádzavejšími spôsobmi milovania a takým pôvabom. Vie pôsobivo klopiť oči, ale pokiaľ ide o seba-obživu, nie je zas taká bezmocná. Dokáže dokonale hrať neviazané, spoločenské dievča, ktoré pripraví muža o rozum aj o šekovú knižku. Ale práve tak sa dokáže premeniť v triezvu a zbožňujúcu gazdinku, z ktorej sa razom prevtelí do vážnej intelektuálky, ktorá študuje významných filozofov a s prehľadom diskutuje o politike alebo poézii, a potom sa z nej náhle stane ustrašený, uplakaný uzlíček nervov. V žiadnom prípade nie je fádna alebo monotónna.

Ak si myslíte, že to je prehnané, spomeňte si na Marilyn Monroeovú. Každý muž, ktorý ju poznal, od Carla Sandburga po jej kaderníka, ju videl ako úplne iného človeka než ostatní muži, ktorí si tiež mysleli, že ju poznajú. Porovnajte fotografiu zobrazujúcu ju ako zvodnú bohyňu lásky s obrázkom, na ktorom má kostené okuliare, šatku uviazanú na babku a žiaden makeup a sústredí sa na prednášku o ruských autoroch. Potom pridajte tretiu fotku, kde má na sebe kockovanú zásteru a učí sa piecť syrový nákyp pre manžela, ktorého športový talent a vrelé ľudské vlastnosti obdivovala, a štvrtú, kde pokojne kráča po boku ďalšieho manžela, ktorého intelektuálne schopnosti a literárne nadanie si hlboko vážila. Ďalšie dve fotografie. Jedna ju zachytáva uplakanú a plnú nenaplnenej túžby, keď prišla o svoje tretie dieťa, na druhej je rozosmiata v bikinách na Riviére v spoločnosti pohľadného francúzskeho filmového herca. To nie sú naaranžované obrázky. Bola vyfotografovaná, bez toho, aby sa pozerala, nie to ešte hľadala publicitu. Je to perfektný príklad, kedy oko objektívu odhaľuje všetky ženy obsiahnuté v jedinej bytosti, ktorá úspešne skrývala svoju mnohostrannú povahu za image, ktorý si zvolila.

Vaše dievča pod vplyvom Merkúra túži byť „naozaj zamilovaná“, ale to jej stále uniká. Rovnako túži po materstve, ale to jej tiež často uniká. V každom mužovi, ktorého pozná, objaví iný druh dokonalosti vo svojom neustálom pátraní po tom jednom, ktorý má všetky kvality, ktoré potrebuje k svojmu šťastiu.

Nájdete v nej skvelú kamarátku. Do všetkého pôjde s vami, od potápania cez automobilové závody k jazde na bicykli alebo badminton. Má záujem o všetky vonkajšie športy, a napriek tomu dokáže vyzerať nežne a žensky ako labutienka, ale s mysľou ako bič. Mentalita vašej partnerky sa jasne prejaví v okamihu, keď jej myseľ zaujme nová téma. Zreteľne rozpozná všetky nedostatky vašich tvorivých myšlienok a iste pridá pár vlastných zlepšovacích návrhov. Dokým od nej nebudete požadovať dôslednosť, bude úplne fascinujúca.

Je spravodlivé varovať vás, že toto dievča dokáže úprimne veriť, že vás miluje, a napriek tomu ju budú priťahovať aj iní muži. Ak nie je stále s vami, dokáže na vás zabudnúť rýchlejšie, než žena narodená v ktoromkoľvek z ostatných znamení. Má v povahe prijímať zmeny, dokonca ich vyhľadáva. Pokiaľ sa nenaučí kontrolovať potrebu neustálej činnosti a nebude v sebe pestovať trpezlivosť a stabilitu, pekne si skomplikuje život – a váš tiež. Našťastie pre mužov, ktorí ich milujú, sa väčšina žien Blížencov usadí a dosiahne hlbšie pochopenie vlastnej povahy skôr, než je príliš neskoro.

Pokiaľ prijala vašu ponuku na sobáš, môžete ľutovať všetkých mužov, ktorí sú odsúdení k monogamnému životu s jedinou ženou. Až sa oženíte so svojim dievčaťom, budete mať niekoľko manželiek.

Manželka číslo jeden sa prispôsobí všetkému, čo od nej budete požadovať. Ak budete žiadať vernosť, zvládne to tiež za predpokladu, že ste natoľko zaujímavý, že ste získal jej skutočnú lásku. Znovu vás upozorňujem na ono nevyhnutné duševné, spirituálne a fyzické zladenie, pričom telesná časť sa pridá posledná, ako paprika, keď sú ostatné ingrediencie už dobre zmiešané. Táto žena nebude nikdy trucovať, keď prijmete nové zamestnanie mimo domovského mesta. S pomocou svojej geniality, vkusu a zmyslu pre farby skrášli váš nový domov na nepoznanie. Okrem toho miluje dobrodružstvo a nebude vám vyčítať, že dávate v šanc zabezpečenú budúcnosť. Vzrušenie z nových horizontov ju zaujíma viac. Prekvapivo môže mať bunky pre obchod a bude podporovať všetky vaše originálne nápady. Môžete sa na ňu spoľahnúť, že ak bude potrebný ďalší príjem, pôjde do práce a bude utrácať rozumne. Aj keď môže pôsobiť dojmom nestálosti, nie je tak nezodpovedná, ako sa zdá. Za jej vtipnú konverzáciou sa skrýva bystrá mysliteľka.

Manželka číslo dva bude náladová. Nakoniec sa to dalo čakať.

Bude mať okamihy, keď bude striedavo cynická a uštipačná. Tiež vás bude provokovať. Ale muž potrebuje istú duševnú stimuláciu, nie? Nedajte sa a premôžte ju rozumovými argumentami. ( Práve to si tajne želá. ) Táto žena sa nedá životom ľahko šokovať, ani netrpí predsudkami. Môže sa rozhodnúť zúčastniť sa protestnej demonštrácie a vráti sa domov až o polnoci. Čo keď si vy práve idete posedieť s kamarátmi alebo do večernej školy, zatiaľ čo ona prednáša prejav? Aspoň vás nebude prenasledovať podozrievavými otázkami, s kým a kde ste bol a čo ste robil. Ani vy sa jej nevypytujte. Verí vám a vy musíte veriť jej. Toto je neobyčajne nezávislá individualistka.

Manželka číslo tri bude znudená a deprimovaná domácimi prácami. Postele nebudú ustlané, riad bude špinavý v dreze, zatiaľ čo ona spriada sny, číta alebo píše kostru divadelnej hry. Na večeru vám predloží konzervu s fazuľou a ani sa nebude namáhať vám ju otvoriť. Ale zato s ňou môžete viesť rozhovory, ktoré pre vás budú balzamom na dušu, až do skorých ranných hodín. Bude s vami prežívať všetky príkoria, ktoré vám život uštedril. Uspokojí všetky vaše citové aj intelektuálne túžby a želania, bude ju zaujímať váš názor na budhizmus a nadchne ju váš pokus zložiť pieseň. Zhrnuté, je neskutočne dobrou spoločníčkou. Bude tiež veľmi prítulná, pretože ju neotravujete s utieraním prachu a pečením a všetkými tými nezmyslami. Táto manželka vám občas pekne vyrabuje bankové konto. Ale keď navrhnete výlet do Las Vegas, nadšene si zabalí kufor bez hlúpych námietok, ako napríklad že to rozvráti rodinný rozpočet a kto nakŕmi vašu siamskú mačku a čo ak počas vašej neprítomnosti praskne vodovodné potrubie.

Manželka číslo štyri bude veselou a rozosmiatou matkou.
Nenechá sa deťmi v ničom obmedzovať, pretože je zamestnaná spústou vecí na to, aby ich príliš úzkostlivo strážila. Deti budú napodobňovať jej samostatnosť a pôjde im to k duhu. Keď sa jej niekto spýta, koľko času trávi s deťmi, pravdepodobne odpovie: „V našej rodine to nie je otázka času. Ide o to, koľko dostávajú lásky.“ A bude mať pravdu. Deti ju možno zakaždým neposlúchnu, pretože má sklon byť jeden deň dôsledná a ďalší povoliť, ale budú milovať dlhé rozhovory s ňou. Jej predstavivosť sa vyrovná ich a budú sa tým vzájomne baviť. Zrejme im dosť dovolí, ale budú jej ležať na srdci ich školské výsledky, preto bude vyžadovať dobré známky. Potomkom sa ťažko podarí vyhnúť sa domácim úlohám, ale skôr im prejde, keď si nezavesia šaty.

Manželka číslo päť bude výbornou hostiteľkou, odborníčkou na pohostenie so sviečkami, striebornými príbormi a kvetinami. Môžete priviesť domov na večeru kohokoľvek, od svojho šéfa ku primátorovi, a ona bude taká prívetivá a očarujúca, že nebudú chcieť odísť. Dokonale a bez námahy si zorganizuje život, bude sa obliekať ako modelka a bude milovať divadlo. Môžete ju brať do galérií a na koncerty – bude sa cítiť dobre v každej spoločnosti. Každý na vás bude hľadieť so závisťou a bude zvedavý, kto je tá atraktívna žena po vašom boku. Bude romantická a super ženská a možno vám na narodeniny napíše aj báseň. Budete mať chuť jej kupovať zamatové župany a drahé parfémy, pretože jej graciózny štýl vám dodá pocit, že ste vidieckym šľachticom. Ak sa zmienite o ceste do Ameriky, zažiaria jej oči. Je to kultivovaná žena.

Tak, to by bolo. Možno som zabudol na niekoľko žien z vášho háremu Blížencov. Všetci muži v meste budú zelení od závisti, keď vás uvidia každý deň s inou ženou. Až sa vás budú pýtať, ako vám to prešlo, robte akože nič. Viete predsa, že polygamia je trestná.

Vaša partnerka Blíženec nikdy nebude cestovať vlakom, keď môže letieť. Nikdy nebude mlčať, keď môže hovoriť. Nikdy sa neodvráti, keď môže pomôcť. A nikdy nebude kráčať, keď môže bežať. Jej myseľ je plná toľkých myšlienok a jej srdce je plné toľkých nádejí, že sa môže zdať, že potrebuje počítač, aby to nejako zotriedila. Alebo len potrebuje niekoho, kto pobeží vedľa nej a bude si s ňou prehadzovať sny – od teraz k zajtrajšku? Ak ste ten muž, neodváži sa obzrieť cez rameno, aby sa presvedčila, či ste nablízku. Akýsi hlboko zakorenený nevysvetliteľný strach jej bráni sa pozerať späť. Až sa konečne prispôsobíte jej rýchlosti, prinúťte ju zvoľniť na vaše tempo. Ak ju budete pevne držať za ruku a nikdy ju nepustíte, dokážete to. Napriek tomu ju Merkúrov severák poháňa ďalej, v kútiku duše možno túži na chvíľu si oddýchnuť viac, než si myslíte. Poponáhľajte sa a skúste ju dohoniť.

Potrebuje vás.