Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

1. – 8. september 2018

Astrologické pozadie soboty, prvého septembrového dňa, je pokojné, a na rovnako príjemných vlnách sa nesie aj nedeľa. S tými, ktorí sa tvária príliš zaneprázdnene, či jednoducho majú málo trpezlivosti a nechce sa im čítať ďalej, s nimi sa touto pozitívnou informáciou môžeme rozlúčiť a zaželať im všetko dobré. Ostatní môžu čítať ďalej 😉

Začiatok septembra a najmä jeho prvý týždeň je skutočne veľmi príjemný a prináša konštelácie, ktoré je vhodné využiť napríklad na začiatok štúdia. Viem, znie to síce tendenčne, ale je to skutočne tak. Stačí sa pozrieť na sled konštelácií, ktoré sa rad radom uzatvárajú počas nasledovných dní. Už v pondelok bude Merkúr v harmonickom postavení s Venušou, čo praje nielen komunikácii, ale aj obchodu a vzdelávaniu.

Obidve planéty sú v astrologicky silnom postavení. Venuša je vo Váhach, teda vo svojom domovskom znamení. Merkúr, ako planéta komunikácie, je výrazne „sýtený“ energiou Slnka, s ktorým je vo vzájomnej recepcii. To znamená, že jednoducho vieme, kedy, čo a ako máme povedať, aby to malo aj hlavu aj pätu a dávalo to zmysel aj tým, ktorí berú veci tak, ako prídu, bez toho, aby o nich aspoň trochu pouvažovali.

Harmonické prepojenie vibrácií Merkúra a Venuše sa zvyčajne odzrkadľuje v situáciách, keď vládne atmosféra plná pohody a porozumenia, keď sa nielen chceme, ale aj vieme dohodnúť s ostatnými na vzájomne výhodných podmienkach. Komunikácia vtedy zvyčajne prebieha pokojne a súladne.

Podnetný a dynamický by mohol byť stred týždňa, keď Merkúr v znamení Leva bude uzatvárať zaujímavú väzbu s Marsom v Kozorožcovi. Vibrácie tejto konštelácie stoja v pozadí takých okamihov, keď dostávame ešte jednu príležitosť na prehodnotenie, alebo doriešenie záležitostí z nedávneho obdobia. Zvyčajne sú to situácie, keď v našej komunikácii je cítiť, že nám záleží na výsledku. Na jednej strane je to fajn, pretože naše myslenie býva vtedy rýchle a pohotové, veď v hre je teraz energia Marsu, na strane druhej môže tu byť aj použitých viac výraznejších slov a gest.

Možno to vyznelo trochu dramatickejšie, ale môžeme byť bez obáv. O dobrý výsledok sa postará ešte stále pôsobiaca harmonická väzba Merkúra s Venušou v diplomatických Váhach 😉

Vo štvrtok už Merkúr konečne vstúpi do svojho domovského znamenia Panny, v ktorom naplno rozbalí svoj potenciál a prinesie so sebou ostré, kritické myslenie, zamerané na detaily a praktické využitie získaných, roztriedených a vhodným spôsobom zoradených informácií.

Hneď na začiatku znamenia Panny začne Merkúr uzatvárať mimoriadne stabilný Veľký zemský trigón s Uránom v Býkovi a Saturnom v znamení Kozorožca. Saturn sa v rovnaký deň prestane pohybovať spätným smerom a jeho vibrácie sa začnú postupne odzrkadľovať vo vytváraní štruktúr vo svete, ktorý nás obklopuje, Doteraz bola jeho energia smerovaná do nášho vnútra, v ktorom sme si mohli usporiadať a premyslieť svoje strategické ciele a stanoviť dlhodobé plány pre ich dosiahnutie.

Urán zo znamenia Býka a Saturn z Kozorožca súčasne vytvárajú harmonické väzby s Merkúrom. Urán je planétou astrológov a spolu s Merkúrom prináša do myslenia náhle záblesky pochopenia vzájomných súvislostí. Sú to okamihy plné vnuknutí, v ktorých sa dokážeme pozerať na veci iným pohľadom a prichádzame na riešenia, ktoré sú originálne a inovatívne. No a seriózny Saturn tomu všetkému dáva systém a štruktúru, aby to, čomu sme porozumeli a pochopili, sa nám nielen uložilo do dlhodobej pamäte, ale vedeli sme to aj praktickým spôsobom využiť. Áno, opäť je reč o informáciách, vedomostiach a znalostiach, zase to smerujem k vzdelávaniu 😉

V piatok sa Slnko dostane do opozície s Neptúnom v znamení Rýb, a nebyť prítomnosti Merkúra v racionálne uvažujúcej Panne, asi by nás to mohlo zvádzať k snívaniu s otvorenými očami. Na druhej strane je však potrebné povedať, že dobre zvládnutý Neptún je planétou inšpirácie a imaginácie. A práve Neptún je v tomto období výrazne harmonicky podporovaný trigónom s Jupiterom, planétou rozvoja a rastu, a súčasne aj sextilom s Plutom, ktorý do všetkých konštelácií, ktorých je súčasťou, vnáša hĺbku a intenzitu.

Tieto fakty ma vedú k záveru, že našu inšpiráciu a imagináciu dokážeme využiť mimoriadne pozitívnym spôsobom. Ak k tomu všetkému pridáme harmonické vibrácie Uránu, ktorý sa prejavuje aj tým, že vnáša do Merkúrovského myslenia prvky intuície, a samozrejme aj Saturn s jeho vytváraním dlhodobých štruktúr, je to priam ideálny čas pre štúdium takých oblastí, akou je astrológia.

Preto veľmi rád každého z vás privítam v novom ročníku Školy tradičnej astrológie, ktorý otváram už o necelé tri týždne v sobotu 8.septembra 2018 od 10:00 hod. v priestoroch Centra voľného času v Košiciach na Popradskej 86.

Prijmite moje pozvanie, kvalita času pre začiatok štúdia je skutočne skvelá 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd
www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062
– – – – –
Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!
… lásku a mier a všetkého s mierou

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality