Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
1. október 2018

Začiatok prvého októbrového týždňa je zaujímavý dvomi astrologickými udalosťami. Prvou z nich je ukončenie retrográdnej fázy pohybu Pluta v znamení Kozorožca. Druhou je prechod Marsu vo Vodnárovi cez pozíciu Čiernej Luny Lilith, o ktorej s obľubou píšu niektoré moje kolegyne z astrologickej branže.

Veľmi stručne by sa dalo povedať, že Mars v spojení s Lilith stojí v pozadí situácií, v ktorých práve Čierna Luna navracia energie do rovnováhy. Ak boli doteraz na nás kladené požiadavky, ktoré nás nútili podrobiť sa tlaku a akceptovať napríklad podriadenú pozíciu v partnerskom vzťahu, energia Marsu v spojení s Lilith nás povzbudí k tomu, aby sme sa tomuto tlaku vzopreli.

Možno potláčate v sebe bojovnosť, ktorá je jedným z prejavov Marsu. Možno odmietate prejaviť svoj hnev a namiesto toho volíte diplomatickú cestu riešenia. Ale v okamihoch, kedy by sme mali bojovať a presadzovať svoje oprávnené nároky, je práve toto potrebné urobiť.

Zrejme sa dostaneme do situácií, v ktorých si tieto emócie prežijeme s plnou parádou. Hnev, zlosť a bojovnosť nás môžu úplne zahltiť a my ich neovládneme. Jednoducho tieto emócie majú cez nás prejsť. Máme im dať priestor, uvoľniť ich a uznať ich bez hodnotenia a pocitu zlyhania.

Lilith sa s ničím dlho nehrá a trvá na ponímaní partnerských vzťahov ako rovný s rovným. Vždy a vo všetkom je potrebné myslieť na rovnováhu energií, na vyváženosť polarít. Rovnako ako v symbole Jin a Jang, ktorý znamená to, že absolútny extrém jednej sily sa transformuje na opačný.

Najsilnejšie tieto energie budú pociťovať tí, ktorí majú Slnko, Lunu, Venušu, alebo Mars medzi 4° – 8° v pevných znameniach – Vodnár, Lev, Škorpión a Býk.

Po celý deň až do večera do siedmej hodiny sa bude Luna pohybovať v znamení Blížencov a vytvorí len slabé, veľmi jemne pôsobiace, harmonické konštelácie. Necelých desať minút pred štvrtou hodinou už bude Luna mimo kurzu, takže v tomto čase až do siedmej večer je najrozumnejšie dokončiť a uzatvoriť tie záležitosti, ku ktorým sa už v priebehu ďalších dní nebudeme chcieť vrátiť.

Po siedmej večer vstúpi Luna do citlivého vnímavého znamenia Raka a naša pozornosť sa začne obracať smerom do nášho vnútra a zameriavať na náš vnútorný svet 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Ako z astrologických konštelácií vyťažiť
pre seba len to najlepšie?
Kliknite sem a objednajte sa na konzultáciu.


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi 😉

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!