Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
10. október 2018

Pred nami sú dva zaujímavé dni plné intenzity, so zmenou v kvalite času, ktorú prináša Merkúr spolu s Lunou. Počas noci z utorka na stredu obidve planéty ukončia svoj pobyt v diplomatických Váhach a prejdú do znamenia Škorpióna. Celkový počet planét v tomto znamení spolu s Venušou a Jupiterom tak stúpne na štyri, čo už je pomerne výrazná sila. Navyše ak k tomu pridáme aj znamenie Rýb, v ktorom sa dlhodobo pohybuje Neptún a teraz sa do tohto vodného znamenia vrátil aj Chirón, vodné znamenia teraz jednoznačne dominujú.

Povedané zrozumiteľnou rečou – väčší počet planét v znameniach vodného živlu sa odzrkadľuje nárastom vnímavosti a výraznejšou emocionalitou, pričom prítomnosť štyroch planét v Škorpiónovi naznačuje, že práve emocionálne prejavy môžu byť teraz oveľa intenzívnejšie, viac vyhranené a hlboké. Hlboké však možno až tak, že kto s tým mal doteraz len málo skúseností, tomu sa z toho môže aj hlava zatočiť.

V každom prípade hlavnou témou stredy bude komunikácia: náhle, nečakané a prekvapujúce informácie. Luna prejde cez pozíciu Merkúra krátko po pol siedmej ráno a v priebehu jeden a pol hodiny sa dostane do opozície s Uránom v znamení Býka.

Takže ráno sa začína pomerne zhusta, emocionálne napätie však ešte počas predpoludnia ustúpi. Lunu dostane pod svoju kontrolu konzervatívny Saturn, vymedzí jej mantinely a svojou ťažkou energiou prispeje k tomu, aby sa Luna po svojej rannej špičke opäť upokojila.

Pomerne prijateľné energie by mohli zavládnuť okolo poludnia. Potom bude Luna v Škorpiónovi pokračovať ďalej, smerom do postavenia, v ktorom vytvorí napätú kvadratúru s Marsom v znamení Vodnára. Aj keď do tejto pozície dôjde až dve minúty po polnoci zo stredy na štvrtok, je celkom pravdepodobné, že možno už podvečer začneme pociťovať nepokoj a výraznejší nárast vnútorného napätia.

Nech už budú stredajšie konštelácie akékoľvek, aj teraz je len na nás, ako sa rozhodneme reagovať. Prajem nám teda, nech zvládneme najmä nárast intenzity našich emócií k našej plnej spokojnosti.

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Ako z astrologických konštelácií vyťažiť
pre seba len to najlepšie?
Kliknite sem a objednajte sa na konzultáciu.


Páčil sa Vám článok? Odporúčajte ho aj svojim priateľom!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality