Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
11. október 2018

Vstupujeme do druhej polovice týždňa a máme tu ďalší deň plný výrazných emócií. Tie prináša silné obsadenie vodných znamení, v ktorých sa teraz nachádza celkovo päť z desiatich planét, ktoré súčasná astrológia berie do úvahy. Z nich štyri sú v znamení Škorpióna – Merkúr, Venuša, Luna a Jupiter. Znamenie Škorpióna je spájané s intenzitou, akou naše emócie prežívame, najmä ak ním práve v týchto dňoch prechádza Luna.

Ak hovoríme o štvrtkových astrologických konšteláciách, dobrou správou pre nás, žijúcich v strednej Európe je to, že disharmonická väzba medzi Lunou v Škorpiónovi a Marsom v znamení Vodnára sa uzatvorí hneď po polnoci zo stredy na štvrtok, keď väčšina z nás bude spánkom naberať nové sily do ďalšieho dňa.

Rovnako nad ránom o pol piatej sa uzavrie aj napätá kvadratúra medzi Marsom a retrográdnou Venušou, ktorej energiu vnímame počas týchto dní naozaj zreteľne. Prejavy týchto vibrácií môžu byť u každého rôzne, ale vždy je to o tom istom, o napätí, ktoré v súčasnosti vládne medzi mužskými a ženskými energiami.

V určitých okamihoch to silne pripomína ťažký plne naložený vlak, ktorý naberá na svojej rýchlosti práve v úseku, v ktorom začína vchádzať do ostrej zákruty. Ale takéto okamihy na nás čakajú opäť až v noci zo štvrtka na piatok, keď sa Luna dostane do pozície, v ktorej v znamení Škorpióna na ňu čaká expanzívny Jupiter. Jeho energia môže výrazne prispieť k už aj tak dosť veľkej intenzite našich emócií.

Aby toho všetkého azda nebolo málo, samotný Pluto, vládca znamenia Škorpióna, vytvára počas celého dňa disharmonickú kvadratúru so Slnkom vo Váhach. Táto konštelácia zvyšuje napätie vo vzťahoch a dalo by sa povedať, že stojíme pred rozhodnutím, či sa strategicky prikloniť na stranu diplomacie, typickej pre Váhy, alebo sa necháme uniesť a tak prispejeme k ďalšej eskalácii napätia. Nuž je to tak, atmosféra je teraz taká hustá, že by sa dala krájať.

Ešte dobre, že samotná Luna počas denných hodín vytvára dve harmonické konštelácie, jednu ráno po siedmej s Neptúnom a druhú popoludní pred pol štvrtou s Plutom. Takže aspoň Luna takýmto spôsobom koriguje tento obrovský energetický potenciál, ktorý má silu ťažkého buldozéra, tlačiaceho pred sebou haldu balvanov.

Želám nám všetkým, nech štvrtok zvládneme spôsobom, aký každému z nás prinesie dobrý pocit zo zvládnutia všetkých situácií, v ktorých sa ocitneme.

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Ako z astrologických konštelácií vyťažiť
pre seba len to najlepšie?
Kliknite sem a objednajte sa na konzultáciu.


Páčil sa Vám článok? Odporúčajte ho aj svojim priateľom!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!