Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
12. november 2018

Začíname nový týždeň, ktorý prinesie niekoľko významnejších astrologických udalostí. Tou najvýznamnejšou je asi sobotňajšia otočka Merkúra v Strelcovi a jeho následné dvadsať jeden dňové cúvanie späť do znamenia Škorpióna.

Ďalšou udalosťou je piatkové ukončenie retrogradity Venuše vo Váhach, kedy sa zmení smer jej pohybu a Venuša sa vydá na cestu do znamenia Škorpióna, z ktorého odišla na konci októbra 2018.

Z planetárnych konštelácií stojí za zmienku harmonický sextil Marsu z Vodnára s retrográdnym Uránom na konci znamenia Barana. V rovnaký deň sa Mars konečne rozlúči so znamením Vodnára a prejde do Rýb. Teraz si konečne budú môcť vydýchnuť tí, ktorí majú osobné planéty v horoskope svojho narodenia v Levovi, Škorpiónovi, Býkovi a samozrejme vo Vodnárovi.

Každej z astrologických udalostí sa budem počas aktuálneho týždňa venovať podrobnejšie, teraz si však povedzme niečo o tom, čo prináša pondelok s Lunou, pokračujúcou vo svojej púti znamením Kozorožca.

Vibrácie samotného znamenia Kozorožca dávajú emocionálnej Lune len veľmi málo priestoru pre jej náladovosť, takže Luna sa tu cíti naozaj ako niekde vo vyhnanstve. Na druhej strane však treba povedať, že počas pondelka sa Luna dostane do pod kontrolu mocného Pluta. A spojenie energie Pluta s Lunou nás neraz stavia do extrémnych situácií, plných nátlaku, ktorý sa zvyčajne odzrkadľuje na našich málo príjemných náladách a pocitoch, plných pokusov o manipuláciu či prejavov žiarlivosti.

Je tu však ešte jedna konštelácia, ktorá spája energiu veľkorysého optimistického Jupitera v Strelcovi s jemnými vibráciami imaginatívneho Neptúna v znamení Rýb. Tieto dve planéty nás môžu uviesť do sveta fantázie, kde skutočnosť je zastretá ľahkým závojom krásnych ilúzií. Možno, že počas pondelka by sme sa na svoj rozum mali spoliehať menej, než na svoju intuíciu, ktorá nás pravdepodobne bude viesť predsa len tým správnym smerom.

Pondelok by mal prebiehať bez náročnejších situácií, len večer medzi šiestou až ôsmou hodinou, keď Luna v Kozorožcovi začne tancovať s Plutom na pokraji temnoty, to bude také intenzívnejšie.

Želám nám všetkým príjemný začiatok nového týždňa 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉

Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality