Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
13. december 2018

Máme tu trinásty decembrový deň, keď meniny oslavuje Lucia. Pred zavedením gregoriánskeho kalendára bol vedený ako posledný deň roka. Práve trinásty december mal byť najkratším dňom v roku. Na túto skutočnosť poukazuje aj pranostika: „Lucia noci upíja, ale dňa nepridá.“ Dni do zimného slnovratu sú tmavé a studené. Tento čas sa nazýval obdobím „vlády tmy čiernou zimou“. Začínal sa na Luciu a trval až do Troch kráľov.

Z astrologického hľadiska je štvrtok dňom dvoch rôznych energií, ktoré odzrkadľuje Luna počas predpoludnia v znamení Vodnára a popoludní v susedných Rybách. Necelých desať minút pred pol dvanástou sa Luna dostane do harmonického sextilu s Uránom v Baranovi, čo by mohlo byť celkom fajn, ak potrebujete nájsť iný, alternatívny pohľad na veci, alebo nájsť originálne riešenie nejakého problému.

Od tohto okamihu až takmer do tri štvrte na dve bude Luna mimo kurzu, takže najlepšie by bolo využiť tento približne dvojhodinový interval na dokončenie a uzavretie tých záležitostí, ku ktorým sa už nebudeme chcieť viac vrátiť.

Následne Luna prekročí hranicu medzi Vodnárom a znamením Rýb a o hodinu neskôr sa dostane do kvadratúry s Merkúrom, ktorý sa teraz už pohybuje v znamení svojho exilu, v Strelcovi. Luna v Rybách je mimoriadne senzitívna, a v porovnaní s emocionálne nezaujatým Vodnárom je to badateľný rozdiel.

Vibrácie samotnej kvadratúry Luny s Merkúrom sa zvyčajne interpretujú ako rozpor medzi tým, čo cítime vo svojom srdci a našimi myšlienkami. A v tomto prípade to skutočne môže byť tak, pretože Merkúr sa v znamení Strelca vôbec necíti ako doma, všetko sa mu zdá byť príliš veľké a rozľahlé, a môže sa tu stratiť oveľa rýchlejšie, než by sme čakali.

V porovnaní s Merkúrom je Luna v znamení Rýb výrazne silnejšia, takže by sa dalo povedať, že logika oproti emóciám teraz jednoducho ťahá za kratší koniec 😉

Štvrtkové energie naznačujú, že ak sa chceme venovať neosobným racionálnym úvahám, mali by sme na to využiť čas, kým je Luna vo Vodnárovi. Po pol druhej popoludní to už asi bude výrazne náročnejšie 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!