Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
14. február 2019

Po stredajšej rannej konjunkcii Marsu s Uránom na poslednom stupni Barana končí pobyt Marsu vo svojom domovskom znamení, do ktorého vstúpil 1.januára 2019. Vo štvrtok, necelých deväť minút pred poludním, sa Mars presunie do pevného zemského znamenia Býka, v ktorom je vo svojom exile.

Znamená to, že od štvrtka začína nová kvalita času, keď Mars putuje cudzím územím a človek si preto musí jeho dary vyslúžiť vedomým úsilím. V takom prípade podporuje produktivitu, aktivity zamerané do praktickej roviny, k hmotným výdobytkom, k vytváranie materiálneho zázemia, získanie bývania či dosahovanie primerane honorovaného pracovného miesta.

Mars v Býkovi zvyšuje aj vášnivosť a intenzitu vnímaných zážitkov. Skúsenejším pomáha vo vytrvalosti, metodickom prístupe a výkonnosti. Skúškou pri pobyte Marsu v znamení Býka môže byť nutnosť naučiť sa niečoho vzdať, reagovať pružnejšie na zmeny či vedieť odpustiť a dávať prednosť riešeniu kritických situácií pokojnou cestou.

Nasledujúca informácia sa týka tých, ktorí majú vo svojom osobnom horoskope osobné planéty Slnko, Lunu, Merkúr alebo Venušu v znamení Býka, prípadne v niektorom z ostatných troch pevných znamení Škorpióna, Leva, alebo Vodnára. Mars bude tieto astrologické prvky vo vašom horoskope disharmonicky aktivovať.

Pri napätých väzbách putujúceho Marsu najmä voči osobným planétam v našom horoskope narastá v čase jeho pobytu v znamení Býka tvrdošijnosť, tyranstvo, sebectvo, prílišné uprednostňovanie materiálnych hodnôt a lakomosť. V telesnej rovine je potrebné byť opatrnejší na zranenia v oblasti krku, vrátane krčnej chrbtice, ale tiež aj na zápaly zubov v dolnej čeľusti, prípadne môžu prísť aj operácie v týchto častiach tela.


Požiadajte o svoj osobný astrologický výklad od Ľuba Drozda


Najbližšiu významnejšiu konšteláciu vytvorí Mars až v dňoch medzi 25. a 28.februárom 2019. V týchto dňoch sa uzavrie sextil medzi Marsom v Býkovi a Slnko v znamení Rýb. Harmonické previazanie energie týchto dvoch planét sa bude odzrkadľovať povzbudením podnikavosti a činorodosti, chuti oprieť sa o vôľu či ju v sebe hľadať a následne i nachádzať. V takomto čase zvyčajne narastá aj fyzická sila a výkonnosť, zlepšuje sa zdravie, človek má dostatok energie, životnú iskru a optimizmus, má vrúcnejší vzťah k športu a pohybu, je schopný väčších výkonov. Je to dobrý čas pre začiatok regeneračných procesov a dobíjanie životných síl, pre nové pokusy a snahy o uskutočnenie plánov.

Vo štvrtok pokračuje Luna vo svoje púti pohyblivým znamením premenlivých Blížencov a vytvorí len jedinú konšteláciu, keď sa necelých päť minút pred druhou hodinou popoludní dostane do kvadratúry s Neptúnom v znamení Rýb.

Luna v pohotových Blížencoch nám umožňuje komunikovať a pružne reagovať na všetky situácie a obraty, ktoré ponúkajú meniace sa okolnosti. Naše osobné záležitosti by mali vo štvrtok prebiehať pomerne jednoducho a bez zbytočných komplikácií. Podnikavý Mars nás vyzýva, aby sme zamerali svoju pozornosť predovšetkým na praktické aktivity, keďže krátko pred dvanástou sa už bude pohybovať v pragmatickom znamení Býka.

Štvrtok by mohol byť celkom pohodovým dňom. Prajem nám všetkým, nech sa nám darí podľa našich najlepších očakávaní 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!