Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
14. október 2018

V sobotňajších konšteláciách hral hlavnú úlohu Neptún v znamení Rýb. Práve ten nás v tom lepšom prípade zvádzal k úletom do sveta snov, fantázie a imaginácie. Odvrátená strana tej istej mince neptúnovských energií sa však mohla odzrkadliť aj v skresľovaní skutočného obrazu a tendenčnej zavádzajúcej interpretácii nedávnych udalostí, či situácií v našom živote. Povedané inými slovami, sobota sa mohla u niektorých prejaviť tým, že klamali, až sa im od úst prášilo.

Pred nami je posledný deň aktuálneho týždňa, deň ktorý by z rôznych dôvodov mohol mať prívlastok „ukončovací“. Diplomatickou rečou podaná charakteristika nedele by znela v tom zmysle, že už nás začalo nudiť, hľadieť na realitu optikou ružových okuliarov. Ale aj keď možno ešte nie sme celkom pripravení vzdať sa svojich ilúzií, stále viac sme si vedomí toho, že stavaním vzdušných zámkov len strácame svoj čas.

Počas celého dňa tu však ešte celkom iste bude niekoľko kreatívych pokusov o manipulatívnu rétoriku, keď sa Merkúr spojí s Plutom tvorivým kvintilom. Ale to je asi tak všetko. Sotva by sa dalo očakávať, že tieto zavádzajúce rečnícke prejavy budú mať aj nejaké pokračovanie v konkrétnych činoch. Toto tvrdenie je založené na fakte, že Luna sa až do večera do štvrť na deväť bude pohybovať mimo kurzu po prázdnej ceste znamením Strelca.

Čas jalového behu Luny mimo kurzu je zvyčajne interpretovaný ako čas vhodný na dokončenie a uzavretie tých záležitostí, ku ktorým sa už viac nebudeme chcieť vrátiť. A práve preto môžem pokojne povedať, že nedeľa je dňom ukončovacím. Vychutnajme si poslednú jazdu, obzrime sa ponad svoje plece späť na minulosť, ktorú nechávame za sebou a spoločne si povedzme „Drž pevne, ale pusť s ľahkosťou.“

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Ako z astrologických konštelácií vyťažiť
pre seba len to najlepšie?
Kliknite sem a objednajte sa na konzultáciu.


Páčil sa Vám článok? Odporúčajte ho aj svojim priateľom!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality