Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 16. september 2019

Venuša-vo Váhach - AnteAr

Zmeny v pôsobení energií, o ktorých som sa zmienil v texte horoskopu lunárneho Splnu v znamení Rýb, sú už tu, a je ich hneď niekoľko. Prvou z nich je zníženie počtu planét v znameniach zemského živlu – počas víkendu v sobotu 14.septembra 2019 o štvrť na desať predpoludním prešiel Merkúr z Panny do vzdušných Váh a necelých 15 minút po pol štvrtej popoludní ho do svojho druhého domovského znamenia nasledovala aj Venuša.

Vzhľadom k tomu, že vzdušné znamenia sú spojené – okrem iného – aj s racionalitou, komunikáciou a vzťahmi, je to skutočne skvelá správa. Veď od 3.júla 2019, kedy Venuša ukončila svoju púť cez Blížencov, sa v znameniach vzdušného živlu z času na načas pohybovala len Luna.

Takže vo vzdušných spoločenských Váhach máme teraz prítomnú ich vládkyňu Venušu, ktorá tu zotrvá až do 8.októbra 2019 a výrazne prispeje k harmonizácii našich partnerských vzťahov. Komunikatívny Merkúr tu síce pobudne o necelý jeden týždeň kratšie, ale už v deň jesennej rovnodennosti 23.septembra 2019 vstúpi znamenia Váh aj Slnko a od 4.októbra sa týmto znamením začne pohybovať aj Mars.

Doterajšie dominantné obsadenie znamení zemského živlu, v ktorých sa od lunárneho Novu v Panne pohybovalo sedem z desiatich planét,  sa skončilo. Vstupom Merkúra a Venuše do základného vzdušného znamenia Váh sa konečne mení rovnováha síl, čo sa celkom určite odzrkadlí nielen v spôsobe našej komunikácie, ale v neposlednom rade aj v osobných vzťahoch.

V pondelok 16.septembra 2019 sa bude Luna pohybovať v priekopníckom ohnivom znamení Barana a nový pracovný týždeň privítame harmonicky s krásnym trigónom Luny a Jupitera krátko pred pol desiatou predpoludním.

Popoludní okolo piatej sa Luna dostane do napätého postavenia voči Plutu v Kozorožcovi a do našich nálad vnesie určitú nepohodu a tendencie k manipulatívnym ťahom. Je to však záležitosť, ktorá bude trvať len krátko, v čase medzi štvrtou a šiestou hodinou, potom by sa už naše nálady mali opäť vrátiť do pohody.

Želám nám všetkým skvelý začiatok nového týždňa 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality