Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
17. november 2018

Po piatkovom ukončení obdobia retrográdneho pohybu Venuše vo Váhach, ktorá mnohým priniesla nutnosť prehodnocovania záležitostí lásky a partnerských vzťahov, prichádza sobota a s ňou aj začiatok dvadsať jeden dní trvajúceho cúvania Merkúra.

Retrográdny Merkúr na 13°29′ Strelca vytvára disharmonickú napätú konšteláciu s Neptúnom v Rybách. A sú to práve vibrácie Neptúna, ktoré sa odzrkadľujú v zmätkoch a podvodoch. Takto pridávajú k zvyčajným komunikačným problémom Merkúra v spätnom chode ešte aj nervozitu a úzkosť. A to radšej ani nehovorím o meškaní v doprave, zdržaniach pri cestovaní, či strate dát.

Horoskop nastávajúceho obdobia retrográdneho Merkúra poukazuje aj na nárast rizík spojených so znečistením a otravou, ktoré sú jedným z typických prejavov Neptúna. Dajú sa očakávať situácie, pre ktoré je typické mediálne zastieranie a zavádzanie, bežne nazývané mediálnymi hrami, súdne spory a odhalenia nekalých praktík veľkých chemických a farmaceutických spoločností. Rola médií bude pravdepodobne pod kontrolou, kvôli obavám zo zasahovania a politickej predpojatosti.

Sobota je z astrologického hľadiska plná omylov, zastierania, zahmlievania, chýb v úsudku, ktoré vyplývajú zo zámerného podsúvania nepravdivých informácií. Na druhej strane sa všetky sobotňajšie energie dajú skvelým spôsobom využiť napríklad v surrealistickom umení, ktoré naznačuje, že nespútaná predstavivosť stále dokáže podkopávať istoty technického veku 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉

Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality