Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
2. december 2018

Nedeľa prichádza s konšteláciami, ktoré sa odzrkadľujú v náraste energie, keď Slnko v Strelcovi uzatvára kvadratúru s Marsom v znamení Rýb. Je to však vzostup energie smerujúcej skôr do nášho vnútra, než navonok, pretože Mars, zvyčajne bojovný a akčný, v znamení Rýb má len minimálne možnosti, ako prehovoriť „chlapskou rečou“.

Ryby sú pasívne ženské znamenie, patria pod živel vody, spojený so svetom imaginácie, fantázie a emócií. Ohnivý Mars vo vodnom živle podnecuje skôr tieto záležitosti, než čokoľvek iné.

Napätá kvadratúra medzi Slnkom v znamení Strelca a Marsom v Rybách naznačuje, že bude potrebné vyrovnať sa s tendenciami smerujúcimi k poklesu sebaovládania, hnevom a s väčšou ochotou ísť do stretu. To platí najmä v situáciách, v ktorých to preháňame s obranou svojich názorov a myšlienok.

Vo fyzickej rovine narastá riziko úrazov, najmä v oblasti členkov a chodidiel, ďalšou možnosťou prejavu tejto konštelácie môžu byť respiračné ochorenia.


Požiadajte o svoj osobný astrologický výklad od Ľuba Drozda


Kľúčom k zvládnutiu nedeľných energií je venovanie plnej pozornosti tomu, čomu sa venujete, zachovanie odstupu od vlastnej impulzívnosti a aktívne hľadanie príležitostí, pri ktorých je možné nechať napätie konať potrebnú prácu.

Nedeľa s Lunou vo Váhach sa však začína príjemne. O pol desiatej predpoludním uzavrie Luna pohodový harmonický sextil so Slnkom v Strelcovi. Emócie začnú narastať najmä večer po šiestej hodine, keď sa zmyselná Venuša ponorí do vôd intenzívneho znamenia Škorpióna.

No a aby toho azda nebolo málo, retrográdny Merkúr začne vytvárať komplikovanú konšteláciu s nespútaným Uránom a bude komplikovať komunikáciu tým, že do našich rozhovorov vnesie prvky neistoty.

Napriek tomu všetkému by nám dynamická kvadratúra medzi Slnkom a Marsom mohla pomôcť zvládnuť deň, ak sa vyhneme zbytočným treniciam. Dá sa to, bude však potrebné najprv vedome spracovať naše emócie 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉

Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality