Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 22. november 2018

Vo štvrtok predpoludním Slnko opustí znamenie Škorpióna a o desiatej hodine vstúpi do ohnivého Strelca a na ďalších tridsať dní prinesie viac vitality tým, ktorí sa narodili v ohnivých a vzdušných znameniach Strelca, Leva, Barana, Váh a Vodnára. Súčasne s tým väčší pozor na seba a na svoje zdravie by mali dávať Panny, Ryby a Blíženci.

Iste, je to len veľmi všeobecné odporúčanie, pramení však z viacerých dôvodov. Po vstupe do znamenia Strelca začne Slnko postupne vytvárať dynamickú väzbu s Marsom v Rybách, čo naznačuje, že najmä do znamenia Panny a Blížencov smeruje teraz príliš veľa energie od ohnivých planét. Týka sa to najmä tých, ktorí sa narodili na začiatku (v prvej dekáde) týchto znamení.

S množstvom prichádzajúcej energie narastá aj potreba ju vhodným spôsobom zvládnuť, a v prípade výraznejšej nerovnováhy medzi fyzickou či duševnou záťažou a nutnosťou kompenzovať túto záťaž relaxáciou, sa to môže neblahým spôsobom odzrkadliť na zdravotnom stave.

Ďalšou astrologickou udalosťou počas štvrtka je disharmonická konštelácia medzi retrográdnym Merkúrom v Strelcovi a Venušou vo Váhach. Takéto prepojenie sa zvyčajne odzrkadľuje v situáciách, keď vyvíjame väčšie úsilie komunikovať očarujúcim a presvedčivým spôsobom. Dalo by sa to interpretovať aj ako úsilie preklenúť rozpor medzi myšlienkami a pocitmi, aby sme dosiahli súlad krásy myšlienok a racionálnych hodnôt.

Je len na nás, ako sa nám v tom bude dariť, keď v práve v týchto dňoch je Merkúr vo fáze svojho retrográdneho pohybu a do našej komunikácie prináša celý rad zbytočných komplikácií 😉

Oveľa významnejšia je však iná konštelácia, ktorú vytvára Mars s Plutom. Tá sa odzrkadľuje snahou vyťažiť zo svojich fyzických zdrojov maximum až k hraniciam našich možností; úsilím neúnavne pracovať na cieľoch, prekonať apatiu a zotrvačnosť.

Našťastie počas dňa sa Luna ešte stále bude pohybovať v pragmatickom znamení Býka a uzatvorí len jedinú harmonickú konšteláciu s Plutom v znamení Kozorožca. V konečnom dôsledku tak aspoň trochu prispeje k našej trpezlivosti, ktorú teraz potrebujeme asi zo všetkého najviac.

Čaká nás zaujímavý deň, plný rôznorodých podnetov. Želám nám všetkým, nech sa nám darí zvládnuť každú situáciu k našej plnej spokojnosti 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉

Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality