Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop
25. september 2018

Pár minút pred piatou hodinou nadránom nastáva lunárny Spln na 2° znamenia Barana. Spln, ako opozícia medzi Slnkom a Lunou, nie je ničím mimoriadny, veď sa opakuje každý mesiac. Avšak aktuálny utorkový Spln je súčasťou jednej málo príjemnej konštelácie, zvanej T-kvadratúra, v ktorej sa teraz súčasne dostáva Slnko i Luna  do napätého postavenia so Saturnom.

Vibrácie saturnovských konštelácií sa zvyčajne odzrkadľujú v našom živote prekážkami, starosťami, ústrkmi a obmedzeniami, ako aj s požiadavkami na plnenie si svojich záväzkov a povinností. Takéto situácie v konečnom dôsledku prinášajú len málo príjemných okamihov, a tie sú zvyčajné očakávané s rešpektom a obavami.

Navyše utorkový Spln nastáva v spojení s Chirónom, ktorý teraz môže priniesť určitú emocionálnu bolesť, ale súčasne aj uzdravenie. Previazanie Chiróna so Saturnom vyvoláva spomienky na určité situácie z nášho detstva. Možno sa budeme cítiť zraniteľnejší a citlivejší, keď sa nám v mysli vybavia okamihy na nie vždy práve najkorektnejšie a najspravodlivejšie správanie našich rodičov, či starých rodičov voči nám.

Luna v spojení s Chirónom hovorí o hlbokých bolestivých ranách na duši, kvôli materiálnym záležitostiam. A popri tom opozícia Slnka s kvadratúra Saturna tu naznačuje nie práve najradostnejšie spomienky na autoritatívne postavy. Uvedomenie si týchto prvkov nášho detstva však môže pomôcť v porozumení našim aktuálnym partnerským vzťahom.

Najvýraznejším a najmenej príjemným prvkom počas Splnu je kvadratúra medzi Saturnom a Lunou. Tá sa prejavuje obmedzujúcim a depresívnym vplyvom na našu náladu a partnerské vzťahy. V konečnom dôsledku sa vibrácie tejto konštelácie odzrkadľujú v ťažšom porozumení ľuďom z nášho najbližšieho okolia. Skľúčenosť, pocit osamelosti, viny, či hanby za predchádzajúce zlyhania vo vzťahoch, strata a smútok. Trpkosť a nízke sebahodnotenie nás môžu odrádzať od toho, aby sme sa podelili o svoje pocity. To všetko sa môže premietať do pocitu oddelenosti či izolácie od ostatných.

Všetky tieto náročné okamihy sa môžu odzrkadliť chladom v nezdravých partnerských vzťahoch, v ktorých je jedným z typických prvkov zneužívanie určitej vzájomnej závislosti jedného na druhom. Dokonca aj v bežných, normálne fungujúcich vzťahoch sa môže objaviť emocionálny chlad, odstup, nezáujem, či ľahostajnosť.

Ak vo svojom osobnom horoskope máte Slnko, Lunu, alebo Ascendent na začiatku (0°-4°) základných znamení Barana, Váh, Raka alebo Kozorožca, je pravdepodobné, že práve teraz prechádzate mimoriadne zložitým a náročným obdobím, ktoré vám dáva zabrať aj po stránke duševnej pohody.

Zapojenie Merkúra do T-kvadratúry zvyšuje pravdepodobnosť pesimizmu, negatívneho myslenia a nedorozumení v komunikácii. Nedostatok pozornosti voči detailom a nízka miera zrozumiteľnosti komunikovaných informácií naznačuje, že by sme mali venovať mimoriadnu starostlivosť dôležitým rokovaniam, jednaniam, obchodným a právnym záležitostiam.

Ako nájsť cestu z toho všetkého von?

Ako to riešiť? Nuž, voči lunárnemu Splnu stojí v harmonických väzbách Mars. Práve ten dáva energiu, vášnivosť a nadšenie, ktoré je potrebné na prekonanie obmedzení a prekážok vytvorených vibráciami Saturna. Mars prináša teplo, vrúcnosť a môže podnietiť vzájomnú príťažlivosť pre zvládnutie náročných situácií.

Súťaživá povaha energie Marsu, ale súčasne aj schopnosť spolupráce, môže pomôcť, ak sa chceme vyhnúť nedorozumeniam, ktoré vyplývajú z kvadratúry medzi Saturnom a Merkúrom. To znamená, že sa dokážeme vyjadrovať presvedčivejšie a s väčšou istotou.

Najdôležitejšie však je, že Mars zo znamenia Vodnára nám dáva potrebnú priebojnosť, iniciatívu a odvahu prekonať všetky skúšky a výzvy, ktoré tento lunárny Spln predstavuje.

Ďalšou skvelou konšteláciou je trigón medzi Saturnom a Uránom. Ten nás ešte stále vyzýva, aby sme urobili pozitívne zmeny vo svojom živote, namiesto toho, aby sme sa zmierili s obmedzujúcimi podmienkami. Táto harmonická konštelácia prináša neočakávané príležitosti, aby sme sa dokázali zbaviť obmedzení, opustiť nezdravé vzťahy a mohli byť sami sebou.

Saturn v trigóne s Uránom pomáha prekonávať strach zo zmien, pretože ide o fázu prechodu v našom živote. Umožňuje nám zostať pokojní a trpezliví, plánovať každý dôležitý krok metodicky, namiesto toho, aby sme museli reagovať na prudké zmeny. Je to predovšetkým nekonvenčný Urán, ktorého neskrotná energia v nás zažíha iskru a túžbu po slobode. A práve tá nám pomôže prekonať naše obavy a nájsť novú, vzrušujúcu cestu, ktorou sa posunieme vo svojom živote vpred.

Utorok môže byť náročným, ale tiež aj veľmi pozitívnym dňom. Prináša výzvy, ale súčasne ponúka aj prostriedky na ich zvládnutie. Stačí si uvedomiť, že svoj život máme vo svojich rukách a že všetky obmedzenia, ktoré teraz vnímame v najrôznejších situáciách, sú v skutočnosti len projekciou našej vlastnej mysle.

Verte, že dokážete urobiť potrebné zmeny a pripomeňte si myšlienku z knihy Alchymista od Paola Coelho, ktorý hovorí, že: „Keď niečo skutočne chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.“

Váš astrológ Ľubo Drozd

Chcete pre seba len to najlepšie?
Objednajte sa na konzultáciu.


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi 😉

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!