Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
29. december 2018

Posledný víkend roku 2018, posledný víkend s Lunou vo Váhach, jedinou planétou vo vzdušnom znamení. Všetky ostatné planéty sú pomerne rovnomerne rozdelené v znameniach ostatných živlov – tri v zemskom, tri vo vodnom a tri v ohnivom živle. Zvláštna kombinácia energií, ktorá akoby naznačovala, že nám chýba interakcia. Komunikácia ide ešte aj počas piatku 28.decembra len akoby na voľnobeh.

Ale už v piatok večer od pol desiatej sa konečne začali veci meniť. Dovtedy to však vyzeralo ako samá práca, samé povinnosti, a to aj napriek tomu, že asi väčšina tých, ktorí mohli, si vzali dovolenku. Veď kto by nechcel využiť možnosť predĺženého pracovného voľna? Lenže nie nadarmo sa hovorí, že „ryba a hosť na tretí deň dosť“. Myslím to tak, že aj toho voľna si treba vedieť užiť. Ale ako, keď vzdušné znamenia Blížencov, Váh a Vodnára doteraz zívali prázdnotou? 😉

So vstupom Luny do spoločenských Váh sa aspoň mierne dostávajú veci do inej roviny, takže víkend by mohol zaujímavým spôsobom oživiť doteraz stojaté vody konverzácie, intelektuálnej čulosti a ponúknuť aspoň akú takú inšpiráciu.

Venuša v Škorpiónovi v harmonickom postavení s Plutom v znamení Kozorožca prináša výrazný nárast túžby po vzájomných prejavoch fyzickej náklonnosti. Záleží však iba na nás, či sa nám túto príležitosť podarí využiť podľa našich predstáv. To kvôli tomu, že po vstupe Luny do vzdušných Váh sa počas soboty uzatvoria dve málo príjemné kvadratúry – prvá predpoludním o pol jedenástej medzi Lunou a Slnkom. A tá ďalšia je na programe popoludní medzi štvrtou a piatou, keď Lune skríži jej spoločenské plány tvrdá chladná energia Saturna zo znamenia Kozorožca.

Je síce pravdou, že Luna nakoniec uzavrie aj harmonický sextil s Jupiterom, ale táto konštelácia napriek svojim pozitívam na tvrdosť Saturna jednoducho nestačí.

Mať dobré úmysly je síce fajn, ale ak sa do toho postaví rad prekážok, naozaj môže ostať len pri tých úmysloch. Ale nech už budú konštelácie akékoľvek, je to predsa len vždy lepšie, než tupo zízať do stropu a nudiť sa, ako tomu býva počas dní, keď sa nič nedeje 😉

Urobte si deň, aký chcete. Je to vždy len na nás, či sa necháme konšteláciami prevalcovať, alebo sami pomyselne sadneme za volant a aktuálne energie vhodným spôsobom usmerníme tam, kam chceme.

Želám nám všetkým príjemnú sobotu plnú pohody 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥á

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!