Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
30. september 2018

Posledný deň posledného septembrového týždňa. Zaujímavý. Svojím spôsobom zvláštny. Možno viac imaginatívny, plný fantázie, obrazov, predstáv. Málo jednoznačný, skôr o náznakoch, tušeniach, pocitoch. Tie však nemusia zodpovedať realite. Aj keď je pravdou, že svoju realitu si vytvára každý sám svojimi myšlienkami 😉

V hlavnej úlohe nedeľných konštelácii sa predstaví Neptún v znamení Rýb. Ten býva spájaný v tom najlepšom prípade so spiritualitou, či s umeleckou predstavivosťou. Odvrátenou stranou tej istej mince je úmyselné skresľovanie skutočnosti, zahmlievanie, zavádzanie, podvody a lži.

Úplne najhoršie sú neptúnovské úlety do sveta snov, ale aj úniky do sveta mimo reality, keď sa realita stáva neúnosnou, najčastejšie prostredníctvom alkoholu, psychofarmák a drog. Ale toto sú už úplné extrémy, ku ktorým klesajú len tí, ktorí sú k tomu určitým spôsobom predisponovaní.

Čo stojí v pozadí týchto záležitostí? Na jednej strane je to Neptún v znamení Rýb, na druhej Merkúr vo Váhach. Spolu vytvárajú konšteláciu, ktorá sa môže odzrkadliť práve tými zmätenými myšlienkami. Keď sa do našich myšlienok premietajú surrealistické obrazy z nášho podvedomia, často to vedie k dezorientácii a následne aj k problematickým situáciám v komunikácii.

Popri samotnom prepojení Merkúra s Neptúnom sa počas nedele dostane s Neptúnom do kvadratúry aj Luna zo znamenia Blížencov, takže tieto energie budú posilnené. Sotva by sa však dalo povedať, že sa toto posilnenie odzrkadlí pozitívnym spôsobom, dokonca aj v oblasti umenia to bude veľmi podobné.

Popoludní sa situácia predsa len zmení k lepšiemu a k slovu sa namiesto imaginácie dostane konečne racionalita, keď sa Luna dostane do harmonického postavenia s Merkúrom. Tá prináša so sebou súlad medzi tým, čo nám hovorí rozum a tým, čo cítime v srdci. Mno, aj keď … s Lunou vo vzdušných Blížencoch je to skôr asi o tom racionálnom prístupe, než vyslovene o reči srdca. Takže tu by sa patrilo skôr povedať, že je to reč našej duše. A to už je predsa len také, čo viac zodpovedá skutočnosti.

Nedeľa je pomerne pohodový, oddychový deň. Vhodnejšie však bude využiť vibrácie astrologických konštelácií na záležitosti spojené s umením, filmom zo žánru fantasy, divadlom, či zájsť na výstavu venovanú umeleckým fotografiám 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Ako z astrologických konštelácií vyťažiť
pre seba len to najlepšie?
Kliknite sem a objednajte sa na konzultáciu.


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi 😉

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality