Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
4. január 2019

Posledný pracovný deň aktuálneho týždňa sa nesie vo vibráciách harmonických konštelácií Uránu s Merkúrom. Tieto dva astrologické prvky sú si v mnohých rovinách svojho prejavu podobné, veď nie nadarmo sa Urán nazýva vyššou oktávou Merkúra. V každom prípade môžem povedať, že súladné prepojenie energie Uránu a Merkúra stojí v pozadí okamihov, keď sa nám darí nájsť originálny spôsob riešenia zložitých, najmä technických úloh.

Nevšedný, či netradičný pohľad na bežné situácie nám umožňuje zaujať a odkomunikovať stanovisko, ktoré by sa niektorým konvenčne uvažujúcim ľuďom javilo ako príliš svojrázne. A v takých okamihoch si o nás asi pomyslia, že to v hlave máme trochu menej v poriadku.

Luna popoludní okolo piatej hodiny zopakuje harmonický trigón s Uránom, a o jeden a pol hodiny neskôr sa jej vibrácie spoja s vibráciami Merkúra. Možno práve tieto dve konštelácie sa odzrkadlia nadšením z objavenia nových perspektív, či rozšírením obzorov nášho poznania.

Samotné nadšenie z objavovania niečoho nového je však zvyčajne málo platné, treba ho predsa čo najskôr uviesť do reality. A práve takúto príležitosť prinesie vstup Luny do pragmatického znamenia Kozorožca, päť minút pred ôsmou hodinou večer.

Možno sa však budeme radšej držať svojich snov, keď Slnko uzatvorí harmonický sextil s idealistickým Neptúnom. Avšak to bude trvať len do sobotného včasného rána, kedy nakoniec aj Merkúr vstúpi do zemského praktického znamenia Kozorožca, ktorý od nás požaduje, aby sme si dobre premysleli svoje plány, kým sa pustíme do ich uskutočňovania.

Piatok vyzerá z astrologického hľadiska naozaj dobre. A ak sa dokážete uvoľniť zo zovretia tradičného spôsobu uvažovania, celkom určite nakoniec oceníte nový pocit slobody. Práve ten prinášajú okamihy, keď sa nám podarí vykĺznuť von z vyjazdených koľají našich zvykov 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality