Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
5. december 2018

Stredajšie konštelácie sú celkom fajn a ak by sme dokázali využiť ich potenciál účinným spôsobom, mohli by sa odzrkadliť napríklad v oblasti umenia a spirituality. Mám však na mysli našu schopnosť umenie vnímať, nie umeleckým spôsobom tvoriť. To preto, lebo na tvorbu by sme tu potrebovali iné energie, než aké nás sprevádzajú počas týchto dní.

Aktuálne je to skôr o schopnosti naladiť sa na prichádzajúce vnemy, ponoriť sa do sveta svojich snov, predstáv, obrazov, ktoré nám teraz ľahšie než inokedy vykresľuje naša myseľ. Možno by sa dalo hovoriť aj o intuícii, ale či by sa na ňu skutočne dalo spoľahnúť, na to by som sa teraz naozaj nespoliehal.

Sú tu dva dôvody, ktoré ma vedú k takýmto úvahám. Jedným z nich je kvadratúra medzi Slnkom v Strelcovi a Neptúnom v znamení Rýb, o ktorej sme si povedali už včera. Jednou stranou tejto mince je napríklad vzostup romantických energií, druhou stranou je oslabenie vôle a schopnosti cieľavedomého postupu.

Akoby našu myseľ obklopovala nejaká hmla, ktorá skresľuje realistický pohľad na svet, odvádza našu pozornosť niekam, kde vtáky lietajú, vyvoláva v nás túžbu pridať sa k nim, alebo jednoducho nájsť spôsob, ako uniknúť od svojich povinností.

Pre tých, ktorí si potrebujú udržať plnú pozornosť a sústrediť sa na presné plnenie svojich pracovných úloh, môže byť streda z tohto hľadiska náročnejším dňom.

Druhým dôvodom týchto úvah je spomalenie pohybu retrográdneho Merkúra na posledných stupňoch znamenia Škorpióna. Toto spomalenie predchádza štvrtkovej otočke Merkúra, ukončeniu jeho fázy cúvania a zmene smeru pohybu na priamy. Odzrkadľuje sa to v našom myslení, najmä keď cez pozíciu Merkúra bude v stredu neskoro večer prechádzať Luna.

Súbeh týchto konštelácií a vzájomné prelínanie ich energií sa celkom určite dá interpretovať aj ako dočasný výpadok schopnosti racionálneho uvažovania. Nazdávam sa, že tieto dni sú síce vhodné na všetko romantické, ale určite nie na prijímanie dôležitých rozhodnutí, ktoré budú určovať naše ďalšie smerovanie, či zaväzovať nás k následnému plneniu zmluvných povinností.

V každom prípade bude vhodné, pripomenúť si jednu zo Štyroch dohôd: Prestaňte si vytvárať domnienky. Ak máte málo informácií, na základe ktorých by ste si mohli dovoliť tvrdiť niečo skutočne závažné, urobíte dobre, ak si počkáte na čas, kedy bude vaša myseľ môcť pracovať s faktami.

Nie nadarmo sa hovorí, že nič nie je také, ako sa javí na prvý pohľad. Zdanie klame. A počas týchto dní to platí v plne miere.

Streda je z astrologického hľadiska tak či tak pozoruhodným dňom, aj keď jej vibrácie sú skôr vhodné na všetko, čo je vzdialené skutočnosti; nevšedné, citové; záhadné a neobyčajné 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality