Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
23. september 2018

Necelých šesť minút pred treťou hodinou v noci zo soboty na nedeľu vstúpi Slnko do znamenia Váh a na severnej pologuli sa tým začína jeseň. Aké bude a čo všetko môže priniesť toto trojmesačné obdobie, na to sa teraz spolu pozrieme.

Pri prvom pohľade na zastúpenie živlov podľa obsadenia znamení planétami je zjavná neprítomnosť ohňa. To by mohlo viesť k myšlienke, že jeseň bude kadejaká, ale nám bude teraz chýbať vitalita, nadšenie, aktivita, tvorivosť, oplývanie silou vôle. V konečnom dôsledku sa chýbajúce zastúpenie ohnivých znamení môže odzrkadliť tým, že budeme viac náchylní prejavovať sa vyhasnuto a kŕčovito.

Ostaňme ešte pri živloch. Najsilnejšie sú zastúpené vodné znamenia – Venušou a Jupiterom v Škorpiónovi, Lunou a Neptúnom v znamení Rýb. Vodné znamenia sú spájané s emocionalitou, takže z tohto uhla pohľadu sa nazdávam, že práve pocity a emócie budú zohrávať kľúčovú úlohu v nasledujúcom období.

Rovnaký počet planét v znameniach vzdušného a zemského živlu dáva tušiť, že komunikácia a vzťahy sa teraz dostanú do popredia predsa len o niečo viac. Zameranie na materiálne záležitosti by sa v tomto pomyslenom rebríčku priorít dostalo až na tretie miesto.

Dominantné je postavenie Saturna v jeho domovskom znamení Kozorožca. Práve tento strohý, konzervatívny vládca času bude stáť v pozadí všetkých kľúčových situácií počas jesene. Svojou disharmonickou väzbou so Slnkom a Merkúrom naznačuje, že nasledujúce tri mesiace budú z určitého uhla pohľadu obdobím očisty.

Počas jesene nastane viacero okamihov, v ktorých sa preverí životaschopnosť našich partnerských vzťahov, rovnako ako aj schopnosť diplomacie a nachádzania kompromisných riešení v tejto dôležitej oblasti nášho života.

Trigón medzi Slnkom vo Váhach a Marsom vo Vodnárovi, teda planétami reprezentujúcimi mužskú energiu sú pozitívnym prvkom. Avšak predsa len o trochu lepšie sú na tom ženské energie, zastúpené Lunou v znamení Rýb v trigóne s Venušou v Škorpiónovi. V prospech tohto názoru hovorí skutočnosť, že voči Slnku vytvára veľmi nepríjemnú, tvrdú kvadratúru Saturn zo znamenia Kozorožca. Práve táto konštelácia určitým spôsobom oslabuje potenciál mužských energií. Jednoducho povedané, muži to budú mať počas jesene podstatne náročnejšie.

Významným spôsobom môže počas jesene zamiešať karty Venuša, ktorá sa bude od 6.októbra do 16.novembra 2018 pohybovať retrográdne. Práve Venuša môže v tomto období priniesť potrebu prehodnotenia našich partnerských vzťahov.

Aké odporúčanie by bolo namieste pre zvládnutie jesenných energií? Nuž, myslím si, že v situáciách, keď budeme stáť pred určitým dôležitým rozhodnutím, nám môže veľmi dobre pomôcť, ak sa necháme viesť hlasom svojho srdca. Veď práve srdce je sídlom našej duše. A naša duša pozná odpovede na všetky podstatné otázky. Stačí si nájsť čas a vytvoriť priestor na rozhovor s ňou, pýtať sa … a najmä počúvať ju.

Váš astrológ Ľubo Drozd

Chcete pre seba len to najlepšie?
Objednajte sa na konzultáciu.


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality