Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Piatok 17. august 2018

Po chvíľami až krkolomnom vývoji, aký sprevádzal predchádzajúce dva dni, končí pracovný týždeň úplne protikladnými harmonickými konšteláciami, ktoré nás s prítomnosťou Luny v Škorpiónovi dokážu vyniesť až kamsi na vrcholky hôr, alebo naopak stiahnuť do morských hlbín. Iste, myslím to obrazne, a týka sa to našich nálad a pocitov, keď sa Luna počas predpoludnia i po poludní postupne blíži k pozícii Jupitera, ktorý len málokedy pozná pravú mieru, a zvyčajne to so všetkým preháňa.

Jupiter je však v astrológii považovaný za dobrodeja a v jeho charaktere sú len samé pozitívne črty – prináša optimizmus, sebadôveru, veľkorysosť, príležitosti pre rast a rozvoj. A vzhľadom k tomu, že počas piatka sa jeho energia spojí s vibráciami Luny v znamení Škorpióna, ktoré tiež zvyčajne ženie veci do extrémov, dá sa očakávať, že emócie s nami budú celkom slušne lomcovať.

Ako sa tieto emocionálne vrcholy alebo hlbiny prejavia, záleží len na tom, akým situáciami sme prechádzali v uplynulých dňoch. A ako to už býva, kto seje vietor, ten zožne búrku. To platí vždy, pretože podľa toho aké podnety dávame, s takými reakciami sa potom stretneme. Navyše Jupiter túži po rozširovaní svojich obzorov, či už kontaktom s ľuďmi, ktorých nám pritiahne do života, alebo cestovaním a získavaním nových poznatkov.

Jednou z jeho najvýznamnejších vlastností je nespútanosť a slobodymilovnosť: Jupiter určite nepatrí k tým, ktorí sa nechajú nejako obmedzovať, a ak sa o to niekto pokúsi, ľahko sa môže stať, že v tých chvíľach „zahorí hnevom spravodlivých“. To poznajú celkom určite všetci, ktorí sú narodení pod jeho vládou a majú napríklad Ascendent v Strelcovi, alebo sú pozíciou Jupitera vo svojom horoskope výraznejšie signovaní 😉

Spojenie Luny s Jupiterom v Škorpiónovi môže stáť v pozadí situácií, keď sa cítime bezbranní a neschopní urobiť potrebné vytúžené zmeny, aj keď jednoducho vieme, že tieto zmeny sú nevyhnutné a celkom určite nás posunú v našom vývoji o poriadny kus dopredu.

Vibrácie Luny a Jupitera súčasne vytvárajú harmonický prúd s energie smerujúcej k inšpiratívnemu Neptúnu, a spoločne s ním zosilňujú naše doteraz neuskutočnené fantázie. Skvelou správou je, že napriek tomu, že sa teraz cítime akoby sme uviazli kdesi, odkiaľ sa nevieme pohnúť, je to len dočasné, pretože už počas nedele sa retrográdny Merkúr na svojej ceste znamením Leva konečne zastaví.

Potom, keď sa Merkúr otočí do priameho smeru, celé toto príšerné trojtýždňové obdobie, plné manipulácie a citového vydierania, snorenia a neprípustného zasahovania do súkromia, ktoré sa nedá vôbec ničím ospravedlniť, bude patriť minulosti.

Našťastie môžeme veľmi jednoducho získať späť moc nad svojim životom, keď si jednoznačne vymedzíme hranice a budeme nekompromisne trvať na ich dodržiavaní.

Želám nám všetkým, nech náš sprevádzajú tie najlepšie dary Jupitera – slobodymilovnosť, nespútanosť a najmä optimizmus. Optimistické očakávania zvyčajne vedú aj k pozitívnym výsledkom. A ak je aj naše srdce naplnené láskou, dokážeme aj hory prenášať 😉

Chcem sa objednať na konzultáciu !


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi !

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!