Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Piatok 24. august 2018

Máme tu koniec pracovného týždňa a ak by som mal prihliadať len ku konšteláciám, ktoré sa uzatvoria počas piatka, sotva by som napísal niečo viac, než len to, že aký deň si urobíme, taký ho aj budeme mať. V piatok sa uzatvára len jedna z konštelácií. V nej sa krátko pred pol jedenástou v noci dostane Luna vo Vodnárovi do opozície s Merkúrom v znamení Leva.

Mohli by sme si myslieť, že na jednej strane Luna v znamení Vodnára, zameraného na budúcnosť, nás nabáda, aby sme si pripomenuli naše doteraz neuskutočnené sny a plány z nedávnych týždňov a mesiacov. Pripomína nám ich, ako keby každý jeden z nich bol reálny. Veci sa majú tak, že možné je takmer všetko, samozrejme, za predpokladu, ak sú na to vhodné podmienky. Avšak teraz, keď polovica z planét, ktoré súčasná astrológia berie do úvahy, sa pohybuje spätným chodom?

Celkom by nám pomohlo, keby aspoň ten Mars už konečne prestal cúvať, a veci sa konečne dali do pohybu! Zakrátko  by sme videli výsledky nášho úsilia. Ale na zmenu smeru jeho pohybu si budeme musieť počkať do pondelka 27.augusta 2018. Aj potom ešte niekoľko dní bude trvať, kým sa Mars začne pohybovať po ekliptike svojou bežnou rýchlosťou, čo sa odzrkadlí v situáciách, keď konečne budeme viditeľne smerovať k svojim dlho očakávaným výsledkom a napĺňať naše ciele.

Slnko na začiatku znamenia Panny už začína postupne uzatvárať stabilnú konšteláciu s Uránom v Býkovi a Saturnom v znamení Kozorožca. Na ekliptike sa vytvára Veľký zemský trigón. Je to asi najsilnejšia konštelácia nielen týchto dní, ale aj týždňov a mesiacov. Dôvod tohto tvrdenia spočíva v tom, že sila Saturna je zvýraznená jeho prítomnosťou v jeho domovskom znamení Kozorožca, Slnku v Panne dáva dispozície Merkúr zo znamenia Leva a Uránu v Býkovi zase Venuša vo svojom druhom domovskom znamení, vo Váhach. Každá z planét, ktoré teraz vytvárajú Veľký zemský trigón je určitým spôsobom posilnená a v konečnom dôsledku sa ich energie premietajú do stability, ktorou oplýva každý Veľký trigón.

Na jednej strane je to fajn, ak by sme hovorili o začiatku niečoho, čo má dlhodobo pretrvávať. Na strane druhej, ak vo svojom živote práve teraz prechádzame obdobím, keď potrebujeme zmenu, ktorá nás posunie ďalej v našom vývoji, stabilita je toho presným opakom. Nuž, každá minca má dve strany a preto ani tradičné ponímanie skvelých vlastností takej konštelácie, akou je Veľký trigón, nemožno zovšeobecňovať.

A ak sa k energii Veľkého trigónu tvoreného Slnkom, Saturnom a Uránom pridá ešte aj retrográdny Mars, dalo by sa povedať, že je to jednoducho zabité. Vynakladáme ohromné úsilie, aby sme sa dostali aspoň o kúsok vpred a videli výsledky, ale teraz to jednoducho nejde. A ak predsa, tak asi len ako v lete na saniach. Iste, hovorí sa „vydrž a vytrvaj“, hovorí sa, že bez práce nie sú koláče, ale s Marsom, ktorý osemdesiat dní stále len cúva, máme toho všetkého už asi plné zuby.

Našťastie všetko, čo má svoj začiatok, má aj svoj koniec. Rovnako je to aj tým Marsom, ktorý už v pondelok zmení svoj smer a začne sa pohybovať po ekliptike smerom ku koncu znamenia Kozorožca.

A aký teda bude ten piatok? Nuž, nekomplikovaný, takže je to len na nás. Aký si ho urobíme, taký ho aj budeme mať 😉

Chcem sa objednať na konzultáciu !


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi !

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality