Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
12. september 2018

Vo včerajšom horoskope som sa zmienil o výrazne pozitívnych energiách Jupitera a Pluta, ktoré v harmonickom postavení so Slnkom v znamení Panny dokážu preklenúť aj menej príjemné konštelácie. Ako jednu z nich som spomenul opozíciu medzi Venušou v Škorpiónovi a Uránom v znamení Býka. Tá sa zvyčajne odzrkadľuje nečakanými a prekvapujúcimi zmenami vo vývoji partnerských vzťahov a jej vibrácie sa môžu odzrkadliť u tých, ktorí majú niektorú z osobných planét na začiatku (2. – 3. stupeň) pevných znamení Škorpióna, Býka, Leva a Vodnára, prípadne v ich osobnom horoskope prechádza týmito miestami os Ascendent / Descendent, alebo MC / IC.

Ako sa prejavuje Venuša v Škorpiónovi? Nuž, tí, ktorí ju majú vo svojom horoskope v tomto intenzívnom znamení, tí by o tom mohli rozprávať. Veľmi stručne by sa to dalo charakterizovať slovami „všetko alebo nič“, a týka sa to lásky a partnerských vzťahov. Láska Venuše v Škorpiónovi je hlboká, zmyslená, neraz plná extrémnych emócií, ktorých intenzitu dokážu zvládnuť len skutočne vyspelé osobnosti v roli partnerov.

Venuša v Škorpiónovi sa môže dlho vyhýbať vzťahom, pretože kdesi vo svojom vnútri skrýva strach zo zrady. Dokáže čakať celé roky, kým sa jej podarí nájsť niekoho, kto zvládne úroveň intenzity jej lásky, ale keď nájde toho pravého a zamiluje sa, bude ho milovať hádam až naveky. To však platí len vtedy, ak ich nezradíte. V opačnom prípade počítajte s tým, že vás od seba odseknú a už nikdy sa s vami nespoja.

Škorpión je znamením transformácie, zániku i znovuzrodenia a tí, ktorí tu majú Venušu, vám mnohonásobne vrátia všetku lásku, ktorú do vzťahu s nimi vložíte. Myslím, že celkom v tomto poňatí sa nesie text skladby „Naveky“ od Katky Knechtovej: „Ako mesiac odrazí svoju tvár v nočných tmách na oceán, tak aj ja budem tvojím odrazom, v prúde dní, čo si nájde cestu von do všetkých svetových strán.“

Voči Venuši sa počas stredy dostáva do opozície nepredvídateľný Urán, ktorý je známy tým, že stojí v pozadí situácií plných napätia a prekvapujúcich zmien. Tieto zmeny by sa mohli prejaviť práve v našich partnerských vzťahoch, ak im chýba rýdzosť a potrebná hĺbka, ktorú požaduje Venuša v znamení Škorpióna.

Saturn z Kozorožca však svojím harmonickým sextilom k Venuši a trigónom k Uránu vytvára stabilizujúce premostenie napätej opozície medzi týmito dvomi planétami. Ponúka tak možnosť riešiť napäté situácie v partnerských vzťahoch spôsobom, nad ktorým by jeden ostal stáť v nemom úžase, pretože do citov sa tu teraz vnáša veľmi pragmatický, seriózny a mimoriadne zodpovedný prístup. Nie je potrebné túto tému viac vysvetľovať, celkom postačí, keď si spomeniete na slová z Malého princa: „Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal.“

Aký teda bude tretí deň aktuálneho týždňa? Celkom určite bude zaujímavý a možno prinesie aj rozporuplné situácie. S Lunou vo Váhach sme ochotnejší ku kompromisom a vzájomným dohodám. Skôr by sa dalo čakať, že večer po ôsmej, keď Luna prekročí hranicu medzi Váhami a znamením Škorpióna, to bude výraznejšie iskriť.

Kým to všetko príde, môžeme predsa len uviesť mnoho vecí na pravú mieru. Nuž, nech sa tak stane a nech každému z nás prinesie streda splnenie tých najlepších očakávaní 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

Chcem sa objednať na konzultáciu !


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi !

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality