Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
13. september 2018

Vstupujeme do druhej polovice týždňa, ktorá sa nesie v dvoch rôznych rovinách, keď sa Merkúr, planéta v astrológii spájaná s komunikáciou a obchodom, dostáva v znamení Panny do opozície s Neptúnom. Je to konštelácia, ktorá na jednej strane môže povzbudzovať k lyrickým vyjadreniam našich myšlienok, veď Neptún je planétou imaginácie a fantázie, ktorou sa môžeme nechať unášať do sveta svojich vlastných predstáv, pocitov a nejasných tušení.

Na druhej strane sa však vibrácie Neptúna môžu odzrkadliť v situáciách, keď to čo vidíme a počujeme, nemusí zodpovedať realite, pretože sme skôr náchylní jednoducho veriť a dôverovať, ľahšie sa necháme ovplyvniť tým, čo počuť chceme, než tým, čo by sme počuť skutočne mali.

Astrologický Neptún rozplýva a rozmazáva obraz skutočnosti, takže sa na svet okolo seba pozeráme optikou ružových okuliarov. Na mieste je teda ostražitosť a potreba plného sústredenia, najmä ak sa počas tohto dňa chystáte uzatvoriť významné dohody, či podpisovať zmluvy, ktorými sa zaväzujete k dlhodobému plneniu dohodnutých podmienok.

Rovnako je potrebné dávať pozor aj pri významnejšom nákupe, napríklad komunikačnej techniky, ktorá spadá pod vládu Merkúra. Dôvodom pre toto odporúčanie je jednoduchý overený fakt, že v tovare zakúpenom v čase takej konštelácie, akou je opozícia medzi Merkúrom a klamlivým Neptúnom, môžu byť skryté chyby, ktoré sa zvyčajne ukážu až počas používania.

Druhá rovina tejto konštelácie je oveľa príjemnejšia, ak hovoríme o možnostiach jej využitia v umeleckej sfére. Neptúnovské vibrácie dokážu byť veľmi pozoruhodné, ak ich využijú umelci vo svojej profesii. Imaginácia má teraz úplne voľnú cestu a napríklad herci dokážu v čase opozície medzi Merkúrom a Neptúnom stvárniť svoje postavy mimoriadne uveriteľne a presvedčivo 🙂

Štvrtok je naozaj zvláštnym dňom, počas ktorého akoby naša racionalita ustupovala kamsi do úzadia. S Lunou, Venušou a Jupiterom v Škorpiónovi a Neptúnom v znamení Rýb sme citlivejší a vnímavejší. Ak k tomu pripočítame tú opozíciu Merkúra v racionálnej Panne s imaginatívnym Neptúnom, dá sa predpokladať, že naša myseľ bude mať tendenciu ulietavať kamsi do sveta fantázie. Možno by sme na ďalší deň urobili dobre, keby sme si skontrolovali, či sa v našej práci vykonanej počas dňa nevyskytol vyšší počet chýb.

V každom prípade však môžem povedať, že nebyť sklonov k úletom, štvrtok je z hľadiska astrologických energií veľmi pokojným dňom 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

Chcem sa objednať na konzultáciu !


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi !

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!