Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy v dňoch od 25.09.2023

Stručný pohľad na horoskop týždňa od 25. septembra 2023

Posledné dni septembra bude dianie u nás i vo svete ovplyvňovať rad harmonicky pôsobiacich konštelácií, ktoré prajú dôležitým jednaniam, podpisom významných zmlúv a uzatváraniu rozumných dohôd.

Merkúr v Panne vytvorí trigón na Urán v znamení Býka a táto konštelácia môže priniesť zvýšené objemy obchodov s výpočtovou a s komunikačnou technikou. Vyznamenať sa môžu vedci a technici pri riešení problémov ľudstva.

Jesenná rovnodennosť

Pondelok, 25. septembra

01:29 hod. – Luna vstupuje do znamenia Vodnára

Dni od soboty 23. do utorka 26. septembra prinášajú šťastie, optimizmus a rýchlu myseľ. Je to vynikajúci čas na spoločenské kontakty a pohodové nadväzovanie nových priateľstiev.

Pri plánovaní budúcnosti sa môžete spoľahnúť na široký rozhľad, dobrý prehľad a skvelé rozhodovacie schopnosti.

Na rozšírenie vašich obzorov a všeobecných vedomostí by bolo výborné cestovanie do ďalekých krajín. (Merkúr v trigóne s Jupiterom – táto konštelácia sa uzavrie o 14:09 hod. SELČ)

Streda, 27. septembra

02:18 hod. – Luna vstupuje do znamenia Rýb

Piatok, 29. septembra

02:17 hod.- Luna vstupuje do znamenia Barana

Piatok, 29. septembra

11:57 hod. – Spln v Baranovi 29. septembra 2023 na 06°♈00′ nevytvára s Lunou žiadne planetárne konštelácie. Na tomto stupni ekliptiky sa nenachádzajú ani žiadne významné stálice.

Hlavný vplyv na Spln má teda Venuša v kvadratúre s Uránom:

Dni od utorka 26. septembra do pondelka 2. októbra môžu otestovať stabilitu vašich milostných vzťahov prostredníctvom nečakaných prekvapujúcich impulzov.

Potreba slobody a intenzívnejšieho pocitu vzrušenia môže preveriť vašu trpezlivosť s milovanou osobou, alebo viesť k tomu, že možno budete venovať príliš veľa pozornosti iným ľuďom – na úkor svojho partnera.

Zdravý vzťah však nebude čeliť žiadnej väčšej dráme, samozrejme za predpokladu, že váš partner má vysokú mieru tolerancie. (Venuša v kvadratúre na Urán – táto konštelácia sa uzavrie o 19:52 hod. SELČ)

Sobota, 30. septembra

Od štvrtka 28. septembra do nedele 1. októbra prinášajú energie duševnú bystrosť, vynaliezavosť a dôvtip.

Vďaka iniciatíve a silnému zmyslu pre cieľ môžete v krátkom čase zvládnuť veľa práce. Môžete byť priamejší a úprimnejší pri dosahovaní svojich túžob a získavaní podpory druhých.

Mimoriadny nárast charizmy a intelektuálnej príťažlivosti bude prospievať spoločenskému styku a odzrkadlí sa aj vo vašom milostnom živote. (Merkúr v semisextile s Marsom – táto konštelácia sa uzavrie o 10:34 hod. SELČ)

Dni od piatku 29. septembra do nedele 1. októbra prinášajú do vášho života zmeny a vzrušenie bez toho, aby spôsobili rozruch a chaos.

Riaďte sa svojou intuíciou, najmä vo vzťahoch, kde môžete využiť šancu prelomiť ľady. Budú vás priťahovať nezvyčajní ľudia a možné sú aj „náhodné“ nečakané stretnutia.

Buďte flexibilní a otvorení novým príležitostiam. (Merkúr v trigóne s Uránom – táto konštelácia sa uzavrie o 18:55 hod. SELČ)

Nedeľa, 1. októbra

21:17 hod. – Luna vstupuje do znamenia Býka

Vibrácie energií od štvrtka 28. septembra do utorka 3. októbra môžu spôsobiť, že stratíte trpezlivosť. To by mohlo mnoho vecí ešte zhoršiť alebo znamenať, že budete musieť začať odznova.

Môžete stratiť nervy, ak vás bude niekto príliš obmedzovať. Je potrebné sa ovládať, aby ste zabránili tomu, že sa vám do cesty postaví niečia vzdorovitosť.

Ak ste nahnevaní, vyhýbajte sa riskovaniu alebo používaniu nebezpečných strojov.

Medzi prijatím rozhodnutia a jeho realizáciou si vyhraďte určitý čas. (Mars kvinkunx Urán – táto konštelácia sa uzavrie o 06:38 hod. SELČ)

Záver týždňa od piatku 29. septembra do pondelka 2. októbra má vplyv na zábavu a priateľstvo, takže je to skvelý čas na oddych a relaxáciu.

Vďaka menšiemu stresu a väčšej harmónii vo vašich vzťahoch by mali byť príjemnejšie aj vaše spoločenské stretnutia.

Vašim intímnym vzťahom pomôže užšie spojenie a lepšia schopnosť vyjadrovať lásku a prejavovať náklonnosť. (Merkúr v semisextile s Venušou – táto konštelácia sa uzavrie o 13:37 hod. SELČ)

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Poď sa naučiť základy astrológie
Objednaj si rozbor a výklad svojho horoskopu
alebo si prečítaj ďalšie články

Najlepšie okamihy týždňa

Týždenný horoskop AnteAr

Venuša a Jupiter

Venuša sa bude aj naďalej pohybovať kráľovským znamením Leva, povzbudí kreatívnych jedincov a z tejto Venušinej pozície môžu profitovať najmä prevádzkovatelia kultúrnych a zábavných centier.

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre podpisy významných zmlúv, pre dôležité schôdzky, pre vstup do stavu manželského, alebo pre rozhodovanie v zásadných otázkach, nastávajú v časoch:

okolo 09:55 hod. SELČ ( Venuša v zenite )
okolo 10:50 hod. SELČ ( Jupiter zapadá )
okolo 16:50 hod. SELČ ( Venuša zapadá )
SELČ je bežne používaná skratka pre „Stredoeurópsky letný čas“

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 27.09.2023 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD)
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Odvaha, sila a priebojnosť

Fire & Water - AnteAr

Slnko v Panne & Mars vo Váhach

V obdobiach, keď sa pohybuje Mars vo Váhach, je tomto znamení obrazne povedané “na návšteve v cudzom prostredí” či astrologickou rečou „je v exile“ – naproti je znamenie Barana, kde vládne a preto Mars vo Váhach jednoducho nemá toľko príležitostí prejaviť sa plne harmonicky. Napriek tomu ale dáva – ako dobre vychovaný hosť – tým, ktorí sa pokúšajú na sebe pracovať a konajú, lepšie predpoklady pre uplatnenie svojej vľúdnejšej tváre.

Mars vo Váhach prináša ľahšie zameranie úsilia do spoločnosti, na kamarátstvo, priateľstvo a spoluprácu. Vlastné činy a úsilie v týchto obdobiach nemusia byť prehnane odvážne a rázne, ale všetko môže byť ľahšie podfarbené citom pre spravodlivosť, konané s väčšou rozvahou. Aktivity môžu byť rozvážne, viac umiernené a konané v prospech spravodlivosti a harmónie.

S Marsom vo Váhach sa dá tiež lepšie si uvedomiť svoje morálne presvedčenie a s odvahou za ním stáť. Jednoduchšie sa darí vedome nachádzať vyváženosť, dosahovať kompromisy či presadzovať spravodlivosť a tiež je ľahšie obrúsiť ostne svojho ega.

Na sebe pracujúcim ľuďom sa v tomto období s väčším úspechom než inokedy darí transformovať prípadnú vulgárnosť na zdvorilosť, neúprimnosť na diplomatickosť, sebectvo na ohľaduplnosť, svárlivosť na nachádzanie súhlasu a impulzívnosť na vyrovnanosť a človek viac berie ohľady na svoje okolie a darí sa mu lepšie zladiť svoje úsilie s druhými.

Pri neharmonických väzbách Marsu do horoskopu narodenia však môžu vo zvýšenej miere prichádzať neúprimnosť a faloš, servilnosť, zábrany, konfrontačné situácie, strety a hádky, problémy v spoločnosti i v zmluvných vzťahoch, a býva tiež viac právnych sporov. Častejšie sa navyše môžeme stretnúť so zmenšením zvyčajnej rozhodnosti a orientácie v bežných situáciách, niekedy aj s neobvyklým stavom, kedy je človek ovládaný.

Vo fyzickej rovine sa môžu viac objavovať úrazy a komplikácie v oblasti obličiek a močových ciest, častejšie sú aj kŕče či zápaly.

Týka sa to najviac tých, ktorí majú obsadený 14° – 19° znamenia Váh, Barana, Raka a Kozorožca.

Pre podrobnejšie informácie po vplyvoch tranzitujúceho Marsu sa oplatí konzultovať váš horoskop narodenia s astrológom.

Získajte viac informácií na tému: Mars v znameniach zverokruhu

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre situácie, keď potrebujete nabrať silu a odvahu k ráznym činom: využite energiu Marsu v diplomatickom vzdušnom znamení Váh, alebo využite energiu Slnka v Panne:

okolo 08:10 hod. SELČ ( Mars vystupuje nad obzor )
okolo 12:35 hod. SELČ ( Slnko v zenite )
okolo 13:45 hod. SELČ ( Mars v zenite )
okolo 18:40 hod. SELČ ( Slnko zapadá )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 27.09.2023 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.
2770


Meditácie a regresné techniky

Regress AnteAr

Neptún

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre meditácie, pre ponory do podvedomia za pomoci regresných techník nastávajú v čase okolo 00:35 hod. SELČ, potom v čase okolo 06:25 hod., neskôr okolo 12:35 hod., a napokon ešte aj okolo 18:45 hod. SELČ, kedy sa Neptún – planéta v astrológii spájaná s jemnými vibráciami vysokých spirituálnych energií – ocitá vo významných pozíciách, ktoré sú vhodné pre tieto záležitosti.

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 27.09.2023 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Ezoterická škola tradičnej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Horoskop na minulý týždeň

Merkúr v Panne

Venuša v Levovi

Mars vo Váhach

Astrológia

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!