Poslednú aktualizáciu dňa 09/05/2023 vykonal astromaïa

Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy v dňoch od 01.05.2023

Stručný pohľad na horoskop týždňa od 01. mája 2023

Najvýznamnejšou udalosťou prvého májového týždňa v roku 2023 je piatkový lunárny Spln v znamení Škorpióna sprevádzaný zatmením Mesiaca. Už vo štvrtok podvečer môže začať narastať napätie, ktoré vyvrcholí počas nasledujúceho dňa.

Ostatné energie planetárnych konštelácií počas aktuálneho týždňa však naznačujú, že väčšina dní by sa mohla niesť pod vládou harmonických vibrácií, v ktorých hlavnú úlohu bude zohrávať Venuša.

Môžeme počítať s harmóniou, ľahkosťou, šťastím a príležitosťami pre rast a rozvoj. Táto duchovne osvietená fáza života vám poskytne vynikajúci celkový pohľad na seba a vaše miesto vo svete.

Scorpio full Moon AnteAr

Pondelok, 1. máj

Pluto na 00°♒21’ vstupuje do svojej retrográdnej fázy, ktorá potrvá do 10. októbra 2023. Je to čas na zamyslenie sa nad otázkami vplyvu a moci, ktoré pretrvávajú vo vašom živote.

Ak vás ľudia ovládali alebo manipulovali, teraz nadišiel čas nechať ich odísť. Ak ste príliš ovládali iných alebo určité situácie, potom je tu čas, aby ste s tým prestali.

Retrogradita Pluta nie je obdobím na ovládanie prostredníctvom moci, ale časom na jej odstránenie.

Osudové udalosti a opakujúce sa témy posilnia, ktoré z vašich mocenských návykov, nutkavých zvyklostí, závislostí alebo predsudkov je potrebné odstrániť.

Od nedele do stredy bude zvýraznené vaše myslenie, komunikácia a možnosť úspechov spojených s cestovaním na krátke vzdialenosti. Planetárne konštelácie prinášajú duševnú pohotovosť, rýchle myslenie, prispôsobivosť a zvedavosť.

Očakávajte viac osobných interakcií s ľuďmi z vášho najbližšieho okolia, so súrodencami, v školách so spolužiakmi a vašimi známymi na internete.

Je to dobrý začiatok na zdieľanie nápadov, vytváranie plánov, nákup a predaj, vyjednávanie a spoznávanie nových ľudí. (Slnko v konjunkcii s retrográdnym Merkúrom na 11°♉19’)

Utorok, 2. máj

08:08Luna vstupuje do znamenia Váh.

Od 25. apríla do 7. mája prinášajú planetárne energie harmóniu, ľahkosť, šťastie a príležitosti pre rast a rozvoj. Táto duchovne osvietená fáza života vám poskytne vynikajúci celkový pohľad na seba a vaše miesto vo svete.

Byť veľkorysý teraz neznamená, že musíte obetovať svoj životný štandard. Vďaka optimizmu, dobrým úmyslom a morálnej bezúhonnosti je tento čas vhodný na profesionálny postup, podnikanie a právne záležitosti. (Jupiter semisextil Neptún)

Štvrtok, 4. máj

16:32Luna vstupuje do znamenia Škorpióna.

Od utorka do soboty môžete pociťovať neistotu ohľadom seba a svojho vzhľadu. Môžete mať pocit, že sa na vás ostatní divne pozerajú alebo si myslia, že ste nejakým spôsobom zvláštni.

Je dôležité uvedomiť si, že všetky takéto dojmy sú skreslené a nezodpovedajú skutočnosti.

Vyhnite sa teraz prílišnej idealizácii objektu vašich romantických záujmov a prestaňte ignorovať zjavné nedostatky, ktoré vidia všetci ostatní. (Venuša v kvadratúre s Neptúnom)

Piatok, 5. máj

Od utorka až do nedele budú vládnuť konštelácie, ktoré prinášajú šťastie a úspech. Mali by ste sa tešiť väčšej popularite, charizme a šarmu. Pravdepodobne sa budete cítiť a vyzerať veľmi dobre a skutočne aj budete príťažlivejší než zvyčajne.

Sú to vynikajúce vibrácie na spoločenské kontakty a najmä na randenie. Nadväzovanie priateľstiev pôjde ľahko a nové partnerstvá budú úprimné a obojstranne výhodné.

Šťastné okolnosti sa týkajú aj cestovania na väčšie vzdialenosti, finančné investície, vyššie vzdelania a práva. (Venuša v sextile s Jupiterom)

Lunárny Spln na 14°♏58’ sprevádzaný zatmením Mesiaca 5. mája 2023 o 19:33 hod. prináša hektickú aktivitu a nečakané udalosti, ktoré vás môžu poriadne vystresovať.

Nie sú to vhodné energie na vytváranie plánov, vyjednávanie obchodných dohôd ani na venovanie sa akýmkoľvek duševným úlohám, ktoré si vyžadujú trpezlivosť a sebadisciplínu. Je lepšie oslobodiť svoju myseľ od zodpovednosti a nechať sa unášať prúdom.

Možno urobíte nejaký objav, zažijete záblesky pochopenia alebo stretnete nových zaujímavých ľudí, ktorí spochybnia váš doterajší spôsob myslenia. (Slnko v znamení Býka sa blíži do konjunkcie s Uránom)

Sobota, 6. máj

22:03Luna vstupuje do znamenia Strelca.

Nedeľa 7. máj

16:24Venuša vstupuje do znamenia Raka.

Od piatku do budúceho utorka prinášajú planetárne energie možnosť komplikácií v priateľských vzťahoch a vo vašom milostnom živote. Mohlo by ísť o prejavy manipulácie, posadnutosti, fascinácie či žiarlivosti.

Do popredia našej pozornosti sa teraz dostávajú otázky moci a dominancie alebo nebezpečenstvo narušenia súkromia. Môžete sa zapliesť s niekým, s kým je ťažké vychádzať, ale od koho sa dá len veľmi ťažko odpútať.

Možno z karmických dôvodov môže niekto vstúpiť do vášho života, spôsobiť dramatické situácie a potom odísť. (Venuša v kvinkunxe s Plutom)

Pre ďalšie informácie kliknite sem: Najlepšie okamihy týždňa (na stránke pod textom horoskopu)

Súvisiace témy:

Retrográdny Merkúr – všetko čo potrebujete vedieť

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Retrográdne planéty v roku 2023

Ezoterická škola tradičnej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Horoskop na minulý týždeň

Merkúr v Býkovi

Venuša v Blížencoch

Mars v Rakovi

Astrológia

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!