Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 31.08. do 06.09.2020

Charakter energií týždňa

Druhý septembrový týždeň sa už nesie v novej kvalite času. Merkúr v sobotu 05.09. prešiel z kritickej a na detaily zameranej Panny do diplomatického spoločenského znamenia Váh. Venuša v nedeľu 06.09. ukončila svoj pobyt v senzitívnom Rakovi a vstúpila do kráľovského ohnivého znamenia Leva. Zmenilo sa tým rozloženie síl podľa živlov.

Najslabšie je teraz zastúpený živel vzduchu – ktorý je spájaný s racionalitou, komunikáciou a rozvíjaním spoločenských stykov – s Merkúrom vo Váhach. O trochu lepšie je na tom živel vody –senzitivita, vnímavosť, empatia – s Neptúnom v Rybách.

Potom nasleduje obsadenie akčných ohnivých znamení s Marsom a Chirónom v Baranovi a Venušou v znamení Leva. A napokon jednoznačnú dominantu tvoria planéty v pragmatických znameniach zeme – Pluto, Saturn a Jupiter v Kozorožcovi, Urán v znamení Býka a Slnko v Panne.

Od nedele 06.09. sa v znamení Býka pohybuje aj Luna a zotrvá tu takmer až do polnoci z utorka na stredu, keď prejde do vzdušných Blížencov.

AnteAr

Vyzerá to tak, že v aktuálnom týždni sa budeme aj naďalej zaoberať predovšetkým praktickými záležitosťami. Lenže je tu niekoľko konštelácií, ktoré napriek tomu poukazujú aj na náš sklon unikať (aspoň formou snívania) do sveta našej fantázie, ktorý je predsa len o niečo menej tvrdý a drsný, než naša každodenná realita spojená s plnením úloh, povinností, dodržiavaním termínov … jednoducho ten náš bežný kolotoč.

V pozadí týchto únikov do sveta imaginácie je opozícia medzi Slnkom v Panne a Neptúnom v znamení Rýb. Táto konštelácia sa síce uzatvorí až v piatok 11.09., ale jej vibrácie nás budú sprevádzať po celý týždeň a výraznejšie ich budeme vnímať od stredy, keď sa Luna bude pohybovať v znamení Blížencoch a vytvorí so Slnkom a Neptúnom napäté väzby.

Takže od stredy by sme mali radšej venovať svoju plnú pozornosť najmä tým záležitostiam, v ktorých aj menšia nepozornosť môže viesť k chybám a omylom. Veď dávať potom veci do poriadku sa určite chce len málokomu.

Pozitívnou správou je, že opozíciu medzi Slnkom s Neptúnom premosťujú harmonické vibrácie od Jupitera zo znamenia Kozorožca. Takže popri všetkých tých „úletoch do sveta našej fantázie“ budú nad nami držať pomyselnú ochrannú ruku ochranné sily.

Navyše v nedeľu 13.09. ukončí Jupiter svoju retrográdnu fázu a od tohto dňa sa pomaly začne pohybovať priamym smerom. Všetko naše úsilie, ktoré sme v predchádzajúcom období využili na štúdium, rozširovanie svojich obzorov, plánovanie a prípravu projektov, začne teraz prinášať svoje ovocie. Jasné, že to nebude hneď alebo zo dňa na deň, ale je to na dobrej ceste.

Od štvrtka sa Mars v ohnivom Baranovi začne pohybovať po ekliptike spätným smerom. Retrogradita Marsu sa postupne začne odzrkadľovať aj v našich bežných životných situáciách. Stručne aj jasne: v tomto čase je rozumnejšie vyhýbať sa vysokej fyzickej záťaži, radšej zvoľniť tempo a oddychovať.

Zo skúseností vieme, že čas retrográdneho Marsu naozaj nepraje rozbiehaniu úplne nových projektov. Takže s tým bude potrebné počítať počas nasledujúcich dvoch mesiacov až do 14.11.2020, kedy sa pohyb Marsu opäť zmení na priamy.

Za to najlepšie z aktuálneho týždňa považujem harmonické previazanie energií Jupitera a Slnka, ako aj pretrvávajúci príjemný sextil medzi Merkúrom vo Váhach a Venušou v znamení Leva. Obidve konštelácie vytvárajú atmosféru naplnenú pozitívnymi vibráciami, naplnenými pohodou, vľúdnosťou, veľkorysosťou, ústretovosťou a ochotou nájsť vzájomne výhodné spôsoby riešenia zložitejších situácií.

Prajem nám všetkým veľa šťastia a dobrý celý týždeň!

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality