Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 10.08. do 16.08.2020

Charakter energií týždňa

Koncom minulého týždňa začalo vrcholiť leto a postupne sa preklenulo do svojej druhej polovice. Horoskop týždňa so Slnkom a Merkúrom uprostred znamenia Leva a Čiernou Lunou Lilith v spoločnosti Marsu v jeho domovskom znamení Barana, naznačuje vzostup energií ohnivého živlu a jeho odzrkadlenie v náraste popudlivosti, bojovnosti, asertivity i agresivity.

Horoskop na týždeň AnteAr

Tieto energie kulminovali s Lunou v Baranovi počas uplynulého nedeľného predpoludnia. Vnímali ich najmä tí, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope niektorú z osobných planét v základných znameniach Barana, Váh, Raka a Kozorožca v rozmedzí 19° – 23°. Týka sa to však rovnako aj tých, ktorým v týchto úsekoch ekliptiky prechádza os Ascendent/Descentent.

Víkend však už máme za sebou a od pondelka až do stredajšieho popoludnia sa Luna bude pohybovať na pevnej pôde zemného znamenia Býka. Napriek tomu, že Býk svojou stabilitou senzitívnej Lune skutočne veľmi výrazne prospieva, prvá polovica týždňa sa sotva dá popísať ako pokojná a mierumilovná. To kvôli tomu, že ohnivý Mars spoločne so vzdorovitou Lilith začínajú uzatvárať napätú väzbu s temným nekompromisným vládcom podsvetia Plutom.

Horoskop-na-týždeň-AnteAr
Horoskop na týždeň od 10.08. do 16.08.2020

Konštelácie do ktorých sú zapojené energie Pluta, sa zvyčajne odzrkadľujú v situáciách plných nátlaku, manipulácie, ultimatívnych požiadaviek, vydierania či zneužívania moci. Energia Marsu v Baranovi je zameraná predovšetkým na ego.

Disharmonické previazanie energií týchto dvoch planét má v sebe potenciál porovnateľný s ničivou silou erupcie vulkánu.

Stačí si dať dohromady tieto skutočnosti a celkom určite si vieme veľmi dobre predstaviť, o čom je reč.

Navyše hneď v pondelok sa uzatvorí disharmonická väzba medzi Merkúrom a Uránom. Pri jazde alebo dokonca aj len pri bežnej prechádzke je potrebné zvýšiť opatrnosť. Táto konštelácia stojí v pozadí situácií, keď krátkodobo strácame pozornosť alebo sa zbytočne príliš ponáhľame, čo môže viesť k nepríjemným incidentom.

Inými slovami, udržať si plnú pozornosť môže byť teraz ozajstnou výzvou – a ľahšie nás môže teraz niečo vyviesť z miery. Máme väčšiu tendenciu vykašlať sa na svoje povinnosti skôr, než ich dokončíme.

Aby sme zvládli tento sklon mentálne utekať do všetkých možných smerov súčasne, je dobré naplánovať si pre seba veľa rôznych úloh, takže sa nebudeme nudiť.

Jednoduchými slovami a krátkymi vetami môžeme predísť chybám a zbytočným nedorozumeniam v komunikácii. Je ľahké sa naštvať a začať kričať. Namiesto toho sa radšej zasmejme, ak niečo naruší naše starostlivo zostavené plány.

Urán prináša náhle a nečakané udalosti, ktoré nemožno predvídať, takže je najlepšie ísť ďalej.

V utorok ráno sa uzatvorí napätá väzba medzi Plutom a Lilith a neskoro večer sa Čierna Luna spojí s Marsom v Baranovi. Konštelácie Marsu sa však zvyčajne ohlasujú „v predtermíne“, teda niekoľko dní vopred.

Takže je celkom dosť možné, že napriek vysokému napätiu a hustej atmosfére dokážeme tieto energie ustáť bez nejakej vážnejšej ujmy. Navyše Luna bude ešte stále „stabilizovaná“ v pevnom zemskom znamení Býka, čo hrá v náš prospech.

Druhá polovica týždňa

Streda by až do popoludňajších hodín mala plynúť pomerne v pohode, Luna vytvorí harmonickú väzbu so Saturnom v Kozorožcovi krátko pred desiatou predpoludním a potom už bude pokračovať mimo kurzu po prázdnej ceste poslednými stupňami znamenia Býka. Až do 15:45 hod. je vhodný čas na dokončenie a uzatvorenie všetkých tých záležitostí, ku ktorým sa už viac nebudeme chcieť vrátiť.

Vo štvrtok predpoludním uzatvorí Mars s Plutom napätú väzbu, o ktorej som sa zmienil na začiatku týždenného horoskopu. Popoludní sa energie už opäť postupne začnú dostávať do normálu a pred nami sa črtá celkom príjemný víkend.

Víkend

Piatok, sobota a nedeľa prinesú skvelý čas pre načerpanie a obnovenie energie, konštruktívne uplatnenie síl, nárast súťaživosti, podnikavosti, výkonnosti v práci i v športových aktivitách. Navyše posilnia sa naše rozumové schopnosti a uľahčí sa prechod od myšlienok k činom.

Víkendové konštelácie s harmonickým prepojením energií Marsu a Slnka napomôžu zlepšeniu zdravia a nárastu regeneračných schopností – je to dobrý čas pro začiatok rekonvalescencie, zvládnutie namáhavých činností či nasadenie náročných liečebných kúr.

… … …

… … …

Chcete vedieť o každom novom článku?

Zadajte svoj e-mail a žiadny už Vám neutečie!

.

… … …


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!