Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 12.10. do 18.10.2020

Charakter energií týždňa

Október sa láme do svojej druhej polovice. Avšak planetárne konštelácie na ekliptike sa menia len minimálne. Spolu s nimi naďalej pokračuje trend nárastu energií, ktoré sa odzrkadľujú v každodenných situáciách. V ich pozadí je okrem dynamickej väzby retrográdneho Marsu s Jupiterom ešte aj postupné uzatváranie provokatívnych konštelácií Slnka s Marsom, Plutom a nakoniec aj so Saturnom.

Protiváhu voči týmto napätým energiám tvoria na začiatku týždňa len harmonické aspekty Luny a Venuše zo znamenia Panny s Merkúrom.

Navyše od stredy sa Merkúr v Škorpiónovi vydá na spiatočnú cestu po úseku ekliptiky, ktorým postupoval v predchádzajúcich dňoch od 23.septembra 2020.

Retográdny Merkúr v znamení Škorpióna AnteAr

Takže je toho pomerne dosť veľa, čo prináša aktuálny týždeň. Áno, je to také, aké to je. Napäté, málo príjemné, a žijeme v tom všetci. Treba tomu však aj naďalej venovať pozornosť, opäť to rozoberať? Myslím si, že by bolo rozumnejšie zamerať sa na pozitívne záležitosti, aj keď je ich teraz ako šafranu.

Týždeň začína sériou príjemných aspektov Luny zo znamenia Leva.

V pondelok ráno krátko po deviatej sa znovu zopakuje sextil Jupitera s Neptúnom. Ten prináša nárast tvorivosti a imaginácie. Praktické využitie nájdu tieto energie v organizovaní dobročinných akcií, alebo vo verejnoprospešnej činnosti.

Luna počas popoludnia uzatvorí harmonické väzby so Slnkom vo Váhach a s Marsom v Baranovi. Navyše Venuša zo znamenia Panny a Merkúr v Škorpiónovi prispejú svojimi príjemnými vibráciami k príjemnej komunikácii a nášmu vzájomnému porozumeniu.

V utorok ráno sa Luna presunie zo znamenia Leva do pracovitej Panny. Jediná konštelácia, ktorú Luna v tento deň uzatvorí, bude harmonická väzba s Uránom v znamení Býka. Obidve znamenia sú zamerané na viditeľné výsledky, takže by bolo vhodné, využiť tieto energie zmysluplným spôsobom.

Noc z utorka na stredu podfarbí opozícia medzi Slnkom vo Váhach a Marsom v Baranovi. Avšak súčasne ešte stále doznievajú utorkové pozitívne vibrácie Luny s Uránom. A k slovu sa bude hlásiť aj harmonická prepojenie Luny s Merkúrom, ktorý sa po tretej hodine po polnoci vydá na spiatočnú cestu cez tieňovú zónu v Škorpiónovi.

Nadránom pred piatou spojí Luna svoje vibrácie s Venušou v znamení Panny. Mohli by to byť celkom príjemné okamihy, škoda len, že v tom čase väčšina z nás ešte spí.

V stredu popoludní sa Luna dostane do opozície s Neptúnom a takmer súčasne aj do harmonického postavenia s dobromyseľným veľkorysým Jupiterom. Popoludnie asi bude prebiehať menej produktívne, pretože harmonické konštelácie Jupitera zvádzajú skôr k príjemným záležitostiam, než k aby sme sa pachtili za veľkými výkonmi.

Ak sa nám podarí premôcť sklon k pohodlnosti a venovať svoje úsilie tomu, čo treba urobiť, výsledky by mali byť nad očakávanie dobré. A navyše nás v tom podporí aj Pluto zo znamenia Kozorožca.

Vo štvrtok po polnoci uzatvorí Luna ďalšiu harmonickú väzbu so Saturnom. Ak budete v tom čase ešte pracovať, malo by sa vám dariť vo všetkom, čo si vyžaduje plnú pozornosť a sústredenie.

Menej príjemný je štvrtkový deň, keď sa krátko po poludní uzatvorí napätá väzba medzi Slnkom a Plutom. Tieto energie stoja v pozadí situácií, keď sa až príliš tlačí na pílu. Navyše treba mať na pamäti, že toto je silová konštelácia, v ktorej ide o dominanciu.

Bežne sa to odzrkadľuje v situáciách, keď si takmer všetko berieme osobne, aj keď to nemusí byť zámer. Čo robiť? Buďte súčasťou situácie, ale nie problémom. Prijmite výzvu alebo nejakú ťažkú, zložitú úlohu. Nemusí to byť nič príjemné, ale môžete tým ukázať, že sa viete zhostiť aj náročnej práce.

Strata moci alebo možnosti mať veci pod kontrolou vám teraz môže naháňať strach. Urobte však všetko pre to, aby ste tieto obavy zvládli a zmiernili ich. Nepodľahnite sklonu k nutkavému správaniu, pretože to určite podlomí vašu osobnú moc.

Piatok budú energie lunárnych konštelácií kulminovať. Najmä popoludnie môže byť poznačené náladovosťou, nepokojom a sklonom reagovať prehnane aj na celkom nepostrehnuteľné podnety. V pozadí týchto situácií je lunárny Nov vo Váhach, ktorý nastane večer po pol desiatej. Novu však bude predchádzať viacero náročných aspektov Luny s Jupiterom, Marsom a Plutom.

V sobotu ráno po siedmej hodine stúpi Luna do znamenia Škorpióna. Počas dňa by sme jej vibrácie mohli zvládať ešte pomerne prijateľným spôsobom. Večer sa ich intenzita však môže znásobiť a odzrkadliť situáciami, ktoré majú k pohode celkom dosť ďaleko.

Nedeľu budú sprevádzať dve veľmi odlišné konštelácie. V prvej z nich sa energia Slnka dostane so stretu s chladnými vibráciami strohého Saturna, v druhej nás Venuša bude lákať do sveta našej fantázie. Ktoré energie prevládnu, ktorými sa necháme viesť, či unášať, to je len na nás.

V každom prípade však treba počítať s tým, že s Lunou v Škorpiónovi budú naše emócie oveľa intenzívnejšie, než ako sme bežne zvyknutí. Našťastie všetky konštelácie, ktoré uzatvorí Luna v tento deň, budú harmonické a verím, že nám pomôžu nájsť prijateľný spôsob, ako zvládnuť aj typicky jesennú náladu.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!