Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 14.09. do 20.09.2020

Charakter energií týždňa

Prvá polovica septembra je už za nami a do druhej polovice vstupujeme s celkom optimistickými vyhliadkami. Ten optimizmus je skutočne na mieste, pretože počas uplynulého víkendu sa skončilo obdobie retrográdnej fázy pohybu Jupitera.

Počas ďalších týždňov sa postupne začnú priamym smerom pohybovať aj ďalšie vonkajšie planéty – Saturn, Pluto, Mars a Neptún, presne v uvedenom poradí.

To znamená, že v osobnej rovine konečne zaznamenáme určitý posun vo viacerých oblastiach života. Je však potrebné povedať, že tento vývoj bude prebiehať spočiatku veľmi nenápadne, a až počas ďalších dní sa dočkáme viditeľných výsledkov.

V každom prípade však máme pred sebou celkom zaujímavé dni.

V utorok sa uzatvorí harmonické previazanie energie Slnka a Pluta, súčasne sa Venuša ocitne v komplikovanom postavení s Uránom.

Na jednej strane budeme mať dostatok síl pustiť sa do realizácie takmer akýchkoľvek projektov, na strane druhej môžeme silnejšie a výraznejšie pociťovať potrebu slobody a nezávislosti vo vzťahoch.

Skĺbiť vibrácie týchto dvoch konštelácií prijateľným spôsobom býva často pre mnohých výzvou, ktorú dokážu zvládnuť len tí, čo skutočne vedia, ako chcú pokračovať ďalej.

Streda s Lunou v znamení Panny bude pomerne pokojným dňom, bez výraznejších rušivých okamihov. Malo by sa nám pomerne dobre zvládať naše pracovné úlohy a možno budeme aj pozitívne inšpirovaní. Za tým všetkým je možné nájsť vibrácie Uránu zo znamenia Býka, s ktorým Luna v Panne vytvorí harmonické spojenie.

Štvrtok je však v porovnaní s predchádzajúcim dňom výrazne rušnejší. Na programe je lunárny Nov v znamení Panny, ktorým sa končí jeden a začína ďalší vývojový cyklus.

Súčasne sa počas štvrtka uzatvárajú dve konštelácie. Prvou z nich je napäté previazanie vibrácií komunikatívneho Merkúra s energiou veľkorysého Jupitera, ktoré sa odzrkadľuje prílišnou zhovorčivosťou na tému veľkolepých plánov, v ktorých sa často objavujú frázy ako napríklad „bez problémov“ a „máme na to, aby sme všetko v pohode zvládli“.

Veď viete, Jupiter nikdy nevie, kedy dosť. A ak je jeho energia začlenená do nejakej konštelácie, tak to zvyčajne nemá konca – kraja. Jednoducho povedané: keď sa ocitnete v situáciách, v ktorých sa prezentuje len to najlepšie z najlepšieho, myslite na to, že v pozadí takýchto vyjadrení býva zvyčajne nevyslovená pointa v zmysle „nikto nedokáže splniť všetko to, čo vám my môžeme sľúbiť“. Len viete, slová sú ako lístie v korune ovocných stromov – kde je lístia najviac, tam práve býva najmenej dobrého ovocia.

Vo štvrtok sa uzatvorí ešte jedna konštelácia, rezervovanejší, konzervatívny trigón medzi Slnkom v Panne a retrográdnym Saturnom v znamení Kozorožca. Táto konštelácia je priamo zapojená do nadchádzajúceho lunárneho Novu.

Dá sa teda odôvodnene predpokladať, že nový vývojový cyklus sa bude uberať v mantinelmi prísne vymedzenom priestore, ktorý symbolizuje Saturn. Na druhej strane je potrebné povedať, že táto konštelácia má pozitívny potenciál, a pôsobí ako solídna protiváha voči megalomanskému prezentovaniu skvelých, úžasných a fantastických plánov v podaní dvojice Merkúr & Jupiter.

Piatok – po lunárnom Nove v znamení Panny – by mal byť opäť pokojný a umiernený. Avšak sobota môže priniesť celú plejádu rozmanitých situácií, v ktorých to môže ísť z extrému do extrému. V pozadí toho všetkého budú dynamické konštelácie Luny zo znamenia Váh s planétami v Kozorožcovi a v Baranovi.

Takže v sobotu je na mieste rozvaha, sústredenosť a miernosť. Lunárne konštelácie sa odzrkadľujú len v našich náladách a tie trvajú pomerne krátko, povedzme asi také dve hodiny. Ale ak je niečoho veľa, tak je toho potom zvyčajne až príliš. A práve v tom spočíva riziko sobotňajších energií.

V nedeľu sa už bude Luna pohybovať v znamení Škorpióna, takže o intenzívne prežívanie našich emócií budeme mať postarané. A navyše počas dňa sa Luna dostane do opozície v Uránom. To je konštelácia s vysokým napätím, ktorého vibrácie bývajú v pozadí nečakaných prekvapujúcich zvratov vo vývoji. Opäť pripomínam, že tranzitné konštelácie Luny sa odzrkadľujú len v našich náladách, takže stačí zachovať pokoj, ovládať sa a po chvíli sa naše emócie opäť upokoja a všetko sa vráti do normálu 😉

Leto tretím septembrovým týždňom už dospelo do svojho záveru a v utorok na budúci týždeň prichádza jesenná rovnodennosť.

Želám nám všetkým príjemné posledné dni neskorého leta.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality