Poslednú aktualizáciu dňa 22/04/2023 vykonal astromaïa

Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy v dňoch od 17.04.2023

Stručný pohľad na horoskop týždňa od 17. apríla 2023

Najvýznamnejšou konšteláciou ďalšieho aprílového týždňa v roku 2023 je nepochybne zriedkavé hybridné zatmenie Slnka (ktoré sa vyskytuje približne deväťkrát za sto rokov), ktoré nastane 20. apríla so stredom o 6.12 hod. stredoeurópskeho letného času.

Nanešťastie pre astronómov a našťastie pre astrológov zatmenie nebude viditeľné na našom území, pretože práve v tých lokalitách, kde je viditeľné, sa prejaví väčšina jeho negatívnych dôsledkov. Nastáva na samom konci znamenia Barana, ktorému vládne Mars, a dúfajme, že následné prechody Slnka, Mesiaca a Jupitera do znamenia Býka predznamenávajú skôr koniec vojnového besnenia než začiatok novej vlny zbrojenia a útokov.

Toto zatmenie bude viditeľné medzi južným pobrežím Ázie, pričom zasiahne Filipíny, Kóreu, Japonsko, Indonéziu a Austráliu. V týchto lokalitách možno teda v nadchádzajúcom roku očakávať vyčíňanie prírodných živlov s možnými výbuchmi sopiek, cyklónmi, zemetraseniami a tsunami.

Utorok, 18. apríl

03:09 – Luna vstupuje do znamenia Barana.

Štvrtok 20. apríl

06:12 – Zatmenie Slnka na 29°♈50 prináša riziko mocenských bojov a kríz. Pozitívny inšpiratívny a duchovný vplyv stálic Alrisha a Mirach vám však pomôže zbaviť sa potreby mať všetko pod kontrolou a namiesto toho sa sústrediť na dosiahnutie svojich cieľov.

Vzhľadom k tomu, že zatmenie Slnka nastane na 29° znamenia Barana, dávam do pozornosti našim čitateľom článok venovaný práve téme 29. stupňa, z ktorého citujem: „… akoby 29. stupeň bol nositeľom oboch znamení a predohrou; je nepripravenou karmou a vystupuje medzi ďalšími stupňami ako posol zmeny…“

Vplyv tohto zatmenia potrvá až do ďalšieho zatmenia Slnka 14. októbra 2023. Našťastie toto zatmenie v našich zemepisných šírkach nebude viditeľné.

06:29 – Luna vstupuje do znamenia Býka.

10:13 – Slnko vstupuje do znamenia Býka.

Slnko v napätom spojení s Plutom od utorka do soboty prináša v tomto týždennom horoskope intenzívnu potrebu mať všetko pod kontrolou. To však môže viesť ku konfliktom ega alebo krízam, ktoré vás zatlačia do kúta, kde budete musieť obhájiť svoju pozíciu alebo urobiť významné zmeny.

Bulldozers autonomus escavator machines
Slnko v kvadratúre s Plutom má silu bulldozéra spojenú s celou flotilou ťažkej techniky

Ak si uvedomíte svoje dôvody mať veci pod kontrolou, pomôže vám to vyvíjať sa, nechať veci plynúť, uvoľniť sa a cítiť sa menej ohrozený. Svoju intenzitu potom môžete nasmerovať na úspech prostredníctvom ambícií a tvrdej práce.

Piatok, 21. apríl

10:34 – Merkúr na 15°♉37 vstupuje do svojej retrográdnej fázy a môže priniesť málo príjemné správy a obmedziť a oddialiť myslenie, komunikáciu a cestovanie. To môže viesť k nervozite, nezhodám, hádkam, ale aj k poruchám techniky a stratám vecí.

Obchodné rokovania môžu byť napäté. Niektoré dôležité detaily ešte nemusia byť k dispozícii a iné môžu byť nespoľahlivé alebo nečestné. Existujú však aj pozitíva, napríklad spomienky alebo nečakané stretnutia s ľuďmi z minulosti.

Sobota, 22. apríl

12:10 – Luna vstupuje do znamenia Blížencov.

Nedeľa 23. apríl

Merkúr v harmonickom postavení s Marsom od štvrtka do budúcej stredy oslabuje negatívne prejavy retrográdneho Merkúra, dodáva bystrú myseľ a rozhodnosť.

Vďaka pozitívnemu prístupu a sebadôvere je to tiež výborný čas na to, aby ste na niekoho zapôsobili alebo ho presvedčili o niečom, čo vás nadchlo.

Intímnym vzťahom nepochybne prospeje citlivá jemnosť vašich slov a zmyselné pohladenie vašich rúk. Doprajte teda partnerovi masáž alebo pozvite niekoho na rande.

Pre ďalšie informácie kliknite sem: Najlepšie okamihy týždňa (na stránke pod textom horoskopu)

Súvisiace témy:

Retrográdny Merkúr – všetko čo potrebujete vedieť

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Retrográdne planéty v roku 2023

Ezoterická škola tradičnej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Horoskop na minulý týždeň

Merkúr v Býkovi

Venuša v Blížencoch

Mars v Rakovi

Astrológia

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!