Poslednú aktualizáciu dňa 24/07/2023 vykonal astromaïa

Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy v dňoch od 17.07.2023

Stručný pohľad na horoskop týždňa od 17. júla 2023

V porovnaní s dňami na začiatku júla 2023 prináša druhá polovica tohto mesiaca pomyselné astrologické mračná. Z astrologického hľadiska sú to veľmi dramatické dni plné napätia, ktoré sa môže vo svete i u nás prejaviť besnením živlov prírodných i teroristických.

Vylúčiť nemožno zemetrasenia, zosuvy pôdy, výbuchy sopiek, cyklóny, veterné smršte, požiare a prudké búrky. Otrasy môžu prísť aj na svetových burzách, možné sú výpadky rozvodných a počítačových sietí.

V týchto dňoch neradno podnikať čokoľvek riskantné. (Mars v opozícii so Saturnom, Merkúr v kvadratúre s Uránom). Narastá pravdepodobnosť havárií v hromadnej doprave a to bohužiaľ aj v leteckej či železničnej.

Kaktusy na púšti

Pondelok, 17. júla 2023

Merkúr v kvadratúre s Jupiterom od nedele do utorka prináša veľké nádeje do budúcnosti, a preto je vhodný čas na realizáciu plánov. Ale hoci môžete mať všeobecne pozitívny pohľad na vec, rozhodujúce je sústrediť sa na menšie detaily.

Nedostatok koncentrácie alebo neschopnosť sústrediť sa môže viesť k niektorým chybám v úsudku alebo omylom.

Pri plánovaní budúcnosti si tiež nesľubujte príliš veľa a nepreceňujte svoje schopnosti. Táto konštelácia sa uzatvorí o 14:48 hod. SELČ.

Lunárny Nov o 20:31 hod. na 24°♋56′ sa spája so stálicou Pollux na 23°♋32′. Táto hviezda dáva jemnú, ľstivú, oduševnenú, odvážnu, drzú, krutú a nerozvážnu povahu, dôstojnú zlomyseľnosť a súvisí s jedmi. Predstavuje Polluxa, nesmrteľného jedného z dvojčiat, presláveného svojou zručnosťou v boxe.

Utorok, 18. júla 2023

06:39Luna vstúpi do znamenia Leva

Štvrtok, 20. júla 2023

Slnko v trigóne s Neptúnom od utorka do soboty prináša zvýšenú citlivosť voči vášmu okoliu a empatiu voči druhým. Získate hlbšie a širšie pochopenie svojho miesta vo svete. Dôležité je, že si možno uvedomíte, že dosiahnutie vašich cieľov a snov je dôležitejšie, než vaša ochota pomáhať druhým.

Partnerstvá sa budú tešiť väčšiemu duchovnému prepojeniu a sexuálne vzťahy budú nežnejšie a láskyplnejšie. Táto konštelácia sa uzatvorí o 15:06 hod. SELČ.

19:12Luna vstúpi do znamenia Panny

Mars oproti Saturnu od 16. do 24. júla robí „frustráciu“ kľúčovým slovom tohto týždenného horoskopu. Prináša možnosť frustrácie z iných ľudí, ktorí vám stoja v ceste, a sklamanie z nenaplnených túžob. Môžete sa cítiť slabí, nedostatoční alebo neatraktívni.

Ak sa vo vás nahromadí hnev alebo odpor, uvoľnite ho prostredníctvom trvalého úsilia, napríklad cvičením alebo tvrdou prácou.

Sebadisciplína, trpezlivosť a pevné odhodlanie môžu viesť k uspokojivým výsledkom. Naostrite si nože, ale teraz ich nepoužívajte. Táto konštelácia sa uzatvorí o 22:39 hod. SELČ.

Sobota, 22. júla 2023

Slnko v opozícii s Plutom od stredy do pondelka posilňuje náročnosť tohto týždňa. Môže spôsobiť krízu so sebaúctou, vzťahom alebo udalosťou, ktorá sa vám vymkne spod kontroly.

Môžete sa ocitnúť v situáciách plných manipulácie, žiarlivosti alebo prejavov dominancie. Vyhnite sa prílišnej asertivite, egoizmu alebo odporu voči zmenám.

Ak ste otvorení možnosti vykonať tvorivé zmeny, existuje aj veľký potenciál na pozitívnu transformáciu.

Dovoľte svojej duši, aby sa vyvíjala, pomôže vám to žiť lepší život a zažívať viac spokojnosti. Táto konštelácia sa uzatvorí o 05:53 hod. SELČ.

Nedeľa, 23. júla 2023

Venuša v znamení Leva na 28°♌36′ sa začína pohybovať retrográdne a v tejto fáze zotrvá až do 3. septembra 2023. Je to čas introspekcie a prehodnotenia toho, čo máte radi a čo si ceníte.

Dávať a prijímať lásku a prejavovať náklonnosť v tomto období môže byť ťažšie.

V období retrográdnej Venuše sa môžu znovu objaviť vaši starí priatelia alebo milenci alebo môžete znovu prežiť skúsenosti z minulého života, aby ste si vyriešili karmické záležitosti.

Možné sú osudové stretnutia a možno skutočne prídete do kontaktu so svojou spriaznenou dušou.

03:50Slnko vstúpi do znamenia Leva

07:53Luna vstúpi do Váh

Merkúr v kvadratúre s Uránom od soboty do utorka vnáša do tohto týždenného horoskopu vzrušenie, zmeny, napätie a neistotu. Nečakané správy vás môžu prinútiť zmeniť plány.

Bežné životné tempo sa zvýši. Môžete mať znepokojujúci pocit, že musíte stále niečo doháňať.

Dbajte na zvýšenú opatrnosť pri vytváraní plánov alebo pri vybavovaní či spracovávaní podrobných dokumentov.

Zvýšená schopnosť pozerať sa na veci inak však môže viesť k originálnym nápadom a tvorivým objavom. Táto konštelácia sa uzatvorí o 11:38 hod. SELČ.

Pre ďalšie informácie kliknite sem: Najlepšie okamihy týždňa (na stránke pod textom horoskopu)

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Ezoterická škola tradičnej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Merkúr v Levovi

Venuša v Levovi

Mars v Panne

Astrológia

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality