Poslednú aktualizáciu dňa 24/09/2023 vykonal astromaïa

Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy v dňoch od 18.09.2023

Stručný pohľad na horoskop týždňa od 18. septembra 2023

Medzi hlavné udalosti v ďalšom septembrovom týždni patrí kvadratúra Venuše v Levovi s Jupiterom v znamení Býka, taktiež aj opozícia medzi Slnkom v Panne a Neptúnom v Rybách. Výsledkom môžu byť črevné infekcie, ľudia by mali byť obozretní pri plávaní v neznámych vodách a dbať na zásady správnej hygieny.

V závere týždňa bude dianie u nás i vo svete ovplyvňovať rad harmonicky pôsobiacich konštelácií, ktoré prajú dôležitým jednaniam, podpisom významných zmlúv a uzatváraniu rozumných dohôd. Tieto mierumilovné konštelácie opäť dajú rozhádaným jednotlivcom a znepriateleným štátom veľkú šancu na zakopanie vojnovej sekery. Obchody by sa mali hýbať a ľudia by spolu mali priateľsky a uvoľnene komunikovať. (Merkúr v Panne v trigóne na Jupiter v znamení Býka)

AnteAr

Pondelok, 18. septembra

06:58 hod. SELČ – Luna vstúpi do znamenia Škorpióna

Utorok, 19. septembra

Od nedele do štvrtka prináša Slnko v opozícii s Neptúnom možnosť zmätku, klamstva, neistoty a znechutenia. Pokiaľ ide o vaše zámery, buďte veľmi jasní voči sebe i ostatným.

Ak niečo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, potom to tak aj je.

Ak sa dokážete vyhnúť konfliktom ega a stiahnuť sa na pokojné miesto, je to vynikajúci čas na rozvoj vašej tvorivej, duchovnej a charitatívnej povahy.
(Slnko v opozícii s Neptúnom – táto konštelácia sa uzavrie o 13:17 hod. SELČ)

Streda, 20. septembra

Od nedele do štvrtka Mars v napätej väzbe s Jupiterom prináša aktivitu a energiu, ale aj isté ťažkosti pri ovládaní svojho nadšenia.

Dávajte si pozor na sklon k nadmernému riskovaniu a prehnanému vyťaženiu.

Tento impulzívny a nepokojný vplyv znamená, že možno budete musieť občas spomaliť a byť opatrnejší, najmä keď robíte veci po prvýkrát.
(Mars v kvinkunxe s Jupiterom – táto konštelácia sa uzavrie o 00:47 hod. SELČ)

16:05 hod. SELČ – Luna vstúpi do Strelca

Štvrtok, 21. septembra

V tomto týždennom horoskope od stredy do soboty prináša intenzívne zážitky Slnko v trigóne s Plutom. Budete mať väčšiu moc a vplyv na svoj život a na ľudí okolo seba. Vzťahy s ľuďmi na mocenských a autoritatívnych pozíciách, s veľkými organizáciami a firmami by sa mali vyvíjať dobre. Vyššie sebavedomie vám pomôže urobiť veľký dojem na nadriadených. Ľahšie sa dajú vyriešiť aj osobné a pracovné problémy. (Slnko v trigóne s Plutom – táto konštelácia sa uzavrie o 07:20 hod. SELČ)

Piatok, 22. septembra

21:31 hod. SELČ – 1. štvrť Mesiaca na 29°♐32′ v konjunkcii so stálicou Akumen na 29°♐04′. V natálnom horoskope dáva táto hviezda potenciál pre vodcovské schopnosti a snahu presadiť sa. Je však možná nepriazeň, hanba, dokonca aj právne pletky a choroby.

22:20 hod. SELČ – Luna vstúpi do Kozorožca

Sobota 23. septembra

08:50 hod. SELČ – Slnko vstúpi do znamenia Váh, nastane Jesenná rovnodennosť.

Ako každý rok, aj teraz je vstup Slnka do znamenia Váh veľmi dôležitý, pretože na Severnej pologuli nastáva Jesenná rovnodennosť. Tento rok tento okamih nastane 23. septembra 2023 o 8.50 hod. SELČ a horoskop zostavený pre tento okamih a pre súradnice hlavného mesta potom podfarbuje vývoj udalostí na nasledujúceho štvrť roka.

Pre dianie v našej krajine môžeme astrologicky odhadnúť, že v nasledujúcich troch mesiacoch nás čaká chladnejšie počasie ako zvyčajne (Kozorožec vo 4. dome a Saturn v Rybách), viaznuť môže výber daní a súčasne narastať výdavky štátu (Venuša v 10. dome v kvadratúre na Jupiter a Urán v 8. dome).

Celkovo však horoskop jesennej rovnodennosti vyzerá pokojne a konštruktívne. Je to však len príjemná astrologická klíma, ale ako sa obyvatelia našej krásnej planéty naozaj budú správať, to už je len na nich …

Pondelok 24. septembra

01:29 hod. SELČ – Luna vstupuje do Vodnára

Od soboty 23. do utorka 26. septembra môže Slnko v kvinkunxe so Saturnom obmedzovať našu slobodu alebo sebavyjadrenie kvôli obavám alebo povinnostiam.

Nerovnováha medzi tým, čo chcete a čo musíte urobiť, môže vyvolať napätie a spôsobiť pocit frustrácie.

Preto je dôležité byť flexibilný, prispôsobivý a otvorený, keď sa snažíte zvládnuť väčšie či menšie povinnosti alebo prekonať prekážky v napredovaní.

Potrebná je aj usilovná práca, trpezlivosť, sebaovládanie a sebadisciplína.
(Slnko v kvinkunxe so Saturnom – táto konštelácia sa uzavrie o 05:09 hod. SELČ)

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Poď sa naučiť základy astrológie
Objednaj si rozbor a výklad svojho horoskopu
alebo si prečítaj ďalšie články

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Ezoterická škola tradičnej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Horoskop na minulý týždeň

Merkúr v Panne

Venuša v Levovi

Mars vo Váhach

Astrológia

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality