Poslednú aktualizáciu dňa 27/03/2023 vykonal astromaïa

Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy v dňoch od 20.03.2023

Stručný pohľad na horoskop týždňa od 20. marca 2023

Najvýznamnejšou udalosťou v aktuálnom horoskope týždňa je vstup Slnka do znamenia Barana, ktorým sa začína nový astrologický rok a celý svet dostane nové impulzy. Horoskop zostavený pre daný okamih a pre súradnice hlavného mesta potom zdôrazňuje udalosti v tomto štáte na nasledujúci rok.

V tomto horoskope sa vo všeobecnosti pre celú planétu zintenzívni boj medzi idealistickou časťou spoločnosti a medzi materialistickými, agresívne argumentujúcimi prúdmi v spoločnosti.

Lunárny Nov v Baranovi 21. marec 2023 AnteAr
Slnko vstupuje do kardinálneho ohnivého znamenia Barana

Pondelok, 20. marec

Slnko v sextile s Plutom od soboty do stredy zvyšuje vašu potrebu uspieť, vďaka čomu budete cítiť väčšie odhodlanie a výraznejšiu cieľavedomosť ako zvyčajne, aby ste dosiahli svoje ciele. Vaše nutkavé myšlienky alebo kompulzívne sklony môžete využiť na dokončenie náročných úloh. Mimoriadna moc a vplyv vám prospejú, ak ich nezneužijete.

O 22:24 hod. nášho času vstúpi Slnko do znamenia Barana a celý svet dostane nový impulz. Horoskop zostavený pre daný okamih a pre súradnice hlavného mesta potom zdôrazňuje udalosti v tomto štáte (vo všeobecnej rovine bez domov na celej Zemi) na nasledujúci rok.

Postavenie planét v ohnivých a vodných znameniach je pomerne vyrovnané, takže z astrologického hľadiska by nemalo dôjsť k zrýchleniu globálneho otepľovania.

Napätie medzi Marsom v Blížencoch a Neptúnom v Rybách by však mohlo v nasledujúcich mesiacoch priniesť besnenie vzdušného a vodného živlu, sprevádzané veľkými materiálnymi škodami v dôsledku cunami, povodní a následného šírenia infekčných chorôb.

Táto veľmi komplikovaná konštelácia však naznačuje aj pravdepodobnosť zvýšenej konzumácie alkoholu a drog. Vojny medzi drogovými kartelmi a vládami si môžu vyžiadať mnoho obetí.

Žiaľ, v našej krajine nemožno vylúčiť lokálne záplavy, môžu sa vyskytnúť ekologické katastrofy spojené so znečistením vodných zdrojov a zvýši sa riziko predaja pančovaného, zdraviu nebezpečného alkoholu.

Do obehu sa môžu dostať chybné šarže liekov alebo výživových doplnkov. Napätie medzi 4. a 8. domom tohto horoskopu môže skomplikovať aj zber poľnohospodárskej úrody a výber daní. Náš štát sa môže enormne zadlžovať kvôli dotáciám na zemný plyn a nečakaným investíciám do čistenia vodných zdrojov.

Na druhej strane by tento rok nemal byť v našej oblasti suchý a úroda by mohla byť nadpriemerná, ale riziko plesní a infekcií bude vysoké a môže do určitej miery znížiť výnosy. Vzhľadom na postavenie Saturna sú možné aj prudké zvraty počasia od sucha po záplavy.

V tomto horoskope sa vo všeobecnosti pre celú planétu zintenzívni boj medzi idealistickou, oduševnenou, súcitnou časťou spoločnosti (Luna v konjunkcii s Neptúnom v Rybách) a medzi materialistickými, agresívne argumentujúcimi prúdmi v spoločnosti (Mars v Blížencoch).

Utorok, 21. marec

17:01Luna vstupuje do znamenia Barana.

18:23Lunárny Nov v marci 2023 na 00°♈50 predlžuje vplyv sextilu Slnka s Plutom na ďalšie štyri týždne, až do zatmenia Slnka 20. apríla. Prehĺbi váš záujem o riešenie záhad, spoznávanie okultných predmetov a štúdium osobných vzťahov z psychologického hľadiska.

Streda, 22. marec

Merkúr v slabšej harmonickej väzbe s Venušou od pondelka do štvrtka pôsobí uvoľňujúco a harmonicky, najmä na partnerské vzťahy. Pravdepodobne budete priateľskí a spoločenskí, aj keď ste plachí. Je to vynikajúci čas na rozhovor s milovanou osobou a na otvorenie citlivých otázok bez toho, aby ste vyvolali rozpaky alebo obranné reakcie. Kreatívne schopnosti sa posilnia, najmä pokiaľ ide o zručnosť vašich rúk a príjemný hlas.

Slnko od pondelka do piatku v slabšej harmonickej väzbe so Saturnom prináša odhodlanie a silnú pracovnú morálku, aby ste dosiahli svoje dlhodobé ciele. Vzájomný rešpekt a porozumenie zlepšujú vzťahy, najmä s mužmi a nadriadenými. Môžete prevziať väčšiu zodpovednosť bez dodatočného stresu.

Štvrtok, 23. marec

13:23Pluto vstupuje do znamenia Vodnára. Mnohí astrológovia veria, že tento vesmírny jav pre nás všetkých znamená začiatok novej éry. Dňa 23. marca 2023 vstúpi Pluto do prvého stupňa Vodnára. A v tomto znamení zostane v roku 2023 len tri mesiace, ale počas tohto obdobia si každý z nás bude môcť urobiť približnú predstavu o tom, čo sa stane v nasledujúcich 20 rokoch nášho života.

Pluto sa považuje za druhé Slnko v slnečnej sústave. Preto sa pred jeho vplyvom nemožno skryť. Pluto je silná planéta, ktorá zvyšuje kolektívne energie a zároveň odhaľuje otázky moci a kontroly.

Áno, Pluto nie je priateľský a huňatý zajačik. Je to pomalá a silná planéta, a keď sa presunie do iného znamenia, cítiť to ako turbulenciu. Pluto nemá trpezlivosť so slabými. Ľahko mení veci, ktoré sú zastarané a nedokážu sa zmeniť samy.

Čo teda očakávať od vstupu Pluta do znamenia Vodnára? Je jasné, že postavenie Pluta v konkrétnom znamení zverokruhu prináša témy, ktoré majú historický význam pre celé generácie.

Pluto vo Vodnárovi prinesie rôzne energie. Bude to čas na zmenu spoločenského poriadku. Pluto odhalí to, čo sa v našej spoločnosti už dávno prežilo, za čo je zodpovedný Vodnár. Výsledkom budú kolektívy, skupiny ľudí, spoločenstvá, ktoré budú práve tým prostredím potrebným na naplnenie týchto princípov.

Vlna nekonvenčných vodnárskych myšlienok a nápadov určite prepukne vďaka transformácii, ktorú Pluto zvyčajne prináša. Výsledkom bude nová spoločnosť s novými pravidlami a objavmi, ktoré pravdepodobne zmenia súčasný rozpadajúci sa systém.

19:41Luna vstupuje do Býka.

Sobota, 25. marec

12:45Mars vstupuje do znamenia Raka.

Mars v komplikovanom postavení s Plutom od 21. do 29. marca prináša intenzívnu túžbu naplniť svoje najsilnejšie a najvášnivejšie túžby. Môžete sa stať asertívnejšími a súťaživejšími, pretože sa budete snažiť získať to, čo chcete. To môže vyvolať silný odpor ostatných, ktorý zníži vašu šancu na víťazstvo.

Nedeľa, 26. marec

01:41Luna vstupuje do Blížencov.

Pre ďalšie informácie kliknite sem: Najlepšie okamihy týždňa (na stránke pod textom horoskopu)

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Astrológia – zoznam článkov

Škola klasickej astrológie

Horoskop na minulý týždeň

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality